Reparacija lafeta/kugla

Reparacija lafeta/kugla

Poz drustvo

Da li neko u Bosni radi reparaciju lafeta,citam po netu da su bolje reprarirane lafete nego nove,sad sve nesto slabo se uvozi pa ne traje dugo..
 
Član
Laz,kupi slobodno malo skuplje kugle,lafete i gas,svaki kvalitetniji autodijelovi ce ti dati godinu dana garancije i miran si. To je po meni bolje,sad svako ima svoje...

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
 
Član
Sumnjam da je bolje reparirano, radim u servisu i motorex nam daje 2 god. garancije na teknorot dijelove. a za meyle HD dobijas 4 godine garancije.
 
Član
Sve ti je i kako vozis i koliko pogadjas rupe... Kod mene lafeti presli 100 000 na njima zamijenjena 1 kugla, a imaju 4 kugle i 2 selena... Ako pazis da ne upadas u rupe, ne jases po trotuarima, isjecenom dijelu ceste i slicno, da vozis 10km/h po makadamu, da vozis i pazis auto kao da ti je spusteno 5mm od cesce :D trap moze trajati godinama i godinama i kilometara mogu preci iha haaaj...
 
Super Moderator
na stranim forumima za alfu recimo svi hvale reparirane na koje se dobije garancija i po 2 godina i plus imaju ugradjene mazalice da ne skripe, sto ove sto se kupe u radnji nemaju. I na kraju krajeva da reparirane 2 puta promijenis a ove u radnji jednom opet si ustedio. sad zavisi sve koliko kosta za koje auto al za alfu se isplati kupiti reparirane lafete, kojih kod nas nema
 
Ko ide u srbiju moze kupiti reparirane lafete tamo.Ja sam uzimao delphi lafete,90km komad i vjerujem da ce trajati solidno,delphi proizvodi solidne dijelove ovjesa.Inace reparirane lafete su oko 60 km u srb.
 
Član
Baš neku noć pričam s likom koji vozi 156, kupovo reparirane lafete iz Srbije, mada mi kaže da sad rade i kod nas, oko 110km par repariranih, i eto, kod njeg su izdržale 25-26 hiljada kilometara, i počele lupat.
 
Član
Za alfu 166 prednja donja lafeta TRV 220 km.
Reparacija kugle i dva nova selena 80 km.
Koliko para toliko muzike.
 
Član
Raspitivao sam se i ja za cijene reparacije, kada repariras svoju lafetu mnogo je jeftinije. Radi se u Kragujevcu, ima par radionica koje to rade i daju garancuju od 6 mjeseci do godinu. Zaboravio sam tacne cijene, npr ako se radi samo kugla to kosta 5KM ili 5EUR, nisam sada siguran, selen blok je nesto skuplji. Dobio sam i popust jer sam daleko pa mi covjek rekao kugle uraditi besplatno, a ako bi radio komplet lafete to bi platio a poslao bi mi stabilizatore gratis :D
Odustao sam i kupio nove jer nisam mogao da organizujem prevoz do Kragujevca, stare sam ostavio za svaki slucaj ako nekada naidjem pa da ih repariram jer su seleni odlicni. Po srbijanskim forumima ih hvale da su bolje nego nove zamjenske ali nije mi se dalo da probam :meh:
 
Top