RE: Renault 5 GTE ubaciti 1.7 turbo motor od volva

RE: Renault 5 GTE ubaciti 1.7 turbo motor od volva

Član
Molim vas sve sto znatte koliko ste upoznati oko prepravki oko svega naletio mi je motor za male pare koji je u extra stanju doduse stranac al nema veze trenutno mi je u renolu 1.7 ajspric tako da sam cuo da pase motor saraf na saraf uz bas minimalne prepravke i cuo sam da je to ustvari renolov motor sve sto znate reci te od velike je pomoci...i naravno kakav je taj 1.7 turbak motor kao motor koliko dobro radi ide i ponasa se

Hvala velika !!!
 
Član
Ja sam razmisljao o jednom takvom projektu
i dobio sam samo pozitivne komentare bas za volvov motor
Nek je sa srecom
 
Član
KingP je napisao(la):
Ja sam razmisljao o jednom takvom projektu
i dobio sam samo pozitivne komentare bas za volvov motor
Nek je sa srecom

hvala druze trebalo mi je takvno misljenje i takav komentar jer cuo sam da je bas lagano za ugraditi a taj motor od volva sam nasao sa elektronikom sa hladnjakom mjenjacem za 200 km do duse stranac al da se to rijesiti sve :D
 
Motor se lijepo ponasa, lijepo je vaspitan :D Dobro radi, vrijedan :D Volvo i Renault su imali i imaju koorporaciju i koristili i koriste iste motore (konretno ovdje je rijec o F bloku).. Trebas uzeti u obzir da je taj isti 1,7 T motor tezi od F3N-a koji ti trenutno imas...Jeste turbo motor, ali osim konjskih snaga dobit ces i vecu potrosnju goriva..F3N ispravan nije da ide vec leti..Ne vidim razloga zasto stavljati motor koji ima nesto "malo" vise konjsih snaga, te usput imati nelegalan motor...Ja bih se radije dao u igru oko postojeceg motora, iz koga se moze puno izvuci a daje strasan smjesak na licu..Ja sam GTE-a znao sibati tako da motociklisti nisu mogli vjerovati da to tako dobro ide..Ne ide bas taj motor "na saraf" tek tako, ima tu igre..Ima igre i oko struje itd..Ako krenes u sve to treba ti dobar poznavaoc R-V udruge da sastavi da sve radi kako spada...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Motor se lijepo ponasa, lijepo je vaspitan :D Dobro radi, vrijedan :D Volvo i Renault su imali i imaju koorporaciju i koristili i koriste iste motore (konretno ovdje je rijec o F bloku).. Trebas uzeti u obzir da je taj isti 1,7 T motor tezi od F3N-a koji ti trenutno imas...Jeste turbo motor, ali osim konjskih snaga dobit ces i vecu potrosnju goriva..F3N ispravan nije da ide vec leti..Ne vidim razloga zasto stavljati motor koji ima nesto "malo" vise konjsih snaga, te usput imati nelegalan motor...Ja bih se radije dao u igru oko postojeceg motora, iz koga se moze puno izvuci a daje strasan smjesak na licu..Ja sam GTE-a znao sibati tako da motociklisti nisu mogli vjerovati da to tako dobro ide..Ne ide bas taj motor "na saraf" tek tako, ima tu igre..Ima igre i oko struje itd..Ako krenes u sve to treba ti dobar poznavaoc R-V udruge da sastavi da sve radi kako spada...

daj mi malo pojasni to oko ovog mog postojeceg motora sta mogu jos da uradim da ga ustabilim jer trenutno ne radi ali nikako dobro motor je sto bi se reklo dobar motor kao motor ali rad motora je katastrofa kada iskljucim ler gas on radi na 2500 obrtaja kada ga ukljucim spuca mu turu u 6000 obrtaja ima neka mala cjevcica koja je na usisnoj grani i ide na neki senzor znam da je vakum neki nesto ali ne tacno sta i onda sam kupio dva webera dvogrla karburatora 40 idf serija trenutno cekam prijatelja da odemo kod majstora da to uradi i onda sam nasao ovaj volvov motor za te sitne pare ali nisam siguran dali je moguce zadrzati postojecu glavu motora za ovaj turbak tako da sam otisao bas daleko a jos uvijek nemam nista niti znam sta da radim zato mi je potrebno da mi malo objasnis :D
 
Na F3N-u je problematican ECU...Vrlo cesto znaju pobrkati konce..Pa cesto auto radi na 500 obrtaja pa zakuje u blokadu, pa trosi 48,5 litara itd...Ja sam ti vec davno rekao, ako hoces da taj motor radi, zamjeni sve senzore novima (mislim da ih ima ili 7 ili 9 nisam sada siguran) ..Ima da leti taj auto..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Na F3N-u je problematican ECU...Vrlo cesto znaju pobrkati konce..Pa cesto auto radi na 500 obrtaja pa zakuje u blokadu, pa trosi 48,5 litara itd...Ja sam ti vec davno rekao, ako hoces da taj motor radi, zamjeni sve senzore novima (mislim da ih ima ili 7 ili 9 nisam sada siguran) ..Ima da leti taj auto..
zasto je toliko lose da stavim karbase na njega da to pokusam ? gledao sam jednog sa suzukijevim karburatorima pravo dobro radi a masalaahh i ide dobro


Briga je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Na F3N-u je problematican ECU...Vrlo cesto znaju pobrkati konce..Pa cesto auto radi na 500 obrtaja pa zakuje u blokadu, pa trosi 48,5 litara itd...Ja sam ti vec davno rekao, ako hoces da taj motor radi, zamjeni sve senzore novima (mislim da ih ima ili 7 ili 9 nisam sada siguran) ..Ima da leti taj auto..
zasto je toliko lose da stavim karbase na njega da to pokusam ? gledao sam jednog sa suzukijevim karburatorima pravo dobro radi a masalaahh i ide dobro

hajde udji na msn ako ti nije frka
 
Haj'mo 'vako..Staviti 2 karburatora nije isto kao odvrnuti tocak..

1. Trebas usisnu granu za taj motor i za ta 2 karburatora, jer usisna koju sada imas na MPI sistemu ne moze na karburatore..Dakle trosak je 150 - 250 KM

2. Trebas linkage set za povezati ta 2 karburatora (sajla gasa i mehanizam, kratko i jasno) to kosta 100-150 KM

3. Trebas niskotlacnu pumpu goriva za karburatore, 150 KM

4. Trebas jettovanje i reparaciju tih karubratora 150 KM

5. Trebas srediti struju, jer sve od MPI-a ide van, 100 KM

Ukupno: 550 KM u najboljem mogucem slucaju...Sta dobijas za uzvrat?

1. Vecu potrosnju, mozda malo bolje performanse (neisplatno jer si vec bacio 550 KM)

2. Nepouzdaniji sistem, vise zezanja i sl.

3. Mogucnost unistavanja motora ukoliko karubratori nisu dobro jettovani i sl.

4. I tako dalje i tako blize..


Ako vec zelis baciti tih 550 KM minimalno, radije uzmi catcams-ovu bregastu, uzmi stelujucu remenicu, kontaktiraj SM Chip Tuning prvojeri za chip itd...Da ne idem dalje..Tema je nadugo i nasiroko..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Haj'mo 'vako..Staviti 2 karburatora nije isto kao odvrnuti tocak..

1. Trebas usisnu granu za taj motor i za ta 2 karburatora, jer usisna koju sada imas na MPI sistemu ne moze na karburatore..Dakle trosak je 150 - 250 KM

2. Trebas linkage set za povezati ta 2 karburatora (sajla gasa i mehanizam, kratko i jasno) to kosta 100-150 KM

3. Trebas niskotlacnu pumpu goriva za karburatore, 150 KM

4. Trebas jettovanje i reparaciju tih karubratora 150 KM

5. Trebas srediti struju, jer sve od MPI-a ide van, 100 KM

Ukupno: 550 KM u najboljem mogucem slucaju...Sta dobijas za uzvrat?

1. Vecu potrosnju, mozda malo bolje performanse (neisplatno jer si vec bacio 550 KM)

2. Nepouzdaniji sistem, vise zezanja i sl.

3. Mogucnost unistavanja motora ukoliko karubratori nisu dobro jettovani i sl.

4. I tako dalje i tako blize..


Ako vec zelis baciti tih 550 KM minimalno, radije uzmi catcams-ovu bregastu, uzmi stelujucu remenicu, kontaktiraj SM Chip Tuning prvojeri za chip itd...Da ne idem dalje..Tema je nadugo i nasiroko..

e jbga sad ni sam neznam sta da radim a gdje mogu te senzore nabaviti da si mi blize da mi ovo rijesis da ti dam pare u ruke i zdravo puna mi je kapa vise i rada i skidanja usisne grane isvega ovoga
 
Član
esso_sa je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Halilovic Sarajevo..

E jesi mu predlozio servis i distributera gdje ce trazit dijelove, svaka cast ! :lol:
Veceg lopova i prevaranta medju "ovlastenim" servisima nema !

daj taj servis je pre pre pre skup Halilovic dere guzove ima 500 km da mi uzme za te senzore cuo sam za nekog majstora samo pravi renole a najvise petice prijatelj mi je imao bar 6-7 komada petica renola i sve ih je od njega uzeo cak je imao i ovakvog jednog nego ga je on razvalio totalno i na kraju mu se zapalio :D ahhaha


Briga je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Haj'mo 'vako..Staviti 2 karburatora nije isto kao odvrnuti tocak..

1. Trebas usisnu granu za taj motor i za ta 2 karburatora, jer usisna koju sada imas na MPI sistemu ne moze na karburatore..Dakle trosak je 150 - 250 KM

2. Trebas linkage set za povezati ta 2 karburatora (sajla gasa i mehanizam, kratko i jasno) to kosta 100-150 KM

3. Trebas niskotlacnu pumpu goriva za karburatore, 150 KM

4. Trebas jettovanje i reparaciju tih karubratora 150 KM

5. Trebas srediti struju, jer sve od MPI-a ide van, 100 KM

Ukupno: 550 KM u najboljem mogucem slucaju...Sta dobijas za uzvrat?

1. Vecu potrosnju, mozda malo bolje performanse (neisplatno jer si vec bacio 550 KM)

2. Nepouzdaniji sistem, vise zezanja i sl.

3. Mogucnost unistavanja motora ukoliko karubratori nisu dobro jettovani i sl.

4. I tako dalje i tako blize..


Ako vec zelis baciti tih 550 KM minimalno, radije uzmi catcams-ovu bregastu, uzmi stelujucu remenicu, kontaktiraj SM Chip Tuning prvojeri za chip itd...Da ne idem dalje..Tema je nadugo i nasiroko..

e jbga sad ni sam neznam sta da radim a gdje mogu te senzore nabaviti da si mi blize da mi ovo rijesis da ti dam pare u ruke i zdravo puna mi je kapa vise i rada i skidanja usisne grane isvega ovoga
hajde mi reci gdje mogu naci elektroniku od ovog renola mislim kablove od dizni i ostalo sta ide ima onaj veliki dzek i od njega sve ostalo ovamo to mi prvo treba i ako je moguce da mi kazes gdje da uzmem te senzore...
 
Ja isto imam losa iskustva sa Halilovicem, ali jedini koji ce ti poruciti te dijelove je isti taj koji je eto takav kakav jeste...Ja ti imam jarana u Zenici koji bi ti mozda mogao rijesiti te probleme, jer je i on skoro deverao..
 
Top