Renault clio 2004 1.5 dci planiram kupit...da li proprpucujete???

Renault clio 2004 1.5 dci planiram kupit...da li proprpucujete???

Član
Planiram kupiti pomenuto auto pa mi treba vasa pomoc pogotovo vas koji posjedujete auto,ono sto me interesuje je :
- Da li se auto puno kvari i sta mu prvenstveno prvo ode???
- Iskljucivo vozam po gradu znaci gradska voznja i jednom godisnje idem na more...
-Naravno interesuje me potrosnja po gradu radi tog ga i planiram uzeti jer sam cuo da je mali potrosac i naravno uzimam radim klime..
-UDOBNOST posto imam solidnih 187 cm visine pa da li cu se lomit u njemu:) a cesto imam i troje u autu i kako se tako ponasa,pod teretom??
-Koliko kosta registracija za ovaj motor???
 
Član
Sto se tice motora 1.5 dci 65 konja motor ja ih znam u cangoo modelima (jos sluzbena vozila) znam to iz jako pouzdanih izvora jer je jedan clan familije imao tog sluzbenog sa tim motorom, presao je preko 200 000km bez ikakvih kvarova samo potrosni materijali i vozi, a jos je sluzbeno auto, jedino sto im se zna uplaiti je lampica od grijaca kad je lose gorivo ali se upali i ugasi nako nekog vremena ili nakon sipanja ogriva se ugasi. Znam jos par vozila sa tim motorom i jos se niko nije zali da mu je nesto otislo pa cak ni turbo :p Gradska potrosnja tog motora po gradu u ovom cangoo nije presla nikad preko 6L pa cak pun pod teretom, prazan i normalna lagana voznja je bila oko 4.5-5L, ja kad bi ganjao dizela nekad samo renault 1.5DCI ili ford 1.4 ili 2.0 TDCI motor, ostalo nista ;)
Sto se tice clia auto kao auto je udobno za svoju klasu, dijelovi ha tu i tamo jesu malo visi od ostalih ali ne odlaze tako cesto kao i kod ostalih.

Registracija za to auto ne bi trebala biti veca od 450km bar ovdje u USK.
 
Član
Samo obavezno pregledati u kakvom su stanju dizne i pumpa , jer Delphijevo ubrizgavanje na ti motorima je znalo praviti probleme (metalni opiljci iz pumpe uništavali dizne) , ali generalno je jako solidan motor i izuzetno mali potrošač...
 
Član
evo informacija iz prve ruke, imam taj model doduse iz 2003. godine i prezadovoljan sam. Nemam nikakvih problema sa pumpom i diznama do sad a auto na satu ima 245000 km.. problem je sto na zadnjoj klupi i nema bas prostora i ja kada namjestim sjediste kako meni odgovara rijetko ko moze normalno sjediti iza mene.. do sada sam mjenjao 2 puta krajnice i mozda im je to mana, takodjer mjenjao sam i letvu volana i krst letve volana ali mislim da je to vise zbog loseg odrzavanja vlasnika koji je auto imao prije mene.. registracija nmg se sad tacno sjetiti al ako 480, 490 KM znaci sve.. trosi oko 5L..
 
Član
Hvala vam puno ali eto problem je prostor u puntu onda mi mogo bolje ici na fiat punto ili skodu fabiu 1.9 sdi inace tu je to sve oko potrosnje mozda fabia i punto trose malo vise ali dobijes na prostoru nikad dva dobra sastavit ali u svakom slucaju hvala vam
 
Top