Rezultati prodaje vozila u BiH (2011.)

Rezultati prodaje vozila u BiH (2011.)

Član
mene bas cudi stvarno da nema vise telijana da se prodaje kod nas. a ne znam da li igdje ima oficijelni zastupnik sa salonom i servisom fiat, alfa, lanchia, npr. kao sto je ASA za vw ili Bunjo za renault.
 
Član
Fiat je ovdje kao trece lice, znaci automobil prije nego kod njih stigne prodje 2 terminala... i zato nema nikad akcija i to, jer bi onda u minusu poslovali. Marketing 0 bodova, pa onaj Bravo kad je bio hit oni nisu dva auta prodali, Grande Punto isto tako, po evropi razarao kod nas donedavno tek se poceli cesce sretati na ulicama. Alfa -.- Mito mozda jedna da ima, drze cijenu oko 30 hiljada od kako je auto izaslo, Lancia -.- prodali si su par komada Delte.
 
Legend
Death_beat je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
Nigdje nista a 27 porsea prodato. Ma VW rules.

al zato od tih 27 iz bih ode vani 29 :D
negdje sam citao da imaju nasi distributeri dosta manje marze od ovih u srb. i hrvatskoj, pa dosta ih ovdje dolaziti da kupe porsch

ne mora znaciti, npr. u tuzli sve i vise porschea na ulicama, Cayena pretezno...
 
Član
U Mostaru zastupnik za FIAT grupu je FLAR Lijanovici, i salon je pun pugova, citroena itd. i kakvu onda prodaju ocekivati. Ni punta nemaju,da ne kazem neku Alfu.
Jedino pozitivno je da lagano ulazimo u egzotiku:lol:
 

MTR

Član
jao bruke i podataka , mislim da su relevantni ako je iz cipsa , ove brojke pokazuju stanje kakvo jeste u BiH , na ovaj broj dodje mozda i do 35-40 hiljada polovnjaka iz uvoza .

ovoliko novih auta proda jedan diler sam , npr. Denzel u Becu , jbg. sta ces :D

samo me cudi Volvo , ja ih prodavao oko 70 komada godisnje ( od 2000-2005 ) a ovi u velelebnim salonima ne mogu sastavit toliko , bruka i sramota od trgovaca
 
xxfmanxx je napisao(la):
mene bas cudi stvarno da nema vise telijana da se prodaje kod nas. a ne znam da li igdje ima oficijelni zastupnik sa salonom i servisom fiat, alfa, lanchia, npr. kao sto je ASA za vw ili Bunjo za renault.

http://www.fiat.co.ba/
 
Nexus je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
Nigdje nista a 27 porsea prodato. Ma VW rules.

al zato od tih 27 iz bih ode vani 29 :D
negdje sam citao da imaju nasi distributeri dosta manje marze od ovih u srb. i hrvatskoj, pa dosta ih ovdje dolaziti da kupe porsch

ne mora znaciti, npr. u tuzli sve i vise porschea na ulicama, Cayena pretezno...
znam. dobro je zastupljen cayene na nasim cestama. sta je to kupit nekom poslovnom covjeku koji putuje cesto na duge relacije. nadje se i pokoja carrera i cayman. :123:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
xxfmanxx je napisao(la):
mene bas cudi stvarno da nema vise telijana da se prodaje kod nas. a ne znam da li igdje ima oficijelni zastupnik sa salonom i servisom fiat, alfa, lanchia, npr. kao sto je ASA za vw ili Bunjo za renault.

http://www.fiat.co.ba/

ja koliko znam ovaj autocommerce je samo servis i mogu se narucit dijelovi preko njih, nemaju oni auta, bar ja nisam vidio kad sam bio kod njih nikakav salon, jer mi je trebala sajla gasa kad sam imao punta pa sam isao da to uzmem, ali nisu imali na stanju, pa sam to morao narucit i cekat dugo itd, tako da oni nisu bas na nekom zavidnom nivou.
 
Ma kakve brojke i kakve statistike... ne gledam to uopste... Znam da i dalje gledam kako komsija na "novom" Passatu skida led, dok komsija sa Mondeom starim 20 godina ne skida nista sem osmijeha prema ovom koji struze :D, kako god, ja znam da ljudi i dalje voze "jeftino", i odrzavaju isto tako jeftino, i ja jedva cekam da kupim sebi Passata, pa da budem glavni bekrija kada se pohvalim sa njemackom tehnologijom :lol:
 
Član
ja mislim da ovlasteni bar ovaj meni najblizu za sada ne uvozi aute valjda nisu imali dobra iskustva kad sve ide kako je vec receno preko auto comerce hr a ion nije ok poslovao tako da je fiatova prodaja vise nego dobra a neko se i alfu usudio kupiti;) vidjeo sam mozda tri gulijete i samo jednu sa bh tabljama;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
http://www.mojevijesti.ba/novost/111307/U-2011.-u-BiH-uvezeno-blizu-47.000-automobila

je je a iduce dvije godine ce bit još više uvoza, jer ova je 3% a iduća vjerovatno 0% tako su govorili
 

MTR

Član
U Bosnu i Hercegovinu je prošle godine uvezeno 46.986 putničkih motornih vozila što je za 13.611 vozila više u odnosu na 2010. kada je uvezeno 33.375 vozila.
Vrijednost vozila uvezenih u 2011. iznosi 519 miliona KM, a 2010. godine bila je 390 miliona KM.

a sve nema se para ha? :lol::lol::lol::lol::lol:

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/76591-u-bih-tokom-prosle-godine-uvezeno-46-986-putnickih-vozila.html
 
Top