Redovan mali servis

Redovan mali servis

Član
Golf mk4 iz 2001 godine sa SDI motorom EDITION oprema.

Mjesecno predjem nekih 2-2.3k kilometara sto znaci mali servis svaka 4 mjeseca.

Prije par dana kad sam bio kod mehanicara primjetio sam da mi je bukvalno nov zracni filter ( ako pod nov podrazumijevamo bijel i cist ) vadi i baca a drugi stavlja. Ostao sam

Pitanje: Da li je neophodno svaka 4 mjeseca sa zamjenom ulja mijenjati i filtere sve/neke .

Pitanje 2. Koliko u golfaca stane antifriza. Prije 20 dana maksuz iso mehanicaru i nasuo je G12 ++ 3 litra.

Prije par dana otisao on mjeri i kaze na -25 mrzne. Vadi litar i dosipa novi litar G12++ . J**te pa 32 KM placam antifriz ba . Da to nije puno ??
 
Član
Golf mk4 iz 2001 godine sa SDI motorom EDITION oprema.

Mjesecno predjem nekih 2-2.3k kilometara sto znaci mali servis svaka 4 mjeseca.

Prije par dana kad sam bio kod mehanicara primjetio sam da mi je bukvalno nov zracni filter ( ako pod nov podrazumijevamo bijel i cist ) vadi i baca a drugi stavlja. Ostao sam

Pitanje: Da li je neophodno svaka 4 mjeseca sa zamjenom ulja mijenjati i filtere sve/neke .

Pitanje 2. Koliko u golfaca stane antifriza. Prije 20 dana maksuz iso mehanicaru i nasuo je G12 ++ 3 litra.

Prije par dana otisao on mjeri i kaze na -25 mrzne. Vadi litar i dosipa novi litar G12++ . J**te pa 32 KM placam antifriz ba . Da to nije puno ??
Ja sam zracni mjenjao svaki drugi servis, tj. na 20.000

Send via Gameboy Color
 
Koliko placas zracni ja sam ga platio 7 ili 9km uglavnom promjeni ga nisu neke pare :D
A za gorivo meni rekose ne mora se svaki put, svaki drugi servis moze bez problema ;)
 
Član
Ne moraju se mjenjati svaki put svi filteri , sem uljnog , posebno ako se pravi relativno velika kilometraža za kratko vrijeme.
Filter zraka i filter unutrašnjeg prostora se mogu vizuelno utvrditi kad im je vrijeme za zamjenu , tako da to više zavisi u kakvim se uslovima auto vozi (intezivna prašina uslijed loših cesta ,gradski smog i prašina...) nego koliko je kilometara pređeno , iako je filter unutrašnjeg prostora preporučljivo zamjeniti jednom godišnje , radi sprječavanja razvijanja bakterija.
Filter goriva , zavisno od vozila , ali do nekih 50 hiljada max. bi ga valjalo promjeniti.
Za antifriz ne valja ni kad je prejak koncentrat , jer stvarno nema potrebe za tim , nova vozila kod nas dolaze do max. -25°C
 
Član
Ja isto toliko prelazim,uljni,zracni i filter polena svaki put,a filter nafte svaki drugi put,i ulje mijenjaj na 9000/9500,ne moras bas 10000 cekati,jer to su najjeftinije stvari,a cuvaju motor,svi kvarovi su skuplji

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ako vec mijenjas svako 4 mjeseca slobodno idi na zamjenu ulja i filtera ulja svaki put, a ostale filtere svaku drugu zamjenu. Kod nas cijene za taj golf: ulje 10w40 4.2l = 36-42km, f.ulja 7km, f.zraka 9km, f.goriva 19km, f.klime 7km.
 
Top