RBG diode pomoc

RBG diode pomoc

Član
Imam RBG diode sa daljinskim. One su predvidjene na upaljac da se kopcaju. Ima senzor, kutijca za kontrolu i kabal koji se usteka u kutijicu a na drugom kraju je prikljucak za upaljac. Problem je sto kontrola nece da radi kada spojim na zice od pozicije. Uzmem na taj prikljucak od upljaca dve zice sa pozicije i sve radi i svetle diode ali daljinski ne reaguje sve dok ne ukljucim na upaljac?
Otvarao sam taj prikljucak na upaljac. U njemu ima jedna plocica i dve zice. Ta plocica sluzi da ukljuci ili iskljuci napajanje jer ima dugme na tom prikljucku da ne bi svaki put moralo da se vadi iz upaljaca i da se gasi, postoji taj prekidac. I kako vidim ta plocica samo tome i sluzi da prekine dovod struje. Dve zice su unutra. Ne znam u cemu je fora pa da samo radi kad se usteka u u paljac. Cak sam iz upaljaca dve zice spajao na taj prekidac i dalje radi ali daljinski ne reaguje.
A to bi hteo da spojim i da sakrijem to da mi ostane slobodan upaljac jer tu punim telefon.
 
zaletuj 2 zice na kontakte od konektora prioje te plocice.... tako da konektor ne zna da nije u upaljacu....
 
Član
Izgleda da ima razlike a ja nisam znao u struji koja dolazi do upaljaca i do ostale struje u autu.
Uzmem onaj dzek od 3 zicie sto dolazi do upaljaca zabodem 2 zice i spojim i radi. Tako da sam jednu zabo zicu u konektor i ukljucio u upaljac a drugu na sam upaljac sa strane zavrno zicu.
E sad ovo sto ti govoris ne znam da li bi uspjelo jer je struja ocigledno razlicita pa nece da radi na struju od pozicije ili od svetala. PRvi put sam na upaljacu spoji na struju onu sto svetli fabricki upaljac pa ima posebno struja na upaljacu za sijalicu od upaljaca i posebno za sam upaljac. Sad ako bi to uspjelo 100% da znam, spojio bi al ovo sam jedva spojio i ubacio dole pa mi se ne vadi ali bi to bilo bezbednije jer mi ovo nije 100% sigurno kako sam spojio da ne bude kakav spoj ili nesto jer mi non stop svetli i ima struje tu i samo na daljinski gasim i palim a struja dolazi do te kutijice koja kontrolira diode i senzor jer upaljac radi i bez kljuca
 
Top