Relacija Konjic - Doboj -- savjet

Relacija Konjic - Doboj -- savjet

Dakle, za koji dan bih trebao ici za Doboj iz Konjica .. moze li mi neko reci gdje bude policije od Zenice do Doboja, kamere itd. da li mi je blize ici preko Kiseljaka? koliko vremenski put traje, koliko goriva je potrebno, uzmimo primjer golfov 1.6D motor?

Ako je tema u pogresnoj kategoriji, neka je moderatori prebace u odgovarajucu kategoriju. Hvala! ;)
 
Super Moderator
pa od zenice do doboja imas par kamera i policije zna bit na svakom koraku tako da ti ja preporucujem laganu voznju tamo ako nikad nisi prije vozio. a preko kiseljaka ako ides pa u busovacu itd, onda moras jos vozit do petlje sarajevo/zenica a i tu ima kilometara. Ako mislis ustediti onda idi preko kiseljaka iako je mozda malo duze, al ustedi se goriva jer se sporije vozi a i putarine u dva pravca 11KM
 
pa od zenice do doboja imas par kamera i policije zna bit na svakom koraku tako da ti ja preporucujem laganu voznju tamo ako nikad nisi prije vozio. a preko kiseljaka ako ides pa u busovacu itd, onda moras jos vozit do petlje sarajevo/zenica a i tu ima kilometara. Ako mislis ustediti onda idi preko kiseljaka iako je mozda malo duze, al ustedi se goriva jer se sporije vozi a i putarine u dva pravca 11KM

Isao sam ja u Travnik preko Kiseljaka dosta puta ali nikad ovamo prema Doboju, Tuzli preko Zenice tako da mi je to nepoznanica. Ako mislis na Lasvansku petlju, ja koliko znam od Busovace do te petlje ima 15ak kilometara ... a reci mi jesu li kamere propisno oznacene kao upozorenje da ne bih na svaku isao preko ogranicenja :D ma tako ce mi i bit, do 60 km/h i lagano jbg bolje doci malo kasnije nego placati kazne ...
 
Super Moderator
Pa i ja cesto idem u sarajevo preko kiseljaka i nazad do travnika jer bude mi 30 KM goriva u dva pravca a kad idem autoputem potsorim bar 50 i plus putarine 11 KM.. Dodjem 20 minuta prije autoputem to je to samo. Pa ne znam koliko ima tacno od busovace al kad ides autoputem odma si na toj cesti prema doboju, a ovako moras opet doci do te ceste. Oznaceni su radari uglavnom, al vidjet ces gdje su ono pravci i gdje nema kuca uglavnom ljudi brze voze pa mozes za njima picit
 
Član
Od busovace do petlje imas oko 10 km max.Imas dvje staticne kamere od petlje do doboja jednu na izlazu iz zenice i jednu u šijama prije doboja .Vecinu puta ti je ogranicenje 80 km/h. kamere su dobro oznacene pa neces naletiti na njih prati samo table radarska kontrola.cesto znaju sa tronozcem stajati u nemili i kod almy pumpe na izlazu iz zenice tu je ogranicenje 70 km/h . gdje ostali gaze, gazi i ti ...
 
Super Moderator
I kad prodjes busovacu i skrenes prema petlji tu isto zna tronozac da stoji pa pripazi a ogranicenje je 40 na tom dijelu
 
A recite mi samo kolika su ogranicenja tj. na koliko slikaju te stacionarne kamere u Zenici i Sijama .. jel 50 km/? A sto se tice puta, snaci cu se vec.. 3 godine iskustva u voznji, ne bi trebalo biti problema .. samo pratiti ogranicenje .. na autu sve po propisima :) hvala vam momci ;)
 
Član
Ja bih ipak na tvom mjestu isao autoputem iz Sarajeva, ne moras sada letit autoputem radi goriva 110Kmh sasvim dovoljno. Putarina u jednom pravcu 5,40KM a puno ces brze doci i mirnije, ako ides na Kiseljak-Kacuni-Busovača dosta se sporo vozi, puno kamiona, autobusa naroda koji pegla, plus radari i kontrole kojih zna biti i do cetiri i jos ako ne poznas bas cestu gdje se nalaze kako se postavljaju razna peglanja a kafa min.10KM ;) . Imaces svakako dovoljno peglanja od Zenice do Doboja moras se dobro paziti ima svega na cesti, traktora, biciklista, policije presretaca .
 
I ja sam cuo za tu kameru na semaforu na skretanju lijevo za Doboj ... samo neznam sta ona slika... samo prolazak kroz crveno, brzinu ili?
 
Super Moderator
Stacionarni radari sve slikaju. Ako je na semaforu postavljen onda slika i brzinu i crveno. Samo recimo ako te uslika kroz crveno mozes 300 vozit onda ne registruje brzinu jer mu nije bitno, dodje kazna za prolazak kroz crveno :D
 
Član
Kamere u šijama i zenici su na 60,a ovu u doboju na semaforu nisam skuzio a cesto sam gore po terenu
 
Top