Razlika izmedju evropskog i americkog VW-a?

Razlika izmedju evropskog i americkog VW-a?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto moj prijatelj uvozi auta iz Canade u Austriju da objasnim !!! Auto kada stigne placa se odma carina ili procjena njihova ili ti priznaju racun od dilera iz Canade !! Onda tek dobijas auto da slepas kuci !! Posle ga moras tipizirati tj. donijeti da je auto tehnicki i opticki ispravno od npr. VW,BMW itd. ako postoji generalni zastupnik za to auto i papiri od tog auta tj. svi podatci tezina,duzina,visina motoritd. to samo kosta od 100-1000 eura !! Onda platis CO2 porez na izduvne gasove, a to je sto je auto jace sve vise kosta (u BiH to nema) i onda kad si to sve poplaco ides da prijavis auto !! U Austriji kosta npr Mustang od 3500 eura pa nagore zavisi od vrijednosti auta i jacini, a u BIH 3000-4000 maraka . Sto se tice: svjetla ,zmigavci , u BiH se jos " netrazi tj. nema ko da pragleda auto prije prijave" ali ce biti i to uskoro !! JEEP Grand Cherokee je npr. bio preskup u Austriji pa je ga odvezo u BiH !!
 
Početnik
najbolje je onda da neko to kupi pa ce mo vidjet kad se nesto pokvari da li ce odgovarat evropski zamjenski dio...na oko sve moze izgledat isto...ja sam samo prenijeo ono sto sam cuo...
 
Član
konektori su skroz drugaciji, za antene, zvučnike itd
sve u autu je rađeno po ame standardu ;)

a navodno je i kvaliteta manja
 
Astra je napisao(la):
pa kako moze biti sve isto kad evropski auto x6 kosta 150 milja a americki 60? Ocigledno da nije isto.. Ja americki auto nikad nebi uzeo.. Nedavno me zvao jaran, kolegi mu pukla guma pa su morali nesto sarafat i naravno nijedan saraf niti kljuc nije bio isti pa su morali da vare i rezu :D

kod nas mjere u mm a kod njih inch-ni alat
 
Član
Ja sam cuo da u Vidovicu u BL na racunaru ima poseban program za evorpljane, a poseban za amere, da tu nema problema i valjda oni mogu naruciti dio koji god treba, e sada ne znam bas koliko je to tacno, ali bitno je da sam ja to cuo...:D
 
mozda cu te malo razocarati al dobro je da znas , za VW ne znam al znam za Mercedes , izmedju evropskog i americkog Mercedesa je razlika , vjerovao ili ne , cca 2000 djelova , kocnice , navigacija , ovjes , radio ..., posto se u mehaniku motora slabije razumijem to stvarno ne znam , vjerovatno je i kod VW-a dosta slicna situacija ;)
 
Član
Neko napisa da se vw za američko tržište proizvodi u evropi...Ne bih rekao pošto imaju pogone u Kanadi,Meksiku,Brazilu pa nema nikakve logike da sa transportnim troškovima iz evrope tamo bude jeftiniju nego ovde :icon_question:
 
ja sam imao golf 3 americko trziste ma nista mu ne odgovara djelova od evropske trice... znam 100% branici, farovi, štopke, odgovara po nesto od mehanike al ostalo nista znam da je veliki problem bio upasovati farove i branik od evropskog modela, limar se o jadu zabavio, dok je to uklopio.... ima tu jos dosta razlike.... bas kao u onoj pjesmi sto Halid pjeva sve je isto ali nista isto nijeeeeee............. :lol: americko smece ni bi vise dzaba ni auto ni motor...
 
Član
Ima razlika, neki kazu da nema, al vlasnici najbolje znaju da ima :icon_biggrin:

Ja sam bas pitao likove u BMW-u za X3 i Minija, kazu mi drugaciji ovjes, kocnice, malo unutrasnjost, instrumenti naravno i navigacija (koja ne radi u Evropi dok se ne reprogramira skroz), motori su podeseni na 91 oktansko gorivo, drugaciji katalizatori (ne zadovoljavaju iste norme) i uz to neki djelovi karoserije ne odgovaraju i naravno rasvjetna tijela...

Sto se VW-a tice, slicno je, valjda nesto meksi amortizeri, kocnice drugacije - otidji u neku prodavnicu dijelova, npr. Motorex pa trazi disk plocice za Golfa 4 recimo 1.8T al za USA trziste, pa ces vidjeti odgovor - kad te u Asu posalju da ti oni naruce dio od modela za USA trziste, opet motori drugacije podeseni, cak mi rece jedan lik da ne odgovaraju i neki "normalni" dijelovi, tipa filter zraka, smjesten je kod nekih modela na drugu stranu motornog prostora i valjda malo drugacijeg oblika, pa ti i to ne moze. Sve zavisi od modela do modela. Ima jos nekih mehanickih sitnih promjena, i da spomenem banalan primjer, sijalice za farove, USA auta koriste neke posebne, H11 cini mi se, koje ovdje gotovo nigdje ne mozes naci. Pa kad ti crkne, ides na ebay i narucujes iz USA sijalicu.

Znaci to je niz sitnih razlika, sjecam se oficielnog podatka Nissana, kada je uveo Murana na Evropsko trziste, rekli su da su na njemu promjenili 1,600 djelova, kako bi ga prilagodili evropskom trzistu. Ako je mala razlika u cijeni, licno nebi uzeo auto iz USA da ustedim 2000 KM pri kupovini, pa da te to kasnije izludi. Drugo je kad uzimas recimo X5 i ustedis 60000 samom kupovinom, to je vec nekako isplatno. Mnogi vlasnici tih vozila kazu, amera vise nikad...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ima razlika, neki kazu da nema, al vlasnici najbolje znaju da ima :icon_biggrin:

Ja sam bas pitao likove u BMW-u za X3 i Minija, kazu mi drugaciji ovjes, kocnice, malo unutrasnjost, instrumenti naravno i navigacija (koja ne radi u Evropi dok se ne reprogramira skroz), motori su podeseni na 91 oktansko gorivo, drugaciji katalizatori (ne zadovoljavaju iste norme) i uz to neki djelovi karoserije ne odgovaraju i naravno rasvjetna tijela...

Konkretno moj e46 je amerikanac...mjenjao sam nekih dijelova itd i bas pitao druga koji radi u Tomicu...sve je isto..ja sto sam mjenjao sve je bilo evr.dijelovi i sve ok...razlika je u signalizaciji...i mozda jos po koja sitnica za koju neznam
 
Član
Imam rodjaka radi u Nipexu konkretno me interesovao passat v 1.8T i kaze da nema neke drasticne razlike izmedju modela za evropsko trziste dijlovi pasu al prodavaoci ti naplate skuplje dio cim kazes da je americko trziste a ustvari pase i od ovog za evropsko ...:icon_confused::lol:

A signalitacija se da sredit dobijes jeftinije auto a daleko vise opreme jedino je belaj pri prodaji jer kako vidim kod nas jos uvijek zaobilaze takva auta, isto kao i hondu,mazdu,nissana... dzabe sto su to dobra auta nisu popularna na nasem trzistu ...:icon_rolleyes:
 
Član
Punac je dovukao Passata 2000 godina iz Kanade razlika je samo u nekim dijelovima elektronike.... Passat se uvozi u Ameriku iz Njemacke i samo se rade neke modifikacije. Sto se tice Golfa , Bore , Bube itd.,to se sklapa u Mexicu tako da su dijelovi skoro svi razliciti od trapa auta pa nadalje.. Znaci od vw jedino auto je Passat koji je direktan uvoz Njemacka...Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top