Registriranje Americkog auta .

Registriranje Americkog auta .

Član
mislim da mogu amerikanci, ali uz odredjene prerade, sto se ne kraju ne isplati jer ispadne skuplja pita nego tepsija...
 
CoL3 je napisao(la):
yellow ovo nam je komšija s Ortiješa:D

uglavnom nemozes,da si se ranije sjetio mogao si,sada mislim po zakonu ni novije da nemoze iz SAD ?

Marko jesi li ovo ti ? hahha .. a znam,ali sta cu prije dvije godine se nisam ja pitao .. šteta jeste ali tako je :p
 
Član
djordjep je napisao(la):
Taj auto bi se još jedino na Kosovu mogao prodati , tj. tamo se još može uvesti bez ograničenja...

@CoL3

Pogrešna komotacija , ne mogu se uvoziti evropska auta namjenjena USA tržištu , bez obzira gdje su napravljena.

A auto koji je napravljen u Americi a predviđen za Evropu , tj. homologiran na Euro norme se može uvesti kao npr. sve i jedan X5 i ML...



Pricamo o starijim autima i ja tvrdim odgovorno jer sam bio u procesu da ukoliko ne zadovoljavaju minimalne uslove homologacije NE MOZE. A ja evo opet odgovorno tvrdim da naprimjer 2007 godiste Golf 5 benzinac (a da ne govorimo o dizelu) ne zadovoljava euro norme.

Vecina ima 0GU PR (0GU AGM Emission standard EU2 as of MY 01) kod i BLY FSI motore.


Moze 2010-11-12 X5/ML/VW zato sto su USEPA i EURO standardi sad poprilicno usaglaseni, ali opet to je samo sto se tice motora, poslije toga idu dodatna ulaganja tipa kontrolna tabla, mora imati KM/H, moras imati zadnju maglenku (sto veliki procenat americkih auta nema), moras iskljuciti amber dnevna svjetla itd itd.

Americki VW/Mercedes/BMW su fokusirani na trzista juzne, sjeverne amerike, australije i eventualno bliskog istoka tako da ta prica proizveden u americi za evropsko trziste nema nikakvog uporista.

Vecina americkih proizvodjaca koji plasiraju svoja vozila u evropi imaju evropske fabrike kao npr Chrysler/Dodge u Austriji, Chevrolet u Juznoj Koreji (ovo bas i nije u evropi ali za eu trziste :) itd.
 
Član
CoL3 je napisao(la):
to i govorim,tipa x5 za americko trziste nemoze u nas zar ne ?

Svaka X5-ica je amerikanac , tj. tamo se pravi , samo za Evropu ide po euro specifikacijama...

Uglavnom obojca pričamo o istoj stvari ;)

leon1p je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Taj auto bi se još jedino na Kosovu mogao prodati , tj. tamo se još može uvesti bez ograničenja...

@CoL3

Pogrešna komotacija , ne mogu se uvoziti evropska auta namjenjena USA tržištu , bez obzira gdje su napravljena.

A auto koji je napravljen u Americi a predviđen za Evropu , tj. homologiran na Euro norme se može uvesti kao npr. sve i jedan X5 i ML...



Pricamo o starijim autima i ja tvrdim odgovorno jer sam bio u procesu da ukoliko ne zadovoljavaju minimalne uslove homologacije NE MOZE. A ja evo opet odgovorno tvrdim da naprimjer 2007 godiste Golf 5 benzinac (a da ne govorimo o dizelu) ne zadovoljava euro norme.

Vecina ima 0GU PR (0GU AGM Emission standard EU2 as of MY 01) kod i BLY FSI motore.


Moze 2010-11-12 X5/ML/VW zato sto su USEPA i EURO standardi sad poprilicno usaglaseni, ali opet to je samo sto se tice motora, poslije toga idu dodatna ulaganja tipa kontrolna tabla, mora imati KM/H, moras imati zadnju maglenku (sto veliki procenat americkih auta nema), moras iskljuciti amber dnevna svjetla itd itd.

Americki VW/Mercedes/BMW su fokusirani na trzista juzne, sjeverne amerike, australije i eventualno bliskog istoka tako da ta prica proizveden u americi za evropsko trziste nema nikakvog uporista.

Vecina americkih proizvodjaca koji plasiraju svoja vozila u evropi imaju evropske fabrike kao npr Chrysler/Dodge u Austriji, Chevrolet u Juznoj Koreji (ovo bas i nije u evropi ali za eu trziste :) itd.




Pa šta sam ja drugačije napisao?!

Evropsko auto namjenjeno za USA tržište-ne može


USA auto (nebitno da li je BMW ili Dodge) za evropsko tržište-može

Kako ne postoje evropski auti napravljeni u Americi a namjenjeni za evropsko tržište?

Pa kome je pravljena npr. prethodna generacija X5 sa 3.0d motorom , sigurno joj Amerika (i južna i sjeverna) nije bila primarno tržište , niti je prilagođavana za isto (u SAD nije prodavan)
A i sadašnja produkcija Mercedesa i BMW-a sa dizel motorima je u 80% slučajeva namjenjena Evropi...
 
Član
Moze nova auta, BMW, Dodge, nema veze sta, starija (2005-6) vec vise ne mogu jer ne zadovoljavaju EU3 (ni evropska za usa, ni usa)

Hoces da kazes da pored svih fabrika u evropi BMW uvozi iz amerike i prodaje po EU X5-ce ... meni je to tesko povjerovati.

Edit: bogami se proizvode u USA sad vidjoh na wiki ... meni to nigdje logike nema ... ali to je opet nesto drugo kad se namjenski cijela proizvodna linija pravi za EU, ali auta koja se prodaju po americi vjerujem da imaju skroz druge specifikacije.
 
Super Moderator
X5 i Z4 su svi proizvedeni u USA. A moze se dovuci iz USA auto samo prilagoditi svjetla treba i tako te sitnice, naravno da je euro 3 sto traze
 
leon1p je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
yellow ovo nam je komšija s Ortiješa:D

uglavnom nemozes,da si se ranije sjetio mogao si,sada mislim po zakonu ni novije da nemoze iz SAD ?

mogu mozda neki japanci subaru i tako, te neka kalifornijska auta jer oni imaju taj zakon o emisijama ... koji je priblizan evropskim


Yellow je napisao(la):
Neznam, nisam ja ovu kantu ranije viđao..

Vidiš gdje ja ljude iz sela upoznajem, po forumima i kafanama....

Prika, prodaj ti ovo nekom za kokošinjca ili lova, ja mu drugu svrhu ne vidim


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9UjDLbj6Eog[/video]

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:



Nije ti ga moj Dodge za ovoga .. Ali samo cekam snjeg da pokaze cari ko i prosle godine,vjerovo ili ne,isto dzip,nema stajanja kuda god kreno :D
 
Član
Da se nadovežem na ovu offtopic raspravu, svi SUVov iz BMWa (X6 X3 i X5) se prave u Americi, znači za sva tržišta svijeta. Vi mješate kruške i jabuke, logično da je vozilo namjenjeno tržištu EUa drugačije, jer su EU propisi rigorozniji. Možete otići u najbliži BMW servis i potvrdit će Vam. Moram naglasiti činjenicu, to što su proizvedeni u SAD ne čini ih manje kvalitetnim.... druga je stvar ako pokušavate uvesti auto koje je namjenjeno tržištu SADa....
 
Top