Razlika izmedju evropskog i americkog VW-a?

Razlika izmedju evropskog i americkog VW-a?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Interesuje me koje su razlike izmedju evropskog i americkog VW-a, prvenstveno mislim na motor, ovjes, potrosni materijal ??
 
Ja ne znam za VW, al' ovako dok sam radio u firmi jednoj, gazda je sebi uvezao iz amerike BMW X6, svi govorili kako ces to popravljati, americko trziste, bla bla.. U glavnom, sve je sto se tice mehanike potpuno isto kao i za EU trziste, nikakve razlike nema, osim one u dzepu, usteda od nekih 50-60 000 marki!!! Jedino koliko ja znam ima razlike u kompltnoj signalizaciji auta, stoperi, farovi, zmigavci itd.!!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Ja ne znam za VW, al' ovako dok sam radio u firmi jednoj, gazda je sebi uvezao iz amerike BMW X6, svi govorili kako ces to popravljati, americko trziste, bla bla.. U glavnom, sve je sto se tice mehanike potpuno isto kao i za EU trziste, nikakve razlike nema, osim one u dzepu, usteda od nekih 50-60 000 marki!!! Jedino koliko ja znam ima razlike u kompltnoj signalizaciji auta, stoperi, farovi, zmigavci itd.!!

Bas tako, druge razlike nema. Cak postoji detaljan postupak kako da legalno uvezes i registrujes Amerikanca, citao sam u nekom casopisu, ali dugo traje i komplikovano!
 
To sto si citao je najvjerovatnije u HR, zato sto kod njih ne mozes regati auto sa americkog trzista, ako ne izmijenis postojecu signalizaciju, mozda i u nas taj zakon postoji, al' znam da mnogi uvoze i bez ikakve promjene registruju auto, al' da napomenem ipak je ovo samo BiH hehehe, gdje nista ne moze, ovdje moze!!!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
To sto si citao je najvjerovatnije u HR, zato sto kod njih ne mozes regati auto sa americkog trzista, ako ne izmijenis postojecu signalizaciju, mozda i u nas taj zakon postoji, al' znam da mnogi uvoze i bez ikakve promjene registruju auto, al' da napomenem ipak je ovo samo BiH hehehe, gdje nista ne moze, ovdje moze!!!

Nisam bas siguran da mozes legalno kod nas registrovati Amerikanca!? :icon_question:
 
Komsija isto ima GTI 1.8T amerikanca, registrovan na nasim tablicama, bez ikakvih izmijena!!! Kao sto sam napisao gore, mozda taj zakon i postoji, da mora se signalizacija mijenjat, no u nas niko ne postuje, moze svakako!!! Vidio sam auta radjenih za americko trziste koji uopste nemaju na nasem EU trzistu, registrovani na nasim tablicama!!!
 
Član
Ako se pravi u Evropi, a prodaje u Americi, zasto je duplo skuplji nov ovdje nego tamo:icon_question:
 
Član
Nemam baš iskustava sa VW-om,ali evo banalan primjer.Za Nissan Murano sam naručio štopku 9.Oktobra evo još nije stigla,da je Evropski štopka bi prvi dan bila na autu...
 
Član
kod nas u grad su nedavno stigla 3-4 BMW X5 valjda zato sto su jeftini svi benzinci.Ljudi kazu da neke dijelove ne mogu naci i da se razlikuju od ovih evropskih.Tako sam bar cuo da li je istina da li nije to ne bih znao reci
 
Član
Mislim da uopće nema nikakve razlike osim što im je brzinomjer u širem polju graviran na 160 (milja)

Tako ako ga "normalno" stisneš do 130-140 nekak ti je čudno što moraš non stop blicati i što se svi vuku recimo po autoputu oko 90-95 a ti voziš unutar ograničenja 130 :D
 
Član
gledao sam na tv-u u nekoj emisiji o tom uvozu (za HR) rekli su da se najviše uvozi bmw x5 jer je tamo dosta jeftiniji, i sa uvozom ispadne jeftiniji, na strojarskom faxu treba dobit neke homologacije, i kod tomića, a to nemoš dobit dok mu se ne stavi opet kod tomića europska signalizacija, tako su oni rekli... e sad rekli su i da aute kojih nema na našem tržištu nemožeš ni uvest a to sigurno nije istina jer ovdje ima firma koja uvozi mustange kao i ostale američke aute i oni sve papire sređuju , mislim da je ova, nije samo mustang, http://www.mustang.com.hr/novosti.php imaju i cjenici neki izračuni itd.. al to je za hr, moš bar malo usporedit
 
Član
pa kako moze biti sve isto kad evropski auto x6 kosta 150 milja a americki 60? Ocigledno da nije isto.. Ja americki auto nikad nebi uzeo.. Nedavno me zvao jaran, kolegi mu pukla guma pa su morali nesto sarafat i naravno nijedan saraf niti kljuc nije bio isti pa su morali da vare i rezu :D
 
Početnik
i ja sam cuo da nije isto kako svi misle a kao sto rece sama cijena govori sve,nemoguce da jedno te isto auto kosta vise od duplo od drugog...:icon_rolleyes:
 
Član
De ne lupajte gluposti,to zašto su tamo auta jeftinija nema veze sa tim što vi pričate..Imam jednu riječ za vas, POLITIKA
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top