RASTAVLJANJE FARA NA GOLF 5

RASTAVLJANJE FARA NA GOLF 5

Član
mislim da to niko nije radio, tako da ti niko nemože reći, neki farovi se mogu zagrijati i rasklopiti a neki nemogu..i to ti je opipljiv posao svakog mometna može poći krivo... i ako rasklopiš pitanje je da li ti odgovaraju dijelovi..

takođe moraš odraditi perefketno novi spoj jel eto ti rose u farove u svakom slučaju dosta sexa...pa skontaj se malo..
 
Član
Alen21sa je napisao(la):
zvao sam taxi-bar kazu da je raja kod njih skidala farove i polirala

Skidanje fara i poliranje je jedno, skidanje stakla nešto sasvim drugo. Posebno stakla izgleda da nema, tako da ako ti je žao ovih farova i ako su poskupi, kupi jedan polovan najjeftiniji i probaj skinuti sa njega staklo i zalijepiti na ovaj. Ne znam sad da li su stakla ista i na ovim i na oriđiđi farovima, valjda bi trebalo da su ista. Nov far je oko 140KM, možda i jeftinije, tako da polovan treba da bude mnogo jeftiniji.
 
Član
Ja vala prije neka 3 mjeseca rasklopio G3 staklene farove, za 2 minute

A prije 15 minuta sam rasklapao ove od pleksija, vjerovatno kupljene u Taxi-bar, i idu i oni dosta lagano, ali je svakako opipljivije nego ovi stakleni.
Ne znam kakav ti je spoj ovog stakla (uslovno receno stakla) na faru i kucista, al obicno bude negdje onaj dio na kojem nije perfektno spojeno, krenes odatle lagano sarafcigerom i skalperom (ako ima gume, razrezes). Zakacis sarafciger i pokusaj odvojiti, ali samo lagano, bez zurbe i ide to bez problema ;)

ako me nisi skontao, sastavicu ja evo svoje pa slikat svaki korak kako sam skidao :lol:
 
Član
kontao sam ja ovo uradit sto OggyBoy govori,kupit jeftino far i probat.Ajde Kavaz ako mozes postavit slike kako si skidao svaki korak,mada sam te vecinu razumio,al bi vise volio slike :D
 
Član
Evo ovako sam ja radio

Prvo kad skines far imas one kopce na njemu, vjerovatno 4, 2 s gornje strane, 2 s donje
to se lagano skida, zavuces sarafciger i dignes na gore
DSC05567.jpg


Na dijelu gdje je staklo fara najdalje od ove plastike kucista pocnes lagano da odvajas sarafcigerom, po ovim zubovima na plastici vidis kako sam ja to radio (na slici to djeluje dosta veliko, ali zapravo su mali ovi zubovi) - znaci od plastiku kucista guras staklo prema van i kako se odvaja ides tako citav krug
DSC05571.jpg


Na nekim dijelovima ce lakse popustit na nekim teze, al kad zapne nema sile nego se vratis nazad pa manje razmaka napravis u pomjeranju sarafcigera :D
DSC05572.jpg


Ovako to izgleda ako dobro odradis posao :lol:
DSC05573.jpg


i kad se vec sve na kraju skoro odvojilo pazi da staklo vuces ravno napolje da ne bi slucajno polomio neki cosak
DSC05575.jpg


Nisam nesto narocito cesto slikao, al dovoljno je valjda da se shvati postupak.
Mozda i nije najbolji al je dosta ucinkovit, jer ja licno se ne bi usudio ubaciti far u rernu i zagrijavati ga :D
Ovako ovih zubova ima, al da se to kasnije malo popraviti smirglom
 
Član
sad kad je ovako razbijen far lako je skinuti staklo, samo zastiti lecu da je ne bi razbio necim. moze se ovo skinut sto posto, pokusaj ovako kako ti je rekao kavaz, samo moras ravnomjerno da ides, svaki dio stakla odvoji isto, nemoj na jednom kraju odvojit pa da vuces onda, nece izdrzat, mada staklo je vec gotovo, kako god ga sad skines
samo moras ocistit kanal u koji ide staklo da bi mogao novo da stavis
moja ti je preporuka da grijes fenom ovaj dio gdje ti je kavaz oznacio da zabadas sarafcigerom, manje ces ostetit far, a lakse ces skinut
 
Član
ja sam svoje farove lijepio silikonom i eno ih ne rose uopste, nasao sam neki providni silikon i zalijepio sam dobro,samo bez onih kopci nema price, one drze staklo, silikon je tu samo da popuni rupe da ne ulazi voda,prasina i slicno
neki lijepe i ljepilom za sajbe, ono je dosta jako ;)
 
Član
ma nece sigurno, samo fino razmasi silikon da se popune rupe, mozes jednom preci tanko, pa ostaviti da se osusi, kad se osusi onda jos jednom tanko preletis, prstom razmazes i to je to, nece sigurno rosit, evo kod su rastavljani farovi prije par mjeseci, nikad nista
 
Top