Registracija RS - FBiH

Registracija RS - FBiH

Administrator
Pozdrav,

Važi li registracija iz RS-a u FBiH?
Pitam u slučaju ako bi kupio auto u RS sa registracijom koja važi do oktobra.
 
Administrator
Zahvaljujem na brzom odgovoru :)
A važi li sve komplet, mislim i na osiguranje, jer znam da je i ovdje na forumu pisalo da nešto ne važi. Mada to je davno bilo, pa pitam da nije bilo kakvih promjena :)
 
Član
Nemoze da odradis prenos vlasnistva,u tom slucaju moras da doplatis polisu ili da cekas istek registracije pa na novo da reg.
 
Član
Pa dobro,ima naroda kojivoze na kupoprodajnoi po pola godine i vise i na kraju prevedu auto,znas i sam kakva je kriza kod nas u BiH pa se svasta radi.
 
Član
Ti mozes voziti i bez polise osiguranja, odraditi kupoprodajni i cekati da istekne registracija, onda registrovati na sebe i to je to, ako je registrovan auto. Jedino se kloni belaja nekog u saobracaju, a policija te ne moze provaliti 100%.
 
Član
Da bi mu stornirali polisu moraju odjaviti auto iz tog MUP-a ili CJB-a gdje je prijavljeno, i onda piše i u vlasničkoj i u saobraćajnoj da je vozilo odjavljeno...
Vožnja bez polise osiguranja je uostalom i zakonom zabranjena, ne možeš preko granice, a i svaki problem bude 10 puta veći u tom slučaju. Par stoja nije puno da je čovjek miran.
 
Član
i koja je sad procedura ako kupuje auto iz drugog entitete koje je reg tipa do kraja godine, a ja hocu da ga prenesem na sebe, iz tog entiteta se odjavi i onda ja u svom mjestu vadim polisu osigiranja i prijavljujem auto? jel to to? koja je onda cijean polise ako je auto vec reg?
 
Član
Ne vazi ti polisa osiguranja, znaci moras ga odma na sebe prebacit jer taj sto ti proda auto u slucaju da treba registrovat novo auto ne moze ostvariti bonus osiguranja. Sad svaka osoba je nosilac polise a ne auto.
 
Top