restauracija Audi 80 Quattro CC

restauracija Audi 80 Quattro CC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako...

Nedavno sam (zajedno sa haverom) naletio na Audi quattro 80 CC. Bio je benzinac 1.8 pa se zapalio i izgorio mu je motor sa kompletnom elektro instalacijom (skoro sve pod haubom)..

skontamo se da je steta da takva vozilica propadne (a sta cu kad volim quattro), kupimo ga i pocnemo restauraciju sa planom da zavrsi kao dizel 1.6 (samo...). Nazalost, nemam slike svih koraka restauracije, ali imam nekoliko fotkica koje su poredane nekom hronologijom ispod.

Projekat restauracije je obuhvatao sljedece korake:

- cupanje svega zaostalog od proslog motora, inspekcija mjenjaca, diferencijala, kardana, i sl..
- skidanje stare farbe, slajfanje, brusenje, blabla...
- restauraciju motora izvadjenog iz golfa MK1 (1.6d)
- farbanje kompletnog vozila, ukljucujuci unutrasnjost haube, zastitni sloj sa donje strane te farbanje motora i ostalih komponenti pod haubom..
- zamjenu odredjenih komponenti sa sportskim verzijama iz Audi GT (Recaro sjedala, komandna ploca, amortizeri, opruge, spojler, dijeljeni farovi, volan od golf MK1 GTI, itd..
- ugradnja motora
- ugradnja servo komponenti - (Audi 80 CC serijski nema servo, ovdje je ugradjen servo iz Audi GT)
- probna voznja => atest => registracija => kuda sad da krenem??? LoL...

Audi 80 prije farbanja (spreman za farbanje)



Pogled ispod haube



U toku i nakon farbanja



ovdje je smijesan momenat.. nismo imali pri ruci originalnu masku za njega a negdje u svim dijelovima pronadjemo masku od stojadina.. pa je ubacimo.. po zavrsetku projekta je logo "zastava" skinut...



Pogled odozdo



Restauriran motor prije ubacivanja - 1.6D



projekat je trajao jedno mjesec i po dana.. s obzirom na to da obojica imamo stalni posao i da smo samo u slobodnom vremenu mogli nesto raditi na autu..

dok saletim havera postacu i konacni izgled auta. nakon zavrsetka restauracije uradjen mu je atest, registrovan je i trenutno ore cestom (dizelas, lol)..

Nastavak slijedi...
 
Član
nek se samo radi ^^

svaka cast sto ste spasili vozilo! al jbg da mu je ostao njegov motor bilo bi super, al et more i s dizelom fercerat! ;)

cekamo nastavak... :icon_smile:
 
Član
alden je napisao(la):
nek se samo radi ^^

svaka cast sto ste spasili vozilo! al jbg da mu je ostao njegov motor bilo bi super, al et more i s dizelom fercerat! ;)

cekamo nastavak... :icon_smile:

tada smo na stanju imali SAMO taj motor... ali nije iskljuceno da se sekcija motora obnovi... (ne bi bilo lose da mu se ubaci 1.9TD)..

pozz i hvala na komentarima
 
Član
Dobar ste vi posao obavili,kako ga sad koristite,dan ti,dan jaran :D
Ova maska od stojadina se uklopila u centimetar...
 
Član
e ovako..

hvala svima na komentarima, pravi ste... ;););)

da odgovorim na par pitanja..

Schumi je napisao(la):
Dobar ste vi posao obavili,kako ga sad koristite,dan ti,dan jaran :D
Ova maska od stojadina se uklopila u centimetar...

maska je lave legla ne u centimetar - u milimetar.. od 10 komada koje smo imali u garazi, jedino je stojadinova odgovarala jer ima isti stepen ugla zakrivljenja u odnosu na haubu...

pioneer_09 je napisao(la):
:cool::cool::cool::cool: odlicno :D ali maska je najjaca;)

maska je 100% beton... LoL :123:

coupediesel je napisao(la):
zanimljivi radovi kao i maska,sve je to super,i ja sam imao ovakve farove,to je za nepovjerovati kako svijetle:cool:

sve iz glave... samo malo pustis masti na volju... razgledas okolo i pratis viziju... LoL

Ovo je prvi projekat ove vrste - da su radovi na vozilu bili tako intenzivni... sve je radjeno ispocetka i sve je provjereno i ako je bilo potrebno - mijenjano...

dok jos malo otopli zapocecu i sljedeci projekat, samo nisam siguran hoce li to biti - Audi Coupe quattro GT (2.2) ili Audi 100 quattro CS (2.2 turbo benzin). Oba auta su u garazi, samo nisam nacisto na kojem cu raditi prvo...

kao sto rekoh gore, jos nisam saletio havera (auto vecinom vozi samo on - tako je timski dogovoreno, iako sam i ja neki dan budalesao po snijegu/ledu) i cim ga saletim pravim fotke konacnog izgleda auta... BTW.. definitivno svako ko nije treba (mora) isprobati quattro po snijegu i ledu...

Hvala svima na podrsci, postovima, komentarima.. idemo dalje... pozz..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top