RAPID SPORT CHIP

RAPID SPORT CHIP

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanima me mogu li chip rapid sport staviti na golfa tdi 2002 god. pumpa dizna.Chip je sa svim konektorima i prekidacem, malo sam citao da je to chip samo za turbo disele i da je poprilicno skup. Ovaj sto ja imam je skinut sa fiata bravo jtd.
Isto me zanima ako moze, ko mi to moze odraditi profesionalno.
 
Član
kontaktiraj nekog iz SM chip tuninga ovde na forumu mozda ti oni pristanu da postave, mada mislim je tai cipom neces punoo postici;)
 
Postovana gospodo iz SM chip tuninga,

zamolio bih vas da mi odgovorite na pitanje ako moze, i kolko bi to bilo novaca, posto sam fakat novi ovjde pa jos neznam ko je u cemu stela, al vidim da sad da vi u ovome nemate konkurencije :)

unaprijed vam se zahvaljujem


pozz
 
Član
Posjeti malo stranicu SM-a i vidi šta se nudi za tvoje auto,po meni je OPTIMUM sasvim dovoljan,i mislim da je odnos uloženo - dobiveno veoma dobar.Te neke plug&play chipove zaboravi.
 
Član
pa ta dva motora nemaju nista zajednicko tako da je nemoguce da se to postavi osim u slucaju "jeftinog" boxa koji laze ECU da je hladnije nego sto jeste i time ECU dodaje vise nafte i tako motor dimi i tako se moze dobiti 5 ks i tako se moze i ECU pokvariti i motor unistiti.

Iole kvalitetan box se nemoze mjenjati niti iz iste generacije motora tipa PD a da negovorim o kombinovanju sa JTD motorom.Svaki bolji box ima adaptaciju za konkretan motor i to treba postovati,jer kad se box naruci nov oni upisu parametre za motor koji se narucuje i svako dalje postavljanje toga boxa na motore koje nisu isti kao taj za koji je uradjena adaptacija je los potez.

Tvoj motor se veoma dobro moze remapirati a za cijenu remapa prodaj nekom taj box ko ima takav jtd motor jer je chip tuning mnogo bolji od bilo kakvih boxova i kvalitetom i dobijenom snagom,box je samo nuzda za neke motore koji se nemogu remapirati a tvoj motor nespada u takve i veoma dobro i sigurno se moze uraditi remap na njemu.
 
Hvala ti Srdjane. Sad me zanima sta mi ti predlazes za moj motor, ja bih na jedno 150 konja, dali ce auto vise trositi, i kolko bi to novaca kostalo da dodjem da mi to uradite
 
Član
Trosice ti manje osim na punom gasu gdje mora da trosi vise s obzirom da je jaci motor,nemoguce je da motor sa 115 ks ide na 150 ks i da na toj snazi trosi manje,ali kad podvuces crtu sa uobicajenom voznjim,sporom voznjom,brzom,kombinovanon poslije cipa ce ti to sve zajedno biti manje nego sad sto je,nece to biti nista znacajno manje ali nece biti isto a pogotovo ne vece.

Uradi optimum i eventualno dyno test ako hoces a podatke o cijeni i dobitku imas na www.smchiptuning.com

Znaci bez reklame cijena je 250 eura a ako postavis SM reklamu onda je cijena 200 eura ali moras reklamu nositi 3 godine inace ode garancija.
 
za sav adrenalin koji se dobije novim konjima, cijena je jeftina, budem dosao nekad na proljecee, pogledao sam stranicu, vi ste bas liga,svaka cast,

pozdrav srdjanee
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top