Razbijen karter - Škoda Octavia 1.9TDI - UPOMOĆ

Razbijen karter - Škoda Octavia 1.9TDI - UPOMOĆ

Član
Ljudi kod mene na lezaj od radilice iscurilo ulje otisa do tuzle i vratio se nisam znao, samo karike se izlizale ostalo ok bilo znaci skoro 80 km preso s manjim kvarom a vi kazete da ce na 450 metara saviti klipnjace nema sanse
 
Član
drug moje negdje je probilo sta ja znam znam da mi je desna felga bila crna ali kontao sam ono kako se koci otisao u tuzlu vratio se i ajd da otvorim haubu kad cio motor crn od ulja znaci svo ulje izaslo samo karike zamijenio malo se jos vozalo i prodao :D
 
Inace kad nestane ulja u motoru prvi na udaru su lezajevi radilice... tek onda usljed velikog zagrijavanja i opterecenja trpe klipovi i ostali sklopovi... a 500m puta koliko si presao nema teorije da ti motor "zariba", jer nisi ostao skroz bez ulja nego ti je odredjena kolicina iscurila... ako ti motor nedaje nikakve cudne zvukove kad dodas malo vise gasa, tipa cekicanja kad odu lezajevi.. onda samo zamijeni karter i naspi novo ulje i po gasu ;)

btw: neki dan dodje lik sa mercedesom i upita sta bi moglo biti kad doda gas (inace slabo zna oko auta)... kad je dodao gas lupaju lezajevi ko ludi, kaze ostao bez kapi ulja i tako vozio 5 dana... motor bio suh unutra ko barut... tako da, no sikiriki... samo zamijeni karter i ulje ;)
 
Član
Jedno pod pitanje!!!

Jesi li dizao auto na dizalicu, kloceve, bilo sta drugo da bi se uvjerio da si probio karter???

Vidim da spominjes slomljenu kontrolnu cijev ulja, veoma je lako da ulje tuda izbije....
 
Član
Pa najbolje bi ti bilo da nazoves jarana da pregleda jos jednom da budes siguran sta je probijeno
 
Član
FirellesMonster to i ja kazem i da si skroz ostao bez goriva za 450 m nema sanse da ti sta ode ;) no sikiriki al opet otidji nekom strucnijem nek ti pregleda novi karter i ulje ;)
 
Top