Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Član
Nije to u pitanju uopste daki, problem je to sto ljudi podcjenjuju tudje konstatno. Auto se podvaljuju redovno. Jedno je bit posten a drugo je pravit se da si posten. To sto si ti rekao je tacno ali opet s druge strane, svako ko kupuje auto hoce da iskoristi taj budzet maksimalno, za to sluzi cjenkanje. Takodje, neko ima 2000 a neko 2000000KM, nije svakom zivot isti, ali to ne znaci da treba sirotinju gazit jos vise i zajebavat...polupokvareni dijelovi, farbanje preko hrdje, vracaje par stotina hiljada unazad, full fullova itd itd takva se auta kod nas prodaju za 3-6k KM...zamisli sebe u takvoj situaciji.
 
Legend
Onaj ko ima 2.000 KM moze samo golfa 2 da kupi (ili ekvivalent). Automatski to znaci da kupuje auto koje je zgazeno, udarano, farbano krpljeno, tu nema izbora, samo od dva zla mozes izabrat ono manje.
Kada kupujes auto od 20.000 mozes kupiti novo auto iz salona, nekog Opela malog, ili Forda, Skodu, taj tip kola, ili kupit A6 ili A8 audija koji je zgazen i udaran i krpljen isto kao onaj golf 2 (ili ekvivalent) od 2.000 KM. Eto to je ta paralela u biti
 
Član
kad me neko nazove i pita za neku škodu fabiju SDI clasic sa 5000 KM cijenom, može li auto na pregled u cosmos comerce , odbijem ga tako da mi srce bude ko zgrada narednih 7 dana od radosti, iz razloga što u tom istom servisu antenski štap košta 39 KM + PDV itd.. da ne nabrajam ...
Al hajde opet čovjek bi razumio da je to neki gospodin koji će kasnije to auto i održavat i servisirat tu gdje ga pregledao, nego on će auto repgledat pa će kod Hamida u garažu na kanal ići mijenjat ulje
 
Član
Uzeo si preveliku razliku tu, po meni. Ok, 2000 maraka ne mozes ocekivati nesto pretjerano, mada ako vidis kadeta ili nekog golfa benzinca od 2000 maraka, pomislices da je ili lud ili da je auto u solidnom stanju? Velika vecina auta kod nas sto se vozaju su, ajmo rec do 8 hiljada. Znaci od 5 do 8 hiljada maraka se rade najvece muljaze. Sad ti dignes 6 hiljada npr, imas platu od 700KM, placas kredit 5 godina. Kupis auto, jedva se uklopis u budzet (svi koji cete rec sad sto nisi ostavio para za servis pisete ubudale) i dobijes ustvari totalno sjebano auto. A onaj tamo se kune u familiju da je to odlicno auto, da ga je on platio skoro pa isto tolko vani itd. Neke stvari se mogu vidit, ali neke se daju jako dobro sakrit. Poenta je bila da ljudi podcjenjuju tudji rad i trud. Ovi preprodavci auto hoce samo da ukradu sto vise, nikome nije stalo do obraza. Njemu je bitno ako je tamo auto platio 3 hiljada da ga ovde proda za 9 a da ga ne uredi ni sekunde. Lakse mu je platit 50KM da prefarba hrdju nego da da 100 i odradi to kako treba. Kradu alate iz auta, rezervne gume. Vade ispravne dijelove, stavljaju losije...pisite sta hocete al se desava ovde svakodneno i 90% polovnih auta kod nas su takva. Samo je pitanje ko to moze priznati a ko ne :)
 
Legend
kad me neko nazove i pita za neku škodu fabiju SDI clasic sa 5000 KM cijenom, može li auto na pregled u cosmos comerce , odbijem ga tako da mi srce bude ko zgrada narednih 7 dana od radosti, iz razloga što u tom istom servisu antenski štap košta 39 KM + PDV itd.. da ne nabrajam ...
Al hajde opet čovjek bi razumio da je to neki gospodin koji će kasnije to auto i održavat i servisirat tu gdje ga pregledao, nego on će auto repgledat pa će kod Hamida u garažu na kanal ići mijenjat ulje

Hahaha tacnooo tacnooo .... Kod vlade opelasa, ili kod kapeta haha
 
Legend
Neznam koliko ko od vas zapravo ima pravog iskustva sa preprodajom kola, krpljenjem prepravkama itd, ali ovu temu mozemo veoma lako sumirati.

Danas u ponudi polovnih vozila imamo golfa V za 10.000 km i imamo za 16.000 km. Ovaj od 10.000 ce u decembru pokazat svoje pravo lice.
 
Član
kad me neko nazove i pita za neku škodu fabiju SDI clasic sa 5000 KM cijenom, može li auto na pregled u cosmos comerce , odbijem ga tako da mi srce bude ko zgrada narednih 7 dana od radosti, iz razloga što u tom istom servisu antenski štap košta 39 KM + PDV itd.. da ne nabrajam ...
Al hajde opet čovjek bi razumio da je to neki gospodin koji će kasnije to auto i održavat i servisirat tu gdje ga pregledao, nego on će auto repgledat pa će kod Hamida u garažu na kanal ići mijenjat ulje

A šta kriješ od Cosmos Comerca? Skinutu kilometražu? Udareno auto? Nešto treće?
 
Super Moderator
Ljudi moji proslo je doba provjere vracene kilometraze. ne moze je vise BOG dragi provjerit kolko je vracena sta vam je. niko ne vraca vise kilometrazu samo na satu da se to moze vidjeti kad se auto spoji na komp
svasta se danas prodaje naravno, ja sam kupio alfu koja vrijedi oko 9000KM i puko u nju 5000KM da je popravim da bi je mogo vozit. pokvarila se treci dan kod mene i sta cu sad ja? covjeku je prica eto nisam ja mislio prevariti ja sam je svaki dan vozo itd itd.... a sad kad je kod mog auta sve izmjenjano, sve ''boljke'' dizela (zamajac, turbo, dizne) i sve ''boljke'' Alfe (mislim na trapove), plus kocnice i jos kojekakvih pizdarija, kad neko dodje da je gleda, pocne mi srat kako su farbana vrata, kako fali komadic plastike itd.... znaci dajem auto ispod cijene sa svim novim dijelovima i ljudi NECE nego odu kupit neki drugi skuplji kojem nista nije frisko izmjenjano! pa ko onda u bosni sere prodavci il kupci?
 
Član
A šta kriješ od Cosmos Comerca? Skinutu kilometražu? Udareno auto? Nešto treće?

ne krijem ja ništa , nit se šta danas može sakrit, nalaze ljudi i sto je sakriveno i što nije.
mene iritira druga stvar. u servisima ti nalaze samo mane, niko neće primijetit kad su kočnice nove , niko ne primijeti kad je turbina nova sa garancijom, felge sa novim gumama itd..
nego će ti nać da treba dva stabilizatora promijenit, to ima košta 240 Km sa rukama, dok isti ti u motorexu koštaju 18 KM bez ugradnje.
pa ti kaže nemamo podatka kad je ulje u kočnicama promijenjeno, i to je još 60 km sa rukama itd...
 
Član
i normlano kad ti ženi toj sve pokažeš, ona vidi šta su ovi napisali i daj e to cifra od pola mog auta onda ona odustane
 
Član
Ti si sad nasao neki najbanalniji primjer, u sustini branis sebe. Spominjes zenu koja se ne razumije u auta 1% (ne napadam zene, ima i muskih takvih), ali realno sad, s druge strane... Ti bi sad ulozio u auto neko koje uvezes 700KM da mu stavis novu turbinu, ali ne bi promjenuo stabilizator od 18KM? Ionako znamo da imas svog majstora koji ti to radi po nekoj tebi prihvatljivoj cijeni....
Ja nemam nista protiv tebe licno, nisam te nikad upoznao, cak sam htio i kupit auto od tebe nekad prije, al nisi imao tad...ali generalno mislim da svi vi sto prodajete auta ste lopovi i lazovi, realno. Svako auto koje se prodaje ima manu, i to nikad nije u pitanju kvar od 18KM tosvi znamo..nego je nesto vece sto cete dobro sakrit i zajebat normalan narod (citaj sirotinju) koja pokusava da nesto ima ali ne moze od raspale drzave i ostalih koji kradu mrve iz usta...
 
Super Moderator
Ne mozes to bas tako gledati. Svako i koje se ne prodaje ima manu. Ne moze da nema mane poslije toliko godina upotrebe i prevozenih kilometara. Nije nov jbg, moras se pomirit s tim da svi vozimo takva auta
 
Član
Svaki put kad postujem nesto, neko mi uzme dio recenice i izvuce iz konteksta. Naravno da ta auta moraju imat manu, ali kao sto sam napisao gore u postu, to nikada nije bezazlen kvar.
 
Član
Ti si sad nasao neki najbanalniji primjer, u sustini branis sebe. Spominjes zenu koja se ne razumije u auta 1% (ne napadam zene, ima i muskih takvih), ali realno sad, s druge strane... Ti bi sad ulozio u auto neko koje uvezes 700KM da mu stavis novu turbinu, ali ne bi promjenuo stabilizator od 18KM? Ionako znamo da imas svog majstora koji ti to radi po nekoj tebi prihvatljivoj cijeni....
Ja nemam nista protiv tebe licno, nisam te nikad upoznao, cak sam htio i kupit auto od tebe nekad prije, al nisi imao tad...ali generalno mislim da svi vi sto prodajete auta ste lopovi i lazovi, realno. Svako auto koje se prodaje ima manu, i to nikad nije u pitanju kvar od 18KM tosvi znamo..nego je nesto vece sto cete dobro sakrit i zajebat normalan narod (citaj sirotinju) koja pokusava da nesto ima ali ne moze od raspale drzave i ostalih koji kradu mrve iz usta...

ti si tipični bošnjo koji bi auto reklamirao zbog onog crvenila niz čitav auspuh ( što ima auto staro 2 godine )
a takvima iskreno želim da se dokopaju nekih para pa da odu u Njemačku kupit auto, pa da vidite cjenkanja i da vidis kako ćeš ga pregledat u servisu ( odnosim se konkretno na auta do 2500-3000 € )
 
Član
Ja mozda jesam tipican bosnjo, al sam svjedocio mnogim prevarama od auto prodavaca i licno sam prevaren, tako da vrlo dobro znam o cemu pricam. Licno moje auto koje sam kupio, za koje se lik kunuo da je sve uredno, ja sam ga pregledao koliko sam znao tad, a sad imam preko 1500KM ulaganja u njega zato jer je farbano preko hrdje i sto su neke stvari bile uradjene samo da drze vodu dok majstori ne odu. A da sam otiso u ovlasteni, mozda ga ne bih ni kupio? Al da sam trazio da idem u ovlasteni onda bi ispao levat? A relano vi svi prodajete takva auta, i svaki vam je u fullu i niti 1 nema preko 200k km :) i svaki ste "skoro" tolko platili tamo. Ja mozda ne idem svake sedmice u Njemacku al imam internet, znam pogledat, ak oje auto na oglasu 2000E vi cete ga naci jos jeftinije, al ajd, pravimo se da smo svi glupi osim vas sto uvozite auto :) Ja tebi iskreno zelim da te neko omane kao sto vi radite ljudima okolo pa onda cisto da znate kakav je osjecaj, a ne da vi uzivate u parama tih ljudi dok oni grcaju u kredima s pokvarenim autima :) Zivio.
 
Top