Renault laguna 2.2 motori - misljenje ?

Renault laguna 2.2 motori - misljenje ?

Član
Evo svjedok sam sve teze situacije oko kupovine automobila u BiH. Vidio sam bar 15 laguna do sada i kao sto rece kolega iz pretohdnog posta nema nijedna da joj je sve na mjestu. Cesta pojava su podizaci stakala a jos cesca jeste udubljenja na limariji, guljenje laka, udaranja i zakacanja na parkingu (haman ih to hoce) itd. Sto se tice opreme ima ih sa dosta dobrim paketima a u globalu nekako njihova najveca prednost jeste udobnost. Opet sto kazu koliko para toliko muzike. Ja npr. trazim nesto do 4000 KM max. pa ne znam, mozda je do mene. Uglavnom koja god sam nasao ili nisu registrovana, ili su gume lose, ili je zakacena na nekom parkingu ili nesto deseto. Evo danas bio pred pazarom sa momkom iz Tuzle, ima lagunu 2.2. Motor i generalno auto djeluje ok, ne radi jedan podizac ali nije mi to toliko bitno napravit ce se. Odemo mi nju malo probati, nagazim ja nju na 3-4 hiljade obrtaja normalno da vidim kako se ponasa i sve ok, dobro vuce, nema greske. Vratimo se na prvobitno mjesto, otvorimo haubu kad ispod plastike na motoru gdje su dizne ima ulja, propisala negdje ondje na diznama/ ventilima valjda. I on je iznenadjen jer nije je kako kaze nikad "gazio" nego je normalno vozio pa ce danas otici do majstora da provjeri, za sad su im pretpostavke da je odusak neki zacepio pa tu izbilo, ne znam. Isto sto sam primijetio generalno jeste to da su malo presle (cca 200 000 km).
Za sad sto se tice para nekako mi ove lagune djeluju kao najbolji izbor ulozeno-dobijeno (bar meni do 4000 KM) jer u poredjenju sa fordom fokusom koji je u tom cjenovnom rangu je dosta udobniji, startniji i ima dosta bolju opremu. Sto se tice VW njih za sad ne pomisljam jer za ovu cifru mogu jedino uzeti nekog bijednog Golfa 3 ili Passata iste brojke koji su 90-95. godiste.
 
Član
za 4 milje mozes naci solidnu astru g, sve osim 1.7 dizela je ok
Nije nesto udobna, al nije ni uzas, u pravilu ima srednju do dobru opremu, rijetke su gole, odrzavanje jeftino, prosta mehanika, po meni ok
 
Član
za 4 milje mozes naci solidnu astru g, sve osim 1.7 dizela je ok
Nije nesto udobna, al nije ni uzas, u pravilu ima srednju do dobru opremu, rijetke su gole, odrzavanje jeftino, prosta mehanika, po meni ok
Imao istu (2.0 motor) i prodao. Nije imapa klimu , 99 godiste, zgazila 365 hiljada. Sad mi se ne uzima bas isto auto izuzev ako bi nesto jeftino ispalo a i potvrda je tu sam svjedok.
 
Član
pa realno takva vozila i mozes ocekivati u tom cjenovnom rangu, hocu reci da im nesto uvijek fali ili radi. Jer vlasnici nemaju novca, ili jednostavno ne zele vise da ulazu u to vozilo. (Laguna, golf, itd. stvarno moras prebrati i pregledati dosta vozila. a to zagrebe se i to je po meni normalno. Parkiras vozilo,drugi i ne gleda zagrebe te i razguli)
 
Član
Jedino da je stajalo u vakum prostoriji od izlaska iz fabrike :D
Da je on bogdo samo ogreban, znam ja da je to normalno i da ga nema da nije ogreban taman da je 2017. Godiste ali ovo je sve udubljeno , karambolke vise do zemlje, neki to seljacki zasarafaju i stanu u kraj...ma svega sam se nagledao. Evo kod jedne od ovih sto sam gledao danas deklo na motoru se mora raditi/mijenjati , pusta ulje ispod plastike motora na diznama (2.2 motor). Drugoj svijetli lampica od servisa i esp-a. Prodavac kaze izvadio neki dio (ne zna ni on cemu sluzi isti) pa zbog toga svijetli lampica a ja kako sam vidio to je kao neki esp modul ili nesto slicno. Vidio sam da ima jedan dzek na sebi a dio se nalazi negdje oko rucne tu, ispod centralne konzole ispod naslona za ruku kako mi je on objasnio . Navodno 60 KM košta da se to riješi pa cu sutra pogledati. Problem mi je sad sto moram gledati i da su gume dobre jer ide zima pa mi nece biti drago izdvajati jos pare i za nove gume. Me mozes 2 dobra sastaviti da ga je.es
 
Član
To sto kazes "Isto sto sam primijetio generalno jeste to da su malo presle (cca 200 000 km). " jednostavno je nemoguce, jer to su auta za duge voznje, nove Lagune su kupovali ljudi u inostranstvu i prelazii sa njima...pa su ovamo uvezeni. Ja nisam vidio nijednu sa malom kilometrazomo, doduse pricamo o originanoj, ne onoj na satu sto pise.
Mada, 2.2 moze da bude izuzetak, jer stvarno su lose se pokazali i motori pa su provodili dosta vremena u garazama i na parkinzima servisa :)
 
Član
Stvarno ne razumijem,tebi za taj izdvojeni novac treba nešto sto jednostavnije za odrzavanje,gdje ces na lagunu i to 2.2,svjesno ulaziš u problem,znas kakav je to đubar i ne odustaješ.Ukratko kupi sebi 5 godina starije auto,da je održavano i da je ok za dijelove,u suprotnom svi tvoji postovi i želje izgledaju kao,jebao bih se a da ne uđe,izvini but jebi ga...

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Uzeo sam lagunu 1.9 motor 88 kw 2001 god limuzina dinamique oznaka (iskreno ne znam sta znaci ta oznaka, mozda neki paket opreme). Platio sam je 3600 KM, registrovana do aprila, ima na limariji packi od pat zakacanja po parkingu i tome slično.
Jedino sto me buni jeste to sto se cuje kao neki zrak kod papucice kocnice. Kad stisnem kocnicu do kraja onda se ne cuje, cim pustim cuje se zrak.
Ne znam jel to normalno iako je pomalo ruzno jer je unutra pa iritira u voznji.
 
Uzeo sam lagunu 1.9 motor 88 kw 2001 god limuzina dinamique oznaka (iskreno ne znam sta znaci ta oznaka, mozda neki paket opreme). Platio sam je 3600 KM, registrovana do aprila, ima na limariji packi od pat zakacanja po parkingu i tome slično.
Jedino sto me buni jeste to sto se cuje kao neki zrak kod papucice kocnice. Kad stisnem kocnicu do kraja onda se ne cuje, cim pustim cuje se zrak.
Ne znam jel to normalno iako je pomalo ruzno jer je unutra pa iritira u voznji.
vakum kočnice?
 
Top