Razbijeni Enzo popravljen i ide na aukciju

Razbijeni Enzo popravljen i ide na aukciju

Član
Doživio totalku prije deset godina…
Untitled-1.jpg

Teško je povjerovati da su oba automobila na ovoj slici zapravo jedno te isto vozilo. Kao što vidite riječ je o Ferrari Enzu, jednom od svega 399 proizvedenih primjeraka, čija je vrijednost procijenjena na 2.5 milijuna eura.
Enzo%2Bauction18.jpg
Enzo%2Bauction10.jpg
Enzo%2Bauction11.jpg
Enzo%2Bauction3.jpg
Enzo%2Bauction1.jpg

Ovaj konkretan primjerak proizveden je 2004. i ima broj šasije 135564, a 2006. godine doživio je ozbiljan sudar na autocesti Pacific Coast Highway u SAD-u pri brzini od čak 260 km/h.
160122073957-ferrari-enzo-crash-780x439.jpg

Premda je nakon sudara automobil izgledao bespovratno uništen, popravili su ga stručnjaci Ferrari Technical Assistance Servicea, obojali u boju Nero Daytona te poslali na aukciju koja će se održati početkom mjeseca u Parizu. Obzirom da je prešao svega 2,500 km i da je temeljito restauriran, bit će zanimljivo vidjeti koliku će cijenu ostvariti.
black_ferrari_enzo_01202016-7.jpg

Enzo%2Bauction2.jpg
Enzo%2Bauction21.jpg
Enzo%2Bauction23.jpg
Enzo%2Bauction.jpg
 
Član
Ne znam kolika ce bit cijena al meni jednostavno nije to to kad vidim pokrpljeno auto...bio je i onaj McLaren od Rowana Atkinsona, isto raznesen i prodat za neku ogromnu cifru
Vjerovatno je to dobro napravljeno, auto puca od snage, al opet... ja bih razmislio koliko bi ga jako potegao ako znam da je bio popolovljen :)
 
Ne znam kolika ce bit cijena al meni jednostavno nije to to kad vidim pokrpljeno auto...bio je i onaj McLaren od Rowana Atkinsona, isto raznesen i prodat za neku ogromnu cifru
Vjerovatno je to dobro napravljeno, auto puca od snage, al opet... ja bih razmislio koliko bi ga jako potegao ako znam da je bio popolovljen :)
Šta se imaš plašiti potegnuti ovo auto, nisu ga sastavljali naši seoski automehaničari.
 
Član
Ja mislim da im je ovaj nekad vlasnik kupio nove djelove , a oni ugradili polovne ,a te nove ce sad prodat i bit dobri jos para :D :D
 
Sta vam je ljudi pa nije ovo limena sasija pa da su ga rezali i varili...sredisnji dio je karbonski monocoque,a nazad chrome molidon cijevasta sasija koja je ovdje koliko vidim otpala zajedno s motorom...sigurno je raskopan do zadnjeg sarafa,slozena nova konstrukcija i napravljeni svi novi dijelovi...iako mislim da je popravak kostao koliko i sam ferrari ali sigirno nije bio toliki problem slozit ga ponovo
 
Top