Renault Megane 2006 - Špula / Navojnica

Renault Megane 2006 - Špula / Navojnica

Član
Pozdrav, od prije 2 3 dana mi se čuje krckanje prilikom okretanja volana. Istraživajući po internetu saznao sam da je to špula odnosno navojnica i dok se ne upale lampice (airbag i service) i dok radi sirena da se može reparirati.
Pa me zanima da li znate nekoga ko u Sarajevu i okolini vrši reparaciju?

Auto je Renault Megane 2006
 
Član
Pozdrav, od prije 2 3 dana mi se čuje krckanje prilikom okretanja volana. Istraživajući po internetu saznao sam da je to špula odnosno navojnica i dok se ne upale lampice (airbag i service) i dok radi sirena da se može reparirati.
Pa me zanima da li znate nekoga ko u Sarajevu i okolini vrši reparaciju?

Auto je Renault Megane 2006
Drug moj savjet ti je da odes kod majstora da on utvrdi kvar, to sa interneta "nagadjanje" ne mora znaciti da je to 100%. Meni su ovde sto puta rekli nesto drugo, dok kad odem kod majstora bude nesto skroz drugo u pitanju.
 
Član
Nije nikakvo nagađanje, zavojnica/špula volana je stara boljka na Megane-u. Moja je stradala na cca 200.000. Inace, ta zavojnica ti je samo flex kablo umotano u krug i pravo je retardirano koliko moras platiti za komad plastike i 40 cm zice... U Sarajevu znam da je Enes, radio je u Gumi M, radio popravke, ali ti to nije nikakvo dugorocno rjesenje jer ce opet stradati. Imas opciju polovne (70-120KM) i nove (ja sam svoju platio 2012. godine gotovo 300KM, trebalo bi da je pojeftinila do sad).
 
Član
Drug moj savjet ti je da odes kod majstora da on utvrdi kvar, to sa interneta "nagadjanje" ne mora znaciti da je to 100%. Meni su ovde sto puta rekli nesto drugo, dok kad odem kod majstora bude nesto skroz drugo u pitanju.
Zasto onda i dalje postavljas pitanja ako ti nikad niko nije pomogao?
 
Član
Spula je i sad oko 300
Uzas zivi
Problem je sto ne radi airbag, za sirenu bi se i moglo pretrpit
 
Član
Upalice se brzo lampa airbaga i ne radi sirena, to krckanje kad motas je znak da je pei kraju
 
Top