Rasjecena guma

Rasjecena guma

Član
Ima li joj spasa :icon_cry:

Evo slika pa dajte kakve korisne savjete, ima li kakav dobar vulkanizer da radi nedeljom ako ne cekacu do ponedeljka
Negdje na forumu nadjoh da je bolje ici kod vulkanizera za teretna vozila, da su kod njih bolje fleke za gume ?!

Dajte preporuke za postenog vulkanizera na podrucju gradu

2ns6jok.jpg


2k4zgx.jpg


1j4854.jpg


2jb2m3c.jpg
 
Član
A guma čini se dan ranije stavljena,gledajući po šarama,ha? i meni se slično desilo, stavio gume nove, sutra dan odmah jednu krpiti morao. najvjerojatnije da će ti staviti unutrašnju gumu, oko 10tak maraka troška mislim
 
Član
brate bilo meni i gore, meni prosle godine par dana nakon sto sam kupio nove gume neki manijak isjekao cakijom. Mislio sam da nema spasa, ali otisao sam kod jednog vulkanizera, i on je skroz razvratio gumu s unutrasnje strane, obrusio, pripremio
a zatim je stavio neku plavu gumu, koju je grijao cini mi se industrijskim fenom, tako da se ona potpuno sjedinila sa gumom, naduvao je i vozio sam cijelu zimu, na proljece sam je skinuo, stajala u garazi sve do ove zime, i ni duvao je nisam sad kad sam je montirao;)
 

rs6

Član
armirana fleka, moze garant zalijepit
kod mene u firmi na kamionima lipjeljene gume armiranim flekama ( prorez znao bit i do 30 cm ) i drzi dobro ...
 
Član
ma kakve isplativosti pitanje je glave u torbi sa takvom gumom.
ako je gume dimenzije do 195 15 kosta do 100 KM,da ti je neko spasi to kosta 20-30 KM,ALI to je bocna ivica gume koja je pod velikim stresom i time rizikujes mnogo vise od 70 KM
 
Član
nebi se ja igrao s gumama, ili to osposobiti samo dok se ne nabavi nova guma...
mozes takvu gumu uzeti za nesto preko 50 km mislim, to je 14ka cini mi se.....;)
 
Član
Hvala svima na odgovorima guma je kupljena i montirana 11.11.
vidjecu sutra sta kazu vulkanizeri, ko ce opet davati pare za novu gumu i ove su me u crno zavile ;)

P.S. Gdje su ti vulkanizeri za teretna vozila, moj u mahali zatvorio radniju prod'o kucu pa ne znam kome da idem - lokacija Sarajevo
 
Top