Registracija i osiguranje

Registracija i osiguranje

Član
Interesuje me sta kaze novi zakon prlikom prodaje auta i kupovine novog po pitanju prenosa osiguranja registracije.
Prodao sam svoj kome reg istice za ccc 40 dana i kupio novi koji je regan do iduce godine nekad u novembru.
Navodno sad po zakonu ide drugacije prodavac uzima svoje a ja placam novo osiguranje tj prenosim svoje a obzirom da je manje od 2 mjeseca nemogu prenijeti.
Ako neko zna koju vise neka napise.
 
Član
Ja to prvi put cujem od tebe... Osiguranje sa vlasnika se prenosi na novog vlasnika i to je oduvjek tako.
 
Član
Nema vise prenosenja osiguranja. Osiguranje ce ti obracunat koliko je ostalo do isteka registracije kupljenog vozila. Prakticno znaci da ne postoji opcija da kupis registrovan auto, u svakom slucaju moras placat osiguranju. Jaran mi je skoro petljao s tim tako da nam je gospodin iz osiguranja veoma ljubazno objasnio da su svjetski lopovi, najblaze receno.
 
Član
Nema vise prenosenja osiguranja. Osiguranje ce ti obracunat koliko je ostalo do isteka registracije kupljenog vozila. Prakticno znaci da ne postoji opcija da kupis registrovan auto, u svakom slucaju moras placat osiguranju. Jaran mi je skoro petljao s tim tako da nam je gospodin iz osiguranja veoma ljubazno objasnio da su svjetski lopovi, najblaze receno.
Znaci kuim auto koje je registrovano 10mjeseci i osiguranju moram platit novo osiguranje 10 mjeseci ?
 
Član
Skoro sam kupio osigurano auto.Sa starog vlasnika preslo osiguranje na mene.Jedino sto se plati kupoprodajni ugovor.
 
Član
Bilo je to na snazi prije jedno mjesec dana, međutim neko je od ovih glavonja skontao da tako samo osiguranjima pune dzepove i to je ukinuto, bar sto se tiče TK
 
Član
Skoro sam kupio osigurano auto.Sa starog vlasnika preslo osiguranje na mene.Jedino sto se plati kupoprodajni ugovor.
Tako je bilo i kod mene, nista novo nisam placao,auto regano i tako ostalo i kod mene.
Jedino sto cu morati kad istekne registracija platiti punu cijenu osiguranja bez obzira sto vec imam jedno auto vise godina na svoje ime. Zna li ko sta o ovome, jedno osiguranje mi govori da bez obzira sto imam auto na sebi moram placati osig. 100% nekakve bonuse sam ispucao a u osiguranju gdje je ovo auto regano suprotno mi govore ako imas vec jedno auto vise od 3 god ne treba placati 100% osiguranje drugog vozila?
 
Član
Kad prodas registrovan auto oni u osiguranju su duzni da prekinu policu, vrate ti ostatak para za period preostale registracije. Malo ih prica o tome jer im se tako umanjuju premije. Ali trebalo bi to tako biti. Prakticno ne mozes kupiti registrovan auto. Situacija koju sam ja imao skoro jeste da sam prodao registrovan auto jos 10 mjeseci, i nisam znao za ovo, nismo prekinuli osiguranje, djevojka je prepisala, nastavila da vozi. Ono sto se desava jeste da kazne koje pravi dolaze na moje ime, tipa kamere, sve se lijepi na policu i postom dolazi meni. Isto tako ako napravi nezgodu slijedece godine ce automatski meni bit skuplja registracija. Ko ne vjeruje neka se raspita, ja znam da nisam mogao registrovati ovo drugo auto koje imam, a kojem je istekla registracija u medjuvremenu otkako sam prodao proslo auto. Znaci morao sam rijesit kazne na toj prosloj polici da bih regao.
 
Evo sto ja znam,ima 2 tjedna sam registrirao auto,nisam imao auto na sebi nikada,po novom zakonu koji je stupio na zakon od 5mj placam policu osiguranja 100 %,znaci bez bonusa,da sam imao policu osiguranja od prije,mogao bi nastaviti na njen bonus,ovako ne,policu osiguranja takodjer moze prepisati clan obitelji u krvnom srodstvu(otac,majka,brat,sestra) ili supruznik. to drzi vodu ako je neko imao auto i stukao ga,pa moze uzet drugo i nastaviti na to,ja sam izvisio izisla me reg. s atestom za bocu,i atestom ua pli,novim tablama i svim pripadajucim za golfa 2 16 benzin plin 1050 km.... sve sam pokusao,znaci nemoze se vise nista kemijat,i jos bonus na sve,ako ste imali udes(da ste vi krivi)u zadnjih 5god. sada vam smanjuju bonus,ovisno o steti,tj isplacenoj steti.
bonusi sada idu ovako:
1. god 10%,svaka sljedeca po 5%,tek za 9 god dolazis na 50%,pod uvjetom da ne skrivite nikakvu nesrecu.
 
Član
Prijatelj prije mene registruje drugo auto na svoje ime i placa 50% policu za to auto, a meni spominju nekakve bonuse koje nemam za drugo auto, tako da mi ostaje da samo jedno auto mogu regat sa 50% . U drugom osiguranju nemaju pojma o tim bonusima nego je bitno da imas auto na svoje ime vise od 3 g. i polica osig. za svako slj. auto je 50%. Neko je nedovoljno ili neinformisan ili me pokusavaju navuci :)
 
Top