Remus na Brava 1.6 16v Savjet

Remus na Brava 1.6 16v Savjet

ono najbtinije bit ce ko i svaki drugi seljak sto je sve pogido i galami ko ferari a ide ko fico ;) a dosta vas nije cula za povratne gasove izgleda fabrika ga tu nije stavila radi ukrasa sigurno , da je turbo to ok al na atmosferi skidanje svega je po meni greska jer iskusni ljudi su mene savjetovali kad sam isto htio da uradim radi zvuka
 
srednji lonac ne skidaj ni pod razno,, inace ce buka biti ne podnosljiva,,
a katalizator kad skines, dobijes za nijansu bolji odziv na gas mada sve zavisi koliko je
zacepljen,, a zvuk se da kazem malo produbi, malo glasnije radi ali to je kao sto rekoh nijansa.
 
Član
ne diraj nista..samo ga metni umjesto zadnjeg naravno....;)....ako ti bude malo zvuka..lahko je kasnije dalje radit..;)
 
Član
aha hvala na objasnjenju..npr ja sam skidao katalizator, i sav je bio zacepljen i nisam ga vratio, i kad je bio skinut auto je dosta bolje vukao, a zvuk se nije puno promijenio..ali vjerovatno je bolje zbog okolisa i svega fabricki :cool:
 
E to je sad drugo ako je Kat otisao u helac , npr ja sam sebi sve bio skinuo kad sam kupio tek OPC-a samo ostavio zadnji lonac i auto se toliko dernjalo da raja nisu mogla opstati na ulici a isao drama sporije jos taj zvuk uz to isto fico , kad sam vratio sve nazad osjetio sam malo poboljasnje na gasu a i trkali smo se da ocjenimo i bila je malo sporija bez tih sranja sto sam poskidao i sad sam sve uredno vratio uzivam u malo zvuka i rezanjem motora
 
Član
skines onaj trokutasti lonac izmedju srednjeg i zadnjeg, kat ne diraj, ja imam "sportski" neki zadnji lonac i cuo se tek na visokim obrtajima i kad je bas ugrijan, tek kad sam stavila obicnu cijev na mjesto tog trokutastog (koji najvise prigusava) fino se cuje, nije preglasan nego dubok, a da skines srednji dobit ces ruzni limeni preglasni zvuk..
moj je isto 1.6


OggyBoy je napisao(la):
Čupaj katalizator slobodno, prodaj za 100KM, a i srednji lonac vadi, biće malo bučniji, ali to i nije toliko bitno.

joj sto volim kad ljudi daju savjete o onome sto ne znaju, "malo bucniji", jesi ti kad cuo bravo/bravu 1.6 bez srednjeg lonca?
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Čupaj katalizator slobodno, prodaj za 100KM, a i srednji lonac vadi, biće malo bučniji, ali to i nije toliko bitno.

Potpis , sad dali ce bas biti 100KM to neznam , zavisi dali je kat pun / prazan ,
Srednji lonac mozes ostaviti , ako ti nebude odgovarao zvug skini ga ,
@sanja Moze objasnjenje zasto kat da ne dira ?
 
Član
Danas se postavlja Remus, odlucio sam ostaviti sve kako i jest...pogledat cu kat. ako bude jos OK necu ga vaditi ali sta ce mi on vrijediti ako vise ne obavlja svoju funkciju, u tom slucaju cu ga ukloniti!:icon_smile:
 
Član
-sanja- je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Čupaj katalizator slobodno, prodaj za 100KM, a i srednji lonac vadi, biće malo bučniji, ali to i nije toliko bitno.

joj sto volim kad ljudi daju savjete o onome sto ne znaju, "malo bucniji", jesi ti kad cuo bravo/bravu 1.6 bez srednjeg lonca?

:lol::lol::lol:

To MALO ti zapalo za oko, nemam mjerač db-a da utvrdim koliko je to.

Još da ne kažem da sam vozio i vozao se u tom autu na kome je to urađeno i da ne kažem da sam radio limariju i popravke na njemu i još da ne kažem da ga moj kolega vozi već 4 godine, a kupio od drugog kolege koji je vozao koju godinu i još da ne kažem da auto viđam i vozam se u njemu redovno, a u pravu si, kad ne znam ništa, bolje mi je da ćutim.;)

Druže, izvini što sam ti spamao temu i pričao gluposti, zanemari moje NEznanje!;)

Over and out!:icon_mad:
 
Član
Ja sam na svom Bravo 1.8 skinu kat i stavio obicni mali lonac,i tako vozio jace od 5 godina,i nista se nije desilo,potrosnja ista,vuca ista,sve isto.Ja sam ga skinuo jer je bio otisao,a novi se ne isplati uzimat.A tvoj ako je dobra,u sta sumnjam,nemoj skidati,a i ako skines neces nista izgubiti,tj stetiti ;)
Da nadodam jos da sam za kat dobio 120km na otpadu :smajli12:
 
Član
@Oggy tebe onda MALO jebe sluh :D sta se palis ko sibica :D al ne mozes covjeku sa standard loncima takav savjet dati jer je ogromna razlika sa serijalom i samo cijevi do zadnjeg lonca ;)
 
Član
120KM ;)
Pa dobro ali mi pare u ovom slucaju ne igraju neku ulogu....ako je u k..cu onda cu ga ukloniti....a inace ce ostati....
Moze Lock!
 
Top