Renault 5 1.4 benzin 48 kW

Renault 5 1.4 benzin 48 kW

Član
Neki dan sam kupio (prije je on kupio mene) jednog renola 5 1.4 benzin 1996 godina pa bi htio da vas pitam za vasa misljenja o tuningu ove male masine????
 
Taj 1,4 nemas sta tunirat..Mozes samo da ga zamjenis jacim motorom i cao bao..1,6 16V, 1,7, 1,8; 2,0 biraj sta ti srce zeli..Zadnji most prenesi od GT Turba..Naprijed glavcine od 19-tke (veci su lezajevi, bolje trpe), kocioni sistem od GT Turba, unutrasnjost takodje..Dosta zivaca i 4-5.000 KM i to je to
 
Član
Sredi ga po svom ukusu ne znam zasto to kazes 1,4 nemas sta tunirati? Jedino ako nece na SR sa njim...Pola forumasa tuniraju Golfa 2 1,6 D ja mislim da je to gore od ovog 1,4...Postavi nam slike auta...;)
 
Pa sta ce izvuci iz 1,4 motora kod kog je bregasta u bloku (stari dobri Cleon), i da bi izvukao 20 KS treba mu barem 3.000 KM. Da se moglo sta dobiti se iz C2J dobili bi u Renaultu, ali posto nije islo, napravili su C1J sa 115 KS, da ne pisem previse preosirna je to tema.. Golfov 1,6 N/A dizel se jeftinije i lakse prepravi u Turbo masinu koja ide fino a ne trosi pretjerano nego da tunira C2J koji bi istjuniran trosio kao brod :D.. Ako hoces brz auto stavi 1,8 16V masinu i cao bao..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa sta ce izvuci iz 1,4 motora kod kog je bregasta u bloku (stari dobri Cleon), i da bi izvukao 20 KS treba mu barem 3.000 KM. Da se moglo sta dobiti se iz C2J dobili bi u Renaultu, ali posto nije islo, napravili su C1J sa 115 KS, da ne pisem previse preosirna je to tema.. Golfov 1,6 N/A dizel se jeftinije i lakse prepravi u Turbo masinu koja ide fino a ne trosi pretjerano nego da tunira C2J koji bi istjuniran trosio kao brod :D.. Ako hoces brz auto stavi 1,8 16V masinu i cao bao..

pa roki imam ja jedan volvov motor 1.8 16v al neznam da li mi pase????:icon_question:
 
Pase..Trebat ces bolji ovjes, servo letvu, elektricnu servo pumpu..Trebat ces malo poraditi na nosacima..Napraviti koktel 1,4; 1,6d ili 1,7 nosaca ;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pase..Trebat ces bolji ovjes, servo letvu, elektricnu servo pumpu..Trebat ces malo poraditi na nosacima..Napraviti koktel 1,4; 1,6d ili 1,7 nosaca ;)

eh pod 1 imam servo od njega orginal,felne danas nabacio ats 13-ke ,kupio jednog stranca prebacio sam sve crvene dijelove na njega znaci zadnji dio farbam u crveno a krov ostavljam bijel........
 
Moras skinuti servo pumpu mehanicku jer smeta krak sasije..Daj ti nama fotografije i nemoj pretjerano sarati auto..Napravi sleeper-a ;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Moras skinuti servo pumpu mehanicku jer smeta krak sasije..Daj ti nama fotografije i nemoj pretjerano sarati auto..Napravi sleeper-a ;)

eo u sljedecem postu slike :)

http://img403.imageshack.us/img403/2228/sdc10512l.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/4051/sdc10513u.jpg
http://img812.imageshack.us/img812/4576/sdc10514m.jpg

Na auto prebaceni svi dijelovi sa rvenog renaulta 5 , legle nove felne i uskoro farbanje ......
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Moras skinuti servo pumpu mehanicku jer smeta krak sasije..Daj ti nama fotografije i nemoj pretjerano sarati auto..Napravi sleeper-a ;)

Roki daj sad dalje prijedloge motor je ubacen uskoro slike..................
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Sta te zanima? Jesi li radio sta na ovjesu?

naprijed opruge stavio nize a nazad sam od gt turba "metno"...........samo me zanima imal ko da mi proda (samo komplet) kenwood dvd(po mogucnosti da se uvlaci), kenwood pojacalo, 6 kenwood zvucnika i bass??????
 
Top