Razlika izmedju potrosnje diesela i benzina ....

Razlika izmedju potrosnje diesela i benzina ....

Član
samo jedan primjer druze,,ja i jaran kad se ganjamo kod njega diizel(golf 2) kod mene benzin(kadet 1.3) on ce potrositi max 8 a kod mene preko 10,,i to je ogromna prednost..ali cejf nije skup kazu;)
 
Član
Evo link sa detaljnijim podacima o VCR motorima
http://www2.autoportal.hr/Najeitaniji-elanci/Objedinjuje-sve-prednosti-dizelskog-i-benzinskog-motora-uz-25-posto-nizu-potrosnju/menu-id-105.html
 
Član
Dizel manje trosi, dosta... ALI,

postuj staru izreku ...

Dizel je za traktora
Plin za kuhinje
Benzin za auto :)

PS. Vozo sam passata 1.9 TDI ( potrosnja 7L ) ... Sada vozam a4 2.0TFSI quattro ( potrosnja 11 L ) audi mi trosi 30 % vise ( ono sto sa passatom sam prelazio za 100KM sada je sa audijem 130 KM ). Ali je vrijedno svakog feninga....
 
od toliko postova malo konkretnih odgovora na samo pitanje, najveci razlog sto dizel trosi manje a vec je receno, je taj jer dizel radi na siromasnoj smjesi, (malo goriva + puno zraka) dok benzin radi na bogatijoj smjesi i naravno trosi vise, al nazalost benzin nemoze raditi na siromasnoj jer dolazi do detonacija koje razaraju motor, al da moze trosio bi manje od dizela a bio daleko jaci. ;)
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
od toliko postova malo konkretnih odgovora na samo pitanje, najveci razlog sto dizel trosi manje a vec je receno, je taj jer dizel radi na siromasnoj smjesi, (malo goriva + puno zraka) dok benzin radi na bogatijoj smjesi i naravno trosi vise, al nazalost benzin nemoze raditi na siromasnoj jer dolazi do detonacija koje razaraju motor, al da moze trosio bi manje od dizela a bio daleko jaci. ;)
U pravu si,jedan od najvaznijih razloga ,nisam se sjetio toga.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
razlika je lpg:icon_biggrin:

k2o8jb.jpg
 
Član
valjda nece i njega poceti dizat, mislim ne vozim na plin, al me ne bi iznenadilo da se pocne astronomski dizati cijena na pumpama:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
A sranja i tehnologije, samo napravili vise djelova da se ima sta kvariti :)

Uzmete benzinca, podignete mu kompresiju, ubrizgate metanol i vodu, podesite ranije paljenje i ima da trosi ko dizel a ide bolje nego benzin :icon_smile:

I da ne zaboravim a zamalo jesam, ocistiti ce vam komplet motor i zagadjuje manje nego benzin a sa dizelom ne vrjedi ni porediti :)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Uf kada bi to tako lako i idelano bilo...plin mecava!:cool:

Ako mislis na ovo moje, jebiga nista nije ni lako ni idealno ali ovo su ljudi koristili prije mnogo godina pa zaboravili pa se sad poneko opet sjeti ponekad :D
 
Top