rasklapanje farova

rasklapanje farova

Član
kad sam narucio ove nove "crne" farove nisam skonto da ova doljna podloga nije crna vec silver boje...sad me interesuje kako bi mogo ovo rasklopiti da lakiram ovo u crnu boju dali je uopste moguce?

seedo.png
 
Član
jbg ako je vezano silikonom ili nekim ljepilom, mozes da otvoris, auto fenom zagrijavas lagano i odvojis ovo staklo od plasticnog kucista, ali ako je spojedno nekim varom ili fabricki ne moze, ne diraj nista... :)
 
Član
Ja sam farove otvarao bez problema, bili su nekom kao zivom gumom spojeni fenom kad sam ugrijao postala je guma mekana i moglo se razdvojiti, pomalo fenom i sarafcigerom i uspio sam odraditi posao, e sad kao sto rekose ima raznih iskustava oko toga...
 
Član
Ne mislim da ces lakiranjem mnogo dobiti,radi toga ja ne bi dirao.
Ja sam neki dan svoje otvarao i matirao unutra, nije lako bas, fen i sarafciger i dosta pazljivo pomalo odvajas.
I meni je bilo prvi put da otvar,crkao sam od straha :lol:
 
Član
Pa vidis i sam da nemas sociva tako da nagluplji potez koji bi mogao napraviti jest da sjenilo lakiras u crnu boju i onda bi imao 2 svijece u farovima :D
 
Član
KingP je napisao(la):
Pa vidis i sam da nemas sociva tako da nagluplji potez koji bi mogao napraviti jest da sjenilo lakiras u crnu boju i onda bi imao 2 svijece u farovima :D

Nije momak htio sjenila da lakira,ali haj nejse,nisi ga shvatio:)

Odakle si naručivao ove farove i koja je cijena ako nije tajna,i ja sebi kontam crne nabavljati...
 
Početnik
evo upravo tzo uradio,u mene su farovi bili necim ko cement spojeni,citavih 15 min sam ih grijao na 200 stepeni u rerni,i odvojio sam samo moras laganeop sa svake strane necim ostrim zavaljivat i to je to..samo stavi u rernu dok se zagrije otpusti i laganoo odvajas..a zalijepiti mozes ili silikonom ili ljepilom za sajbe itd
 
Top