Renault 19 16v

Renault 19 16v

Iskreno nisam se nadao ovako lijepim komentarima, svima puno hvala.

Cilj mi je bio sastaviti auto na kojem je gotovo sve promjenjeno a da sve te prerade ne budu očite.
Nadao sam se, na taj način postići cjelokupan usklađen izgled. Nisam htjeo mjenjati izvornu liniju
auta nego je manje više dovesti do još jačeg izražaja ali na svoj način.

Evo još koja slika
20121027180019.jpg

20121027175707.jpg

dsc00946p.jpg

20121024080654.jpg
 
Član
Odlična 19-ka i dokaz da je manje , više ;)

Imao sam prilike prije desetak godina voziti 16v Ph1 i oduševila me kako voli obrtaje i kako dobro ide.
 
Član
Strasan ja boljeg u zivotu nisam vidio :cool: sve je uradjeno sa ukusom i jednostavno nema zamjerke :cool:
Svaka cast ;)
 
Član
Odlico odradjeno svaka cast, rijetko ko ovo auto sredjuje, malo ih ima, ovaj tvoj je vrhunski :cool:;)
 
Član
Svaka ti čast, mnogo dobro sređen auto, stvarno sa ukusom, bez suvišnih detalja i seljakluka, ma čista 5!:cool:
 
Član
:icon_eek: :icon_eek: Svaka ti dala ! Samo na sve to ja bi mu skinuo okvire tablica i zalijepio ih ;)
 
Član
Svaka čast na autu, fenomenalan je :cool: Pravi je raritet još ovako sređen i u ovakvom stanju stvarno vredi čuvati ga.
 
Hvala vam svima još jednom na pohvalama i lijepim komentarima,
stvarno mi je drago što vam se sviđa moje auto :)

Unutrašnjost je isto došla na red pa evo nešto i o tome.
Sve osim tepiha će se presvući eko kožom bež boje. One lakše stvari radim ja
a profesionalni dio posla je preuzeo jedan dobar prijatelj, koji jeste tapetar ali se
još nije iskušao u autima ali mu ja vjerujem. Prvo sam nabavio materijal a onda
sjeo i počeo smišljati izgled toga svega. Pravio sam razne nacrte i smišljao razno
razne mustre cijelog izgleda. Cijelo planiranje je trajalo oko dva mjeseca i što sam
više razmišljao teže mi se je bilo odlučiti oko nekih detalja. Konačan izgled će pokazati
slike kada to sve bude gotovo. Za sad je završeno nekoliko plastika i instrument tabla
koja me je koštala najviše živaca. Bilo je jednostavno rastaviti je u dijelove i povaditi
svu instalaciju ali kad je došlo vrijeme za sastavljanje postalo je veselo :)
Ujedno sam dodao nešto nove instalacije koja će mi trebati za neke dodatne gluposti,
od viška glava ne boli. Evo nekoliko slika nekih gotovih stvari.

Pošto ja volim zatvarati suvišne otvore ili udubine morao sam to malo i u unutrašnjosti.
Ovdje sam zatvorio jednu blendu koja inače nosi polugicu ćoka koja se koristi u drugim
verzijama R19.
Pošto meni nije potrebna ja sam je zavario a još jedan razlog je što se onda lakše presvuče.

Gotovo presvučeno se to može vidjeti na instrument tabli tačno ispod volana

 
Član
AUUUUUUUUUUU RESPECT kapa dole bogami eto



Svaka ti cast majkemi , tacno kao sto je neko napisao ljepseg renoa 19 nisam vidio , ima jedan u SM nesto slicno al ovaj tvoj je opet jaci jer si radio na njemu dok je ovaj fabrika nesto poput german style ...


Ja bih mu samo napravio stavio jos jednu roru s druge strane i ne nesto extra velike al cisto da se vide ... po meni zadnji kraj bi mu bio savrsen :cool::cool::cool:;);)
 
Član
lijepo ides,nista dzidzi sve je na svom mjestu. Sta je sa unutrasnjim osvjetljenjem jesi li imao namjeru sta raditi sa satom...
Meni je 19 ka super auto za uredit imao sam namjeru i ja svoju malo ali mi se ne da nikako :-(
Sretno u daljim radovima
 
Hvala :)

Što se tiče sata i ostalih svjetlećih kontrola, prekidača i tako dalje... ni oni neće moći pobjeći od promjena.
U kojim će to granicama biti još nisam siguran. Ali već znam da tu najvjerovatnije neće biti plavih ili bijelih
boja nego će sadašnju boju lampica zamjenuti crvena boja koja će odstupati od orginala ali se neće previše isticati.
Mislim da će crvena puno bolje djelovati a i ugodnijia mi je za oko. Kod mog auta je sat sa računarom i
slučajno sam naišao na još jedan takav koji bi trebao dobiti za nekoliko dana pa ću polako početi sa preradama.
 
Top