Reparacija turbine

Reparacija turbine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Reparacija Turba?

pensa je napisao(la):
bosko je napisao(la):
pensa je napisao(la):
Produkcija autodijelovi Mostar ima nove turbine za većinu vozila a ni cijena nije strasna,kako je meni ostalo u sijećanju za pasata tdi 130 konja oko 1200 KM.
Evo ti link pa ih kontaktiraj ako te zanima:www.produkcia.ba
Moj savjet ti je: novo je novo.

novo je novo, al kakva je to turbina koja je nova 1200 KM ?, to je ponajmanje novo.
Na stranici ti sve lijepo piše kakva je i ko je proizvođač a osim toga ima i garancija.Nije da ih ja hvalim ali su ljudi ozbiljni i ne prodaju fuš robu, a rade ima 15 god.

Ma mozes ti uzet i NOV kineski turbo, SA GARANCIJOM za 500KM, a prodaju ih kolko hoces dugo i ljudi kupuju, kao da je to neki pokazatelj?

Il hoces da kazes da neko Garrett-ov nov turbo prodaje jeftinije od Garrett-a ? nebudi smjesan, znam ja jako dobro kakve su to turbine...
 
Član
nismo je napisao(la):
ja sam reparirao turbinu (benzinac u pitanju) i gasao 3 godine bez problema

reparacija turbine, ko zna dobro da uradi je super, mozes gasat kolko hoces, cak i ako je pod velikim stresom turbo, ako je sve dobro namjesteno (ako iko to zna, ja znam), al opet, to nije NOV turbo nego REPARIRAN (sto ne znaci da je manje kvalitetan od novog) a to sto ga oni pjeskare uglancaju stave nove djelove unutra nije novo.

btw, nismo, koji je turbo tebi na SXu ?
 
Član
Ja sam na turbini imao najtezi oblik povrede, crkla mi turbo rupa pa su ljudi morali valjda sve bukvalno mjenjat. Turbo repariran u Uzicama i kostalo me nesto vise od 700KM. Oko nove godine sam radio i evo pet mjeseci auto vozim stvarno nista zasad, ide dobro neka i previse dobro :D al brate sto zvizdi to je posebna prica :123:
;)
 
Član
Mrva je napisao(la):
Ja sam na turbini imao najtezi oblik povrede, crkla mi turbo rupa pa su ljudi morali valjda sve bukvalno mjenjat. Turbo repariran u Uzicama i kostalo me nesto vise od 700KM. Oko nove godine sam radio i evo pet mjeseci auto vozim stvarno nista zasad, ide dobro neka i previse dobro :D al brate sto zvizdi to je posebna prica :123:
;)

mh... kakvih sam ja imo "slucajeva" sa turbinom... :D jednom mi je eksplodirala u sebi, al bukvalno, pukla osovina pri velikim obrtajima i unutra je bio dar-mar, za uzice sam cuo, ali u SA onaj tamo MTS-TurboLader u velesicima uopste nije los, nedeljom dolazi vlasnik iz BG covjek zna posao, bas sam snjim sjedio dok mi je radio kompletnu reparaciju, uzeo samo moje kuciste i sve ostalo novo stavio, cak mi je u GT20 stavio peraja od GT22, obrusio kuciste iznutra fino da sve bude OK i u onoj masini balansirao na 100k rpm i nije tao covjek dok nije sveo na daleko ispod minimuma. Uglavnom uradio ga je super ja sam bio prezadovoljan kad sam namontirao.
 
Član
Taj MTS mi je u komsiluku :D
Nisam razgovarao sa vlasnikom al jesam sa momkom koji je radio kod njega reparaciju. Zar ih oni nesalju u Njemacku, nije valjda da imaju masine u Sa??
 
Administrator
bosko je napisao(la):
nismo je napisao(la):
ja sam reparirao turbinu (benzinac u pitanju) i gasao 3 godine bez problema

reparacija turbine, ko zna dobro da uradi je super, mozes gasat kolko hoces, cak i ako je pod velikim stresom turbo, ako je sve dobro namjesteno (ako iko to zna, ja znam), al opet, to nije NOV turbo nego REPARIRAN (sto ne znaci da je manje kvalitetan od novog) a to sto ga oni pjeskare uglancaju stave nove djelove unutra nije novo.

btw, nismo, koji je turbo tebi na SXu ?
pricamo o t25 garrett ...

Bosko i dijeca znaju da je novo - novo i da reparirano nije novo, al i cijena igra ulogu
 
Član
nismo je napisao(la):
bosko je napisao(la):
nismo je napisao(la):
ja sam reparirao turbinu (benzinac u pitanju) i gasao 3 godine bez problema

reparacija turbine, ko zna dobro da uradi je super, mozes gasat kolko hoces, cak i ako je pod velikim stresom turbo, ako je sve dobro namjesteno (ako iko to zna, ja znam), al opet, to nije NOV turbo nego REPARIRAN (sto ne znaci da je manje kvalitetan od novog) a to sto ga oni pjeskare uglancaju stave nove djelove unutra nije novo.

btw, nismo, koji je turbo tebi na SXu ?
pricamo o t25 garrett ...

Bosko i dijeca znaju da je novo - novo i da reparirano nije novo, al i cijena igra ulogu

Sve je to uredu, al nemoze rec NOV turbo 1200... na odpadu je polovan turbo 1000-1200 maraka zavisi o kom se radi.
 
Administrator
Mrva je napisao(la):
Taj MTS mi je u komsiluku :D
Nisam razgovarao sa vlasnikom al jesam sa momkom koji je radio kod njega reparaciju. Zar ih oni nesalju u Njemacku, nije valjda da imaju masine u Sa??

sve rade u Sa, jedino turbo s vodenim hladjenjem salju u Uzice na testni sto, ja prezadovoljan
 
Član
Ima sve u SA, vlasnik dolazi iz BG nedeljom u SA i radi ovdje, kazem ti ja sjedio sa covjekom citav dan pricali zajebavali se dok je on radio, super cova... ako ti bude on radio, uradice ti poso dobar.
 
Član
Imate i ovaj turbo servis i u Sarajevu, licno poznajem momka i cinimi se da je oke, govorio mi je koliko kostaju reparacije al sam zaboravio. Uglavnom firmino sjediste je u SWE, imaju puno iskustva sa turbinama. U SWE, imaju i neka svoja drag auta:
Volvo (neznam koji tacno) auto ima dvije brzine i ide oko 8 sec/402, autic ima samo 2 i 4 brzinu :D
i Fokusa koji kakodje ide oko 8 sec/402 :D

http://www.turboservice.ba/

pa ih kontaktiraj i raspitaj se

;)
 
Administrator
Sve je to uredu, al nemoze rec NOV turbo 1200... na odpadu je polovan turbo 1000-1200 maraka zavisi o kom se radi.
jedino kinezi, koliko para toliko muzike, pun ebay od 200eura pa dalje,
 
Član
nismo je napisao(la):
Sve je to uredu, al nemoze rec NOV turbo 1200... na odpadu je polovan turbo 1000-1200 maraka zavisi o kom se radi.
jedino kinezi, koliko para toliko muzike, pun ebay od 200eura pa dalje,

znam :D dolazio sam jednom u nedoumicu, sve konto, reko da uzmem jedno 5 onih kineskih pa da mjenjam... al sam odusto, ko ce sarafat svaki drugi dan :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top