Renaultsport Megane 250 v Ford Focus RS

Renaultsport Megane 250 v Ford Focus RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SbDte_KSB7s&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/SbDte_KSB7s&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
 
Oba su odlični i sigurno brutalno brzi, a ja bi osobno odabrao Focus RS, nema agresivnijeg auta u toj klasi.
 
Član
Ona tema se taman smirila, ti nasao novi vs RS klip :icon_biggrin: Doduse ovo je RS vs RS :lol:

Ne znam, ovo bi bio jednako tezak izbor, kad to skontas, ima danas toliko dobrih auta na trzistu.

Ovako kad kontam, Focus RS ce biti ekskluzivniji automobil, dosao je na kraju karijere druge generacije Focusa, a evo treca generacija stize u prodajne salone vec ove godine. Znaci tih par sto ce ih se prodati jos za koji dan i to je to. Iako nije limitirana serija, bit ce ih jako malo na cestama, kao i starih RS-ova (ne sjecam se da sam ga ikad vidio uzivo). A nisam siguran da cu vidjeti ni novog - osim sto sam ga vidio na sajmu. Fin je to avtic, nema sumnje, no ima kazu tvrd ovjes, sto nije za nase ceste - a sve gledam iz te perspektive - kao da cu sutra voziti ovdje.

S druge strane, Megane RS dolazi na pocetku karijere. Prelijepo izgleda, ima pristojne performanse, i ovjes i kocnice medju najboljima u klasi. Da moram voziti neki auto svaki dan, to bi bio Megane prije nego Focus. Skroz sam zaljubljen u te Renaultove ovjese, koji su kao radjeni za nase ceste. Zbog toga mi se s tim Meganeom gotovo nista ne moze porediti - iz neke moje perspektive. Mada, svi znamo da ce Renault uskoro napraviti jos jacu verziju Meganea sa 275 KS. Kako to Renault vazda uradi, prvo izda jednu ok verziju za siroke mase koja pase svima, a onda napravi jos ubojitiji, beskompromisan stroj da postidi svu konkurenciju, za one ljude koji znaju tacno sta hoce, to jest ganjaju brzinu i osjecaj za volanom, a ne traze grijana sjedista i slicne pizdarije...
 
Legend
:) moram interesuju me poredjenja ta..

Neznam jesil slusao cijeli klip, ovaj tip sto vozi renaulta bas naglasava voznju auta po nervanim cestama i preko rupa, kako fata grip... nevjervatno kako je to dobro renault odradio...
 
Član
Gledao sam ja ovaj klip davno, a i citao svasta o njihovim ovjesima. I onda je trebalo samo da provozam Clia Sport 3 i sve mi postade jasno :icon_biggrin:

Fin je i Fikus, cudi me da ga bas niko u BiH nije kupio...
 
Kad pogledas, ljudi uzmu A6 3.0 TDI i nesto se trkaju. Za te pare ako vec hoce to, mogu uzeti ST-a, MPS, ovog Renoa il nesto drugo, al nek je ono dizel... Slabo su ta auta zastupjena kod nas, a nije da ljudi nemaju para...
 
Problem je što neupućeni a dovoljno imućni miješaju pojam sportski sa limuzinama s jakim dizel motorima ili još gore, bože sačuvaj, SUV vozila. Znalci znaju do to nema veze sa sportskim autom, jer nije samo bitno da te pritisne u sjedalo 500nm okretnog momenta i eto ga, sportsko auto. Bitan je zvuk, ovjes, osjećaj upravljanja, ležanje, i općenito onaj osjećaj da si u sportskom autu. To ne može priuštiti Audi a6 tdi ili Mercedes e cdi, bez obzira na medvjeđu snagu, to su automobili za neke druge namjene. Kod nas velika većina razmišlja jednako, ovako otprilike "...ma volim je sportske aute, imam okaša 270 cdi, ... koja budala bi dala za forda 70000 maraka..." ,
jer većini je to samo Ford i ništa drugo, iako je u njega ugrađena vrhunska tehnologija i svo znanje inženjera.
(spomenute automobile sam uzeo samo kao primjer)
 

MTR

Član
ehhh , dje je moj GSI od prije 13 godina da ih oba poderem :D:D ja testa majko sve u drugoj , daj , popusti , daj popusti , i na kraju kaze da je dobar a za focus da je fantastican :lol::lol::lol::lol:
Focus RS - vikend
Megane RS - all day every day 24/7
 
stvarno dobra i kvalitetna rasprava i zaključci , svaka cast :cool:

a mene nekako ovaj Focus privlaci ebo mater svoju , drag mi nesto :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top