rikverc svijetlo sa 4x zmigavcima

rikverc svijetlo sa 4x zmigavcima

Član
evo pa ko hoce da ima neka napravi,kad vozi u rikverc da nepali na prekidacu sve 4 zmigavca vec kad usalta u rikverc oni se sami pale :icon_biggrin:
potrebno:relej ili automat za zmigavce,relej za maglenke,2 diode od 6 ampera i oko 10-tak metara zice jer treba + sa upaljaca,i dosta strpljenja,neki ce pitati sto bas sa upaljaca a ne od osiguraca -zato sto je lakse i jednostavnije to sve kopcati u gepeku nego pod volanom gdje je slaba pristupacnost :D
 
BHT Ovisnik
a da li netko zna kako da nastimam da mi kada otkljucam auto rade maglenke ? to viđam na novijim autima,npr. ako ga otkljucam i ne otvorim vrata zakljuca se za 30 sec,moze li da tako rade maglenke pa se ugasi kada dam kontakt ili kako vec ?
 
Najbolje na otpadu uzeti od novijeg auta iz kabine svetlo tu ima relej i namestit da da struju iz centrale,ili vremenski relej napravit.
 
Član
CoL3 je napisao(la):
a da li netko zna kako da nastimam da mi kada otkljucam auto rade maglenke ? to viđam na novijim autima,npr. ako ga otkljucam i ne otvorim vrata zakljuca se za 30 sec,moze li da tako rade maglenke pa se ugasi kada dam kontakt ili kako vec ?

to ti je ono folow me, living me itd... :D
 
BHT Ovisnik
ma da, ta cudesa:D samo da se pale maglenke pri otkljucavanju,ili sa pozicijom,svejedno,a kada se zakljucava manje-vise,ako moze i to jos bolje,a ako nemoze uopce nista onda jbg,gledaj tuđa kako se pale:D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ma da, ta cudesa:D samo da se pale maglenke pri otkljucavanju,ili sa pozicijom,svejedno,a kada se zakljucava manje-vise,ako moze i to jos bolje,a ako nemoze uopce nista onda jbg,gledaj tuđa kako se pale:D

ja mislim da se to moze ukljuciti preko dijagnostike ako imas opciju kad skreces da se pali maglenka onda bi trebalo i to moci :icon_rolleyes: ,ako nema onda to elektronicari mogu prepraviti relejima ili tranzistorima
 
BHT Ovisnik
nemam,da imam to kada skrece ugsaio bih ga odmah,ono mi tako ide na zivce da je to strasno:D auto je 1999god pa nema to :D
 
za početak reci mi kakav alarm imaš u autu,,neki fabrički ili naknadno ugrađen,, to mi je jako bitna informacija da bih ti možda čak i pomogao u narednim komentarima :D

CoL3 je napisao(la):
nemam,da imam to kada skrece ugsaio bih ga odmah,ono mi tako ide na zivce da je to strasno:D auto je 1999god pa nema to :D

za početak reci mi kakav alarm imaš u autu,,neki fabrički ili naknadno ugrađen,, to mi je jako bitna informacija da bih ti možda čak i pomogao u narednim komentarima :D
 
Član
Oni 2way alarmi imaju tu opciju na sebi da se spoje dnevna svjetla ili nesto da rade kad se auto otkljuca il zakljuca na nekih 30 sekundi a imas i posebno modul da se kupi za to!

A ovo sa sve 4 žmigavca kad se ide u rikverc i nije neka potreba. al eto kome je dosadno ovak ko amkos-u nek lemi :D
 
Član
sta ce vam ti zmigavci kad idete u rikverc, nije to kamion, eto samo jos da uz te zmigavce spojite i rikverc svirenu, to bi bio pravi vaser :D
 
Član
amkos je napisao(la):
evo pa ko hoce da ima neka napravi,kad vozi u rikverc da nepali na prekidacu sve 4 zmigavca vec kad usalta u rikverc oni se sami pale :icon_biggrin:
potrebno:relej ili automat za zmigavce,relej za maglenke,2 diode od 6 ampera i oko 10-tak metara zice jer treba + sa upaljaca,i dosta strpljenja,neki ce pitati sto bas sa upaljaca a ne od osiguraca -zato sto je lakse i jednostavnije to sve kopcati u gepeku nego pod volanom gdje je slaba pristupacnost :D

zasto + sa rikverc svjetla nije doveden direktno na 49 ? bez releja....

inace 4 zmigavca su obavezna u nekim zemljama kad se vozi na rikverc...recimo u Sloveniji....
 
Član
-Suki- je napisao(la):
amkos je napisao(la):
evo pa ko hoce da ima neka napravi,kad vozi u rikverc da nepali na prekidacu sve 4 zmigavca vec kad usalta u rikverc oni se sami pale :icon_biggrin:
potrebno:relej ili automat za zmigavce,relej za maglenke,2 diode od 6 ampera i oko 10-tak metara zice jer treba + sa upaljaca,i dosta strpljenja,neki ce pitati sto bas sa upaljaca a ne od osiguraca -zato sto je lakse i jednostavnije to sve kopcati u gepeku nego pod volanom gdje je slaba pristupacnost :D

zasto + sa rikverc svjetla nije doveden direktno na 49 ? bez releja....

inace 4 zmigavca su obavezna u nekim zemljama kad se vozi na rikverc...recimo u Sloveniji....

alla podigoste temu iz mrtvih :lol: suki vjeruj da nisam bas o tome razmisljao,nasao sam shemu na netu reko ajd nije tesko za isprobati i napravio i radi,fino upakovao u onu futrolu od radia-displeja i skrio u gepek iza tapacirunga i evo uvjek radi,a s obzirom da sam u Slo to jes obavezno ovdje samo aja ko raja neko ukljucuje neko ne
 
Top