Rijad - 25 - Sarajevo

Rijad - 25 - Sarajevo

Član
Poz svim aktivnim clanovima foruma.

Tek ulazim u svijet automobila s nedavno polozenim vozackim.
Trazeci informacije o kupovini prvog auta naisao sam na ovaj forum (google je dosta puta linkao na ovaj forum za trazene upite), vidim da na skoro sve postove imaju odgovori i da je forum dosta aktivan pa sam se odlucio pridruziti i usput dosadjivati starijim clanovima :)

Prvenstveno sam se registrovao zbog pomoci oko izbora kupovine prvog auta.

LP.
 
Član
Benzinca ganjam, 1.6 fsi, diesel ako ispadne nesto, sta je fazon sa 2.0 motorima ljudi mi govore da bjezim od tog..
 
Član
Benzinca ganjam, 1.6 fsi, diesel ako ispadne nesto, sta je fazon sa 2.0 motorima ljudi mi govore da bjezim od tog..
Ja bi ti preporucio obicni benzin (1.6i) bez tog direktnog ubrizgavanja (FSI) , pogodan je za plin dok fsi i plin nikako ne funkcionisu,fsi je osjetljiv na lose gorivo itd itd..a sto se tice 2.0,noviji modeli , tacnije onaj model sa 8 ventila i jednom bregastom se tdobro pokazao.. to da bjezis od njih je glupost.Bjezi od zapustenih i ne-pravovremeno servisiranih :)
FSI nema zupcasti remen tako da nemas velikog servisa,a ja mislim da oni nemaju ni plivajuci zamajac a u to nisam 100% siguran
 
Član
Ja bi ti preporucio obicni benzin (1.6i) bez tog direktnog ubrizgavanja (FSI) , pogodan je za plin dok fsi i plin nikako ne funkcionisu,fsi je osjetljiv na lose gorivo itd itd..a sto se tice 2.0,noviji modeli , tacnije onaj model sa 8 ventila i jednom bregastom se tdobro pokazao.. to da bjezis od njih je glupost.Bjezi od zapustenih i ne-pravovremeno servisiranih :)
FSI nema zupcasti remen tako da nemas velikog servisa,a ja mislim da oni nemaju ni plivajuci zamajac a u to nisam 100% siguran
Zahvaljujem na detaljnom odgovoru, sad ima smisla zasto ljudi spominju "sa jednom bregastom". Nisam planirao plin, ali vidjecemo, najradije bih 2.0tdi, ali sta ispadne uzeti cu.
LP.
 
Top