Registracija auta u Njemackoj

Registracija auta u Njemackoj

pozdrav raja.u Uskoro cu na poklon dobit iz Italije fiat punto cabrio 1.4 na njemackim tablama.otkud na njemackim to ne pitajte :icon_biggrin: ovdje cu ga vozat na tim tablama.mene sad zanima koliko kosta odprilike registracija auta u njemackoj i osiguranje?ja sam dobio informaciju da se tamo moze registrovat auto na 3 godine i to kosta oko 100 eura ako je sve uredu ali se osiguranje zato placa svakih 6 mjeseci po 500 eura.to mi se bas ne isplati ako je tako.da li mi neko moze reci tacne informacije:icon_question:
 
Član
kolko ja znam registracija kao registracija nije skupa,ali je kako si ti naveo osiguranje ono koje kolje. Mislim da ti se to def ne isplati. Ja ne znam kako ovaj jedan drug vozi cetvorku golfa, vec druga godina je na njemackim tablama, ne znam kako mu se isplati,nikad da ga pitam, zaboravim
 
fast_1107 je napisao(la):
pozdrav raja.u Uskoro cu na poklon dobit iz Italije fiat punto cabrio 1.4 na njemackim tablama.otkud na njemackim to ne pitajte :icon_biggrin: ovdje cu ga vozat na tim tablama.mene sad zanima koliko kosta odprilike registracija auta u njemackoj i osiguranje?ja sam dobio informaciju da se tamo moze registrovat auto na 3 godine i to kosta oko 100 eura ako je sve uredu ali se osiguranje zato placa svakih 6 mjeseci po 500 eura.to mi se bas ne isplati ako je tako.da li mi neko moze reci tacne informacije:icon_question:

pa otprilike si dobio tacnu informaciju uglavnom dosta skuplje nego kod nas
 
Franki je napisao(la):
Ti hoćeš tamo registrirat auto jer nema euro 3 ili? Pa da ga ovamo vozaš?

nema euro 3 na zalost :( pa moram tako.steta da auto propadne.valjda ima neko jeftinije osiguranje :icon_rolleyes:
 
Član
Ja koliko znam ti ga i nemožeš registrovat. Može samo netko drugi i da tebi da punomoć. Ali eto nek rekne neko upućeniji.
Pozdrav i sve najbolje.
 
Franki je napisao(la):
Ja koliko znam ti ga i nemožeš registrovat. Može samo netko drugi i da tebi da punomoć. Ali eto nek rekne neko upućeniji.
Pozdrav i sve najbolje.

znam to.to ce sve bit sredeno.mene nesto drugo zanima

ArminM je napisao(la):
kolko ja znam registracija kao registracija nije skupa,ali je kako si ti naveo osiguranje ono koje kolje. Mislim da ti se to def ne isplati. Ja ne znam kako ovaj jedan drug vozi cetvorku golfa, vec druga godina je na njemackim tablama, ne znam kako mu se isplati,nikad da ga pitam, zaboravim

drug jel problem da vidis sa tim prijateljem koliko i sta on placa za golfa u njemackoj
 
Član
U D i A možeš sa jednim osiguranjem da voziš 2 auta tj platiš za jedno a drugo gratis s tim da možeš imati samo jedne tablice tako da oni gore ne mogu oba vozila uporedo voziti nego skidaju tablice i stavljaju na ono koje voze. E s tim u vezi možeš malo muljati tak da neko s kim si dobar gore prevede auto na sebe a da ti dovezeš auto u BiH pa zatim lijepo kopiraš tablice i vozaš se bez problema ovdje s tim kad se registruje kako ti navede svake 3-će godine moraš odvest auto na tehnički u D ali se voziš bez plaćanja rege i osiguranja. Sve legalno voziš na punomoć ...
 
rinaldo je napisao(la):
U D i A možeš sa jednim osiguranjem da voziš 2 auta tj platiš za jedno a drugo gratis s tim da možeš imati samo jedne tablice tako da oni gore ne mogu oba vozila uporedo voziti nego skidaju tablice i stavljaju na ono koje voze. E s tim u vezi možeš malo muljati tak da neko s kim si dobar gore prevede auto na sebe a da ti dovezeš auto u BiH pa zatim lijepo kopiraš tablice i vozaš se bez problema ovdje s tim kad se registruje kako ti navede svake 3-će godine moraš odvest auto na tehnički u D ali se voziš bez plaćanja rege i osiguranja. Sve legalno voziš na punomoć ...

a zeleni karton?nije to tek tako
 

MTR

Član
jarane skuplja je registracija , osiguranje i obavezni Teilkasko od tog auta , svi bi vozali na stranim tablama al nemore' jer je PRESKUPO , nema tamo popusta od 50 % vec u startu placas 180 % policu , osim ako nemas nekog svog tamo koji je na 30-40 % ( nakon 30 godina reganja po DE )
 
Član
ko tek polozi, placa 270% osiguranja. procenti se spustaju po godini vozenja bez udesa itd. ovdje mozes izracunati koliko te tvoj punto kosta http://www.kfzversicherungrechner.org/

U De tablice kostaju ca. 39,- Eura. osiguranje variira. cijena ovisi o a) automobilu, b) navodu vozis li sam ili jos neko (sto bi ovdje trebalo se navesti da vozi jos neko, u obzir se uzmu godine tog drugog vozaca) - jer ako se desi udes, ti za volanom, a nisi naveden u osiguranju kao vozac - osiguravajuca kuca stvara probleme. isto tako variira cijena da li je auto u garazi nocu parkiran, zajednickoj garazi, na cesti itd.
trebate to dobro pregledati sve

NEKE osiguravajuce kuce su iskljucili iz svoje police balkanske zemlje, treba dobro pogledati koje! u slucaju udesa u tim zemljama - nisi osiguran.

cijena variira takodjer ako se odlucis placati mjesecno, kvartalno (svaka tri mjeseca), polugodisnje ili godisnje. da ti vozis ovdje auto na stranim tablama moras imati ovjerenu punomoc vlasnika ne stariju od 6 mjeseci. ovjera kod notara kosta ca. 11 eura.
 
Član
fast_1107 je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
U D i A možeš sa jednim osiguranjem da voziš 2 auta tj platiš za jedno a drugo gratis s tim da možeš imati samo jedne tablice tako da oni gore ne mogu oba vozila uporedo voziti nego skidaju tablice i stavljaju na ono koje voze. E s tim u vezi možeš malo muljati tak da neko s kim si dobar gore prevede auto na sebe a da ti dovezeš auto u BiH pa zatim lijepo kopiraš tablice i vozaš se bez problema ovdje s tim kad se registruje kako ti navede svake 3-će godine moraš odvest auto na tehnički u D ali se voziš bez plaćanja rege i osiguranja. Sve legalno voziš na punomoć ...

a zeleni karton?nije to tek tako

čim si osiguran logično je da imaš i zeleni karton , ne znam šta ti tu nije jasno :icon_question:
 
Član
rinaldo je napisao(la):
fast_1107 je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
U D i A možeš sa jednim osiguranjem da voziš 2 auta tj platiš za jedno a drugo gratis s tim da možeš imati samo jedne tablice tako da oni gore ne mogu oba vozila uporedo voziti nego skidaju tablice i stavljaju na ono koje voze. E s tim u vezi možeš malo muljati tak da neko s kim si dobar gore prevede auto na sebe a da ti dovezeš auto u BiH pa zatim lijepo kopiraš tablice i vozaš se bez problema ovdje s tim kad se registruje kako ti navede svake 3-će godine moraš odvest auto na tehnički u D ali se voziš bez plaćanja rege i osiguranja. Sve legalno voziš na punomoć ...

a zeleni karton?nije to tek tako

čim si osiguran logično je da imaš i zeleni karton , ne znam šta ti tu nije jasno :icon_question:

pa ne dobijes ga uvijek automatski, moras zatraziti
 
Član
RCat je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
fast_1107 je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
U D i A možeš sa jednim osiguranjem da voziš 2 auta tj platiš za jedno a drugo gratis s tim da možeš imati samo jedne tablice tako da oni gore ne mogu oba vozila uporedo voziti nego skidaju tablice i stavljaju na ono koje voze. E s tim u vezi možeš malo muljati tak da neko s kim si dobar gore prevede auto na sebe a da ti dovezeš auto u BiH pa zatim lijepo kopiraš tablice i vozaš se bez problema ovdje s tim kad se registruje kako ti navede svake 3-će godine moraš odvest auto na tehnički u D ali se voziš bez plaćanja rege i osiguranja. Sve legalno voziš na punomoć ...

a zeleni karton?nije to tek tako

čim si osiguran logično je da imaš i zeleni karton , ne znam šta ti tu nije jasno :icon_question:

pa ne dobijes ga uvijek automatski, moras zatraziti

slažem se , ali zapreka da ga dobiješ nema
 
Član
na kraju, ovdje vozikati stranca je völlig unrentabel. pored toga sto te policija cesce zaustavlja. preskupo te izadje. i moras nakon dvije godine odvesti auto u De na TÜV, gdje nema prolaza ako je auto imalo ne ispravno. TÜV moras raditi u gradu je su kola prijavljena.
 
Top