Registriranje Americkog auta .

Registriranje Americkog auta .

Pozdrav ljudi,tek sam se registrirao pa nemojte zamjerit ako sam u pogresno stavio temu...

Ovako moj je problem sljedeći ... Imam auto,dovezeno iz Amerike koje je u mene ima dvije godine.Pošto se bliži polaganje i sve to,naravno zelim imati ispravno auto da ga mogu vozati svukuda i bez ikakvih ograničenja.Ako mi mozete reći mogu li ja i kako registirati svoje auto . Inace radi se o Dodgeu Avengeru 98 je godina . Evo i link gdje sam stavio auto da se prodaje na pik.ba, pa ako mozete pomoć da mi se javite ..

http://www.pik.ba/artikal/3817897/dodge-avenger-2-5-v6/

Pozz
 
Nije homogenizacija nego homologacija..... i mislim da ovo auto neces moci registrovati, ima finih godina a i sumnjam da moze proci homologaciju!
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Nije homogenizacija nego homologacija..... i mislim da ovo auto neces moci registrovati, ima finih godina a i sumnjam da moze proci homologaciju!

a sta homologacija znaci,odnosno šta mora auto imati da bi to proslo ,koje kriterije mora zadovoljiti ?
 
Član
luxx_mo410 je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Nije homogenizacija nego homologacija..... i mislim da ovo auto neces moci registrovati, ima finih godina a i sumnjam da moze proci homologaciju!

a sta homologacija znaci,odnosno šta mora auto imati da bi to proslo ,koje kriterije mora zadovoljiti ?

http://bihamk.ba/aktuelnosti/aktuelno/272-homologacija-u-bih.html
 
Član
nikako druze ...

do skoro je bio zakon kojim su "povratnici" iz USA mogli da uvezu americko auto bez procesa homologacije, bez placanja carina i pdv-a medjutim ni toga vise nema tako da je zadnja varijanta uvoza izgubljena ...

sada i ta auta moraju kroz homologaciju proci i ako ne zadovoljavaju EU3 nema nafake .... a bezveze ces potrositi 280 maraka na proces homologacije a vec znas da ne zadovoljava te norme ... i to je samo motor a gdje prilagodjavanje svjetala, itd itd ...

- bicikli i motocikli, privatna motorna vozila i njihove prikolice, kamp kućice, izletnički brodovi i privatni avioni, (za putničko motorno vozilo vrijedi da mora ispuniti minimalne tehničke uslove homologacije vozila, a uvjerenje o homologaciji izdaje jedna od nadležnih kuća u Bosni i Hercegovini),


uzmi sto ti ljudi nude one lancie, citroene i pocasti momke cevapima ili pizzom sa majonezom u mandjariji :)
 
Član
Kako ti netko ranije (prije homologacije) nije rekao da ga cariniš i registriraš, ovako ti sve propade, a mogao si auto registrirati ako je već odavno u BIH
 
BHT Ovisnik
yellow ovo nam je komšija s Ortiješa:D

uglavnom nemozes,da si se ranije sjetio mogao si,sada mislim po zakonu ni novije da nemoze iz SAD ?
 
Član
Neznam, nisam ja ovu kantu ranije viđao..

Vidiš gdje ja ljude iz sela upoznajem, po forumima i kafanama....

Prika, prodaj ti ovo nekom za kokošinjca ili lova, ja mu drugu svrhu ne vidim
 
Član
CoL3 je napisao(la):
yellow ovo nam je komšija s Ortiješa:D

uglavnom nemozes,da si se ranije sjetio mogao si,sada mislim po zakonu ni novije da nemoze iz SAD ?

mogu mozda neki japanci subaru i tako, te neka kalifornijska auta jer oni imaju taj zakon o emisijama ... koji je priblizan evropskim


Yellow je napisao(la):
Neznam, nisam ja ovu kantu ranije viđao..

Vidiš gdje ja ljude iz sela upoznajem, po forumima i kafanama....

Prika, prodaj ti ovo nekom za kokošinjca ili lova, ja mu drugu svrhu ne vidim


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9UjDLbj6Eog[/video]

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
BHT Ovisnik
koliko sam citao da se vise ni ova europska auta proizvedena u SAD-u nemogu uvoziti...

@zuti
il se pravis lud il ih znas:lol:
 
Član
Taj auto bi se još jedino na Kosovu mogao prodati , tj. tamo se još može uvesti bez ograničenja...

@CoL3

Pogrešna komotacija , ne mogu se uvoziti evropska auta namjenjena USA tržištu , bez obzira gdje su napravljena.

A auto koji je napravljen u Americi a predviđen za Evropu , tj. homologiran na Euro norme se može uvesti kao npr. sve i jedan X5 i ML...
 
Top