Razbijena sajba /savjet

Razbijena sajba /savjet

Član
Poz raja,sinoc u 2h doso kod druga ispred zgrade ostavio auto na parkingu jutros usto kreno po cigare na trafiku kad ono razbijena sajba,nazovem muriju napravili zapisnik...Stakla nisu osigurana e sad dali se moze naplatiti preko osiguranja sta ;)
UXdJC.jpg
 
Član
ne mozes nista, otidji i naruci si sajbu i to je to, naplatit nista ne mozes, ovo iz iskustva kazem
 
Član
stakla se dodatno osiguravaju, isti sam i ja problem imao, kad slijedeci put budes registrovao auto pitaj koliko je jos da osiguras stakla, za moj auto je nekih 50ak km, ne znam da li je za svaki isto
 
Član
Ma to je rekla i murija da su osigurana stakla mogo bi al reko mozda postoji neka rupa ili sema u tim osiguranjima :) a nepropusta vodu bice nova sajba jbg
 
Član
znas kakva postoji rupa, da nadjes auto isto svom, prebacis table i odes osigurat stakla:lol::lol::lol:
 
Osiguranje stakla ti je djelimicni Kasko - lom stakla i on u Bosna Sunce Osiguranju gdje ja registrujem auto iznosi 99.00 KM... da si osigurao stakla, mogao si naplatiti stetu, ovako moras sam snositi troskove ;)
 
Član
Cuj 100 km...Ne isplati se nikako kad uzmemo u obzir da je polovna sajba za prosjecno auto 50-100 km.
 
Administrator
Franki je napisao(la):
Cuj 100 km...Ne isplati se nikako kad uzmemo u obzir da je polovna sajba za prosjecno auto 50-100 km.

kako se ne isplati. Ne racunaj samo sajbu, vec sva stakla su osigurana. Nikad se ne zna, mozes voziti auto 20 godina da ti nikad ne pukne sajba, a moze ti nekad u godini puknuti 2x npr. To je samo sudbina. Na starijim autima kod kojih su stakla spojena dihtungom za sasiju, svako skoro moze zamijeniti ako je pazljiv, dok ova stakla koja su lijepljena ne moze bas svako i to kosta. Dok ti kupis sajbu, platis ruke, platio si puno vise od osiguranja jedne sajbe.

A ako se ne varam osiguranje stakala je 50-ak KM. Prvi put cujem info da je 100 KM.

Moj stari kupio Sprintera u januaru i pri registraciji zaboravio osigurati stakla i hop neki dan puce, jer je udario kamencic koje je izletio ispod tocka automobila koje je islo u suprotnom smjeru(najvjerovatnije da je zakacilo ivicu gume i tako se odbilo). I sta ce sad, platiti puno vise para za zamjenu jedne takve sajbe nego sto bi platio osiguranje stakala.
 
Član
osiguranje stakala je poskupilo, jer je valjda dosta muljaža bilo, tako da se kreće većinom od 75 KM pa naviše, oisno o autu
 
BHT Ovisnik
ne mozes nista dobiti;)

osiguraj kasko stakla,u triglavu je 60km,ja sam 2 zadnja puta po toj cijeni osigurao,zadnji put 1.7 ove godine,i kupim drugog volva,koji nije imao osigurana stakla kad eto belaja nakon tedan dana pukne mi šajba na 3 mjesta od kamnčića:icon_biggrin:
stakla se isplati osigurati,nek ti neki narkoman vidi nesto zanimljivo u autu budala ce ti razbit staklo i uzet ce nesto ne vrijedno,a tebi samo belaj
 
Top