registracija

registracija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako prije godinu dana kupik mk1 "keca" i dobio sam samo saobracajnu i ono za osiguranje.
pa me zanima sta da radim sada posto se bojim da ce vlasnik auta otic u sloveniju a ja ga ne mogu jos registrovati zbog novca
koji je to postupak da se na mene vodi auto
treba li meni taj vlasnik uopste???? mozda glupo pitanje

hvala i zivjeli
 
Član
Uradi kupoprodajni ugovor! Inace, sve bih savjetovao da ne uzimaju auta i ne prodaju bez toga, nit se treba voditi haj sutra cemo itd. Prodao frend punta, sutra cemo napraviti kupoprodajni ugovor, naravno sutra se vise nisu ni culi, kad pocese kazne da dolaze, auuuuuu. Sta da je ubio nekoga i neki ocevidac zapise samo tablice? Haj ti dokazi da nisi upravljao autom, a nemas nikakav papir da si ga prodao... Zato, pamet u glavu!

audi_s2 je napisao(la):
e ovako prije godinu dana kupik mk1 "keca" i dobio sam samo saobracajnu i ono za osiguranje.
pa me zanima sta da radim sada posto se bojim da ce vlasnik auta otic u sloveniju a ja ga ne mogu jos registrovati zbog novca
koji je to postupak da se na mene vodi auto
treba li meni taj vlasnik uopste???? mozda glupo pitanje

hvala i zivjeli
 
Član
20 maraka komisioni ugovor, treba ti vlasnik vozila lično da se potpiše na ugovor i da odete odjaviti auto u mup gdje je auto registrovano, ostalo je do tebe, kad ga budeš registrovao plaćaš registraciju plus novu saobraćajnu i tablice
 
Član
Ili uzmi samo kopiju licne od covjeka i mozes srediti sve sam ;)

Kenno je napisao(la):
20 maraka komisioni ugovor, treba ti vlasnik vozila lično da se potpiše na ugovor i da odete odjaviti auto u mup gdje je auto registrovano, ostalo je do tebe, kad ga budeš registrovao plaćaš registraciju plus novu saobraćajnu i tablice
 
Ako ste u istom gradu.... odes u pisarnicu u opstini i napravite kupo-prodajni ugovor i s tim odes do osiguranja gdje je registrovano auto i napavis novu saobracajnu.... i to je to.... registracija se produzi na tebi.....
tako je lik uradio kojem sam prodao korsu..... registracija vazila nekih 8 mjeseci... samo je produzili na njegovo ime....
 
Član
ma osiguranje fino odes, treba ti saobracajna, licna(ili cak samo broj licne) vlasnika, i licna kupca. to je sve sto trebas za prevod auta, ja danas otisao da si prevedem novo prometalo :D
 
Član
hvala decki samo ja imam problem jedan ne znam jel covijek ziv.....
hipoteticki gledano ako nije imam li problem
 
Član
audi_s2 je napisao(la):
hvala decki samo ja imam problem jedan ne znam jel covijek ziv.....
hipoteticki gledano ako nije imam li problem

sve se moze rijesiti ako je umro trazis ko je naslijedio auto a i taj kupoprodajni ugovor vazi 6 mjeseci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top