Renault Laguna 2.2dci

Renault Laguna 2.2dci

Član
dobro ti limpi kaze,mani se rezanja opruga,nije to golf I/II jbt, ako mozes naci kakve opruge koje malo spustaju dobro i jeste,u suprotnom ne diraj nista i ovako je odlicno:icon_smile:
 
Član
SoniQ90 je napisao(la):
E sad to za spustanje se ne razumem puno,ali znam da su neki spustali tako sto su sekli opruke iako sam cuo da se to ne radi nikako:icon_question:
A ja bi je spustio max 5/6cm,nista preko toga.A da kupujem nove spec armotizere radi par cm. mi i nije bas privlacno.
E sad ako se mogu seci opruge tako malo,onda bi to jos i sutra odradio...posto mu bas treba da malo cucne :nx:

Moja preporuka ne rezi opruge !! Imam Lagunu slicnu tvojoj i to je jedan od najosjetljivijih dijelova na tim modelima. Naime, nedavno sam krenuo na put i ispred kuce mi je propao prednji desni kraj, opruga pukla !! Zvao sam auto otpade, jer je nove tesko nabaviti i nasao sam u Mostaru, covjek mi je rekao da je u pola godine prodao vise od 150 opruga za Lagunu od 2000-2006... Moja preporuka :) Ne rezi ;) Kad si ulozio vec u auto, nemoj zaliti na sredjivanju !
Inace sa Renolom sam prezadovoljan Laguna vuce ko luda :D , a tvoj je cista 10-ka !
 
Član
Posto nisam odavno nista pisao u svojoj temi a u medjuvremenu se dosta radilo na autu evo i malo update-a sta je radjeno u poslednjih pola godine.

Zimus sam radio na motoru i promenio promenio 2 klipa jer su bili pri kraju, onda kupio novi menjac i lagano krenuo sa dizanjem snage. Prvo je skinut DPF, pa onda i izvadjen katalizarot.Montiran K%N filter, obradjen i ociscen hladnjak. Ubacen interkuler i kompletan izduvni sistem sa F60 cevima i straight pipe auspuhom koji na kraju ima butterfly regulator(sa zvukom ili bez)
I na kraju chipovan power mapom do nekih 210ks i 420nm
jgqczc.jpg

9kbk2e.jpg
vyput.jpg


online photo storage

print screen

imag

free screen capture software



Onda sam kupio http://www.dynavin.com/products/product_dnv_6201.php

I onda lepo ugradio.

image

how to do a screen shot

Ostalo mi je jos samo kod plasticara da napravim okvir i zatvori ova supljina.

Onda sam od prosle sedmice krenuo sa sredjivanjem eksterijera. Prvo sam sanirao neka udubljenja i ostecenja.

screen capture windows

image hosting over 2mb


I na kraju je auto komletno presvuceno narandzastom i mat crnom folijom.
Felme su sredjene i ofarbane takodje u mat crnu.

image upload

screen capture tool

screen shot in windows

snagit

studio screenshot

Imam jos samo da prefarbam lajsne i kvake u mat crnu i da sledece sedmice ugradim dnevne svetla osim maglenki jer auto ima senzore za svetla http://darkshop.rs/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=158 koja su vec kupljena.

Posto su stakla vec zatamljena ali samo 20% sledeca investicija je da se zamena te folije za 80% napred i 90% nazad.

I onda mi ostaje jos samo da ga spustim nekih 15mm i zavrsio sam :icon_smile:


small screenshot software

screen capture windows

I da, zadnji brisac ce takodje da leti sa auta :icon_biggrin:
 
Član
extra ovo izgleda :cool: Crno-narandzasto je uvijek dobra kombinacija... jos mu samo fali tih par cm dole da ide...
 
Član
super je ispalo kako listam stranice mislio sam da di predlozim da ofarbas fele u crnu sve osim ovih duplih krakovai srca al i ovako je dobro ispalo:cool: a posebno zadnja stranica u ovoj narandjastoj boji bas me iznenadilo:cool::cool::cool:
a vidim i zatamnio si i stopke :icon_smile: ja bi i ove lasne presvukao u istu boju auta
da bude clean look i mocno bi izgledalo da mu zatamnis malo folijom za farove al onom light ove zmigavce na prednjim farovima samo njih i ako ces stavljati u maglenke ledove i njih bi istom folijom zatamnio:icon_smile: i samo ga spustit pod hitno i na gepek nabaciti neki spoiler :cool:
 
Član
Nekako mi ne stoji ta "riblja kost" na krovu,a slazem se sa kolegom iznad da zatamnis malo i farove,ostalo sve extra ;)
 
Član
Kao sto sam rekao ima jos sitnica koje trebaju da se ofarbaju i srede, ali je se i po nesto radilo ovih dana.

Prvo su izvedjene fabricke maglenke i osim njih montirana dnevna svetla.

image sharing

screenshot windows

Onda je elektronski ugasen EGR i stavljena jaca mapa :icon_biggrin:

take a screenshot

windows screenshot

image hosting tumblr

I na kraju zatvaranje EGR-a sa metalnom plocicom

pc screen shot
U ovaj razmak je upala plocica ali sam zaboravio da slikam na kraju kako izgleda

image shack

Prvih 2/3 kilometra je pri jacem gasi izbacivao dosta dima iz auspuha dok se nije dobro produvalo i ocistilo. Sad auto ide mnogo, mnogo bolje i svakome bih predlozio da ga skine sa auta.
Sledece dolazi farbanje lajsni i kvaka, tamnije folije stakala i napravim okvir za radio. Opruge sam vec nasao ali ne verujem da cu ga spustati jer zivim u beogradu i ovde su sva parking mesta na trotoaru koji ima +10cm i onako vec mi se desavalo da udarim pragom pri spustanju.
 
Član
koliko te kostalo presvlacenje folijom, i ja kontam mozda mog citroena u kakvu glossy ili ako ima perla bijelu
 
Član
Oni cenu rangiraju po velicini auta i samoj boji i kvalitetu folije (deblja, tanja) Metar ti je 20€, pa sad vidi koliko bi ti trebalo metara. I ove neobicne boje su skuplje zbog same redkosti jer ljudi uglavnom stavljaju mat crnu ili karbon. Mene je moja izasla 430 €:blush:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
 
Član
Jarane Laguna ti je Extra :cool: baš mi se sviđa boju si pogodio pravo samo brisac ukloni i nista vise ne diraj
 
Top