Renault megane 2 greska

Renault megane 2 greska

Član
problem je u tome sto na dijagnostici prijavljuje gresku DF083 downstream oxygen sensor heting circut ...

e mene interesuje da li je ovo problem sa lambda sondom ili mozda nesto sasvim drugo...Na tabli mi je ukljucena lampica od motora(check engine) i servis .. sto se auta tice nemam apsolutno nikakvih problema ... potrosnja sasvim normalna, auto normalno radi u leru,normalno vuce itd itd.. Ovu gresku mi prijavljuje jos od onog prvog snijega dok sam vozio..moram napolenuti da mi se prije ove greske upalila lampica i od airbaga ali to sam rijesio jer je bio flat kabal iza volana ..i nje vise nema .. i jos nesto .. ovu gresku DF083 sam izbrisao ali ona se isti dan vratila ! Auto ima ugradjen i plin .. mozda to igra neku ulogu u ovom problemu..

Svi savjeti su dobro dosli a clana MTR molim za strucniju pomoc jer mislim da je najkompetentniji :)
 
Član
koliko sam skontao ... ovo downstream oxygen sensor je lambda sonda a ovo heat circuit je ako bi bukvalno preveli toplinski osigurac :icon_question:

ajde mora neko nesto znati o ovome :D
 
Član
benzin naravno :D a izgleda da je lambda sonda ona iza katalizatora sto dodje ...

Ako imate nesto dodati ... slobodno recite :D
 
Član
To prijavljiva gresku na lamdi sondi.
Greska ti se javlja samo na plinu ili se javlja i na benzinu? ako je samo na plinu, to ti je odgovor, jer racunar vidi preko lamde sonde da sagorijevanje nije kako treba i tebi izlistava gresku. To je pretezno kod vecine novih auta. Npr. sto sam ponistavao gresku na audi a4 2005 godina, ugradjen plin i kad je god na plinu upali se lampica od motora na tabli i prebaci na benzin i ponistimo gresku i dok god vozi na benzinu sve je ok, cim prebaci na plin nakon nekog vremena pojavi se greska.
Kad ponistis gresku i vozis na benzinu jeli se i tada javlja?
 
Član
ovako druze 2 puta sam ponistavao gresku ... 1 put ponistio i vozio citav dan i navece nekada mi se upalila lampica, 2 put isto tako ponistio i vozao, nakon par sati opet isto ... e mene interesuje kako da sam do sad na plinu presao oko
8000 KM nikad nije prijavljivalo to ? i jos nesto ovo je lambda koja dodje posle katalizatora a ne ona prije ...
Jos da kazem da sam oba puta nakon ponistavanja vozio na plinu, nisam ni pokusao vozit na benzinu . . .
Kada smo ponistili gresku na dijagnostici je pisalo da je ta greska pod tim kodom i dalje aktivna ... sto znaci da mogu brisati do sutra i opet ne postici nista ..... zato mislim da je ipak lambda otisla ... :icon_question:
 
Član
To je lamda otisla Ako je tako da je obrises a ona se opet pojavi istog trenutka onda je lamda otisla, a da se hoce obrisati greska pa se opet kasnije nakon neke voznje pojaviti onda bi ti mogao biti i katalizator jer je poslije njega, jer ova prije njega ima dobiva dobro sagorijevanje, a npr da ti je katalizator zacepljen ili cak progorio tada ta lamda poslije katalizatora nebi dobivala dobre podatke (sagorijevanje koje treba dobiti iz katalizatora) i prijavljivala bi gresku. Ali ako kazes da se ne moze obrisati greska (ti obrises i ponovis test a ona se opet pojavi) onda nema sta drugo biti nego ona.
 
Član
nismo se razumjeli ili ja nisam dobro objasnio ... ona se moze obrisati i pojavi se nakada kasnije tokom voznje , ali na dijagnostici ( KOJA NIJE ORG ZA RENAULT NEGO NEKA UNIVERZALNA :D ) kada se obrise greska znaci lampica vise NE GORI prijavljuje da je greska i dalje aktivna ... e sta mu ga to znacii ... ili je to nesto do tog uredjaja :D
A i ja isto mislim ili je lambda ili katalizator u defektu
 
Član
Probaj ponistiti i onda voziti samo na benzinu pa da vidis dali ce da je prijavi ako prijavi onda jedno od to dvoje treba da se vidi.
 
Top