Ram problem

Ram problem

Član
Imam 2 slota za ram i u prvom mi je plocica od 1 gb, naime sad kad stavim u drugi slot od 512 mb il nece da upali comp ili pisti ili prepozna jedan ram :icon_eek:, onda isti slucaj samo sad je u pitanju 256 mb kad dodam, sve prepozna i kad treba da se pojavi xp samo se resetuje, ili pisti :icon_mad: a zna se desiti nakon 100 pokusaja da upali

ECS 848P-A u pitanju je ova maticna http://www.firingsquad.com/hw/1770/ECS_848P-A_V1.0/
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Kad ubacis restuj cmos. izvadi bateriju iz maticne par minuta i onda probaj :)

lakse na jumper resetovati, sutra cu probati

Sad probao isti djavo, pisti li pisti :lol:
Nagnem lijevo ram pisti, nagnem desno upali :icon_eek:
 
Član
Imal jos ko kakvih prijedloga, imam 3 plocice od 512 mb i nmg nijednu da stavim u drugi slot jer govno pisti
Mislio uzet jos jednu od 1gb al ne smijem da se isto ne bi desilo
 
ne stima ti.... imas na netu malo prosvrljaj ima ti tocno opisano u cemu je problem kad pisti dakle imas npr da ti pisti jedanput... pa jedanput dugo... pa dva puta kratko bla bla bla i tamo ti pise do cega ti je...
 
Ako ti je taj od 1GB dvostrani a sigurno jeste i ovaj drugi bi morao biti isto dvostrani.Najbolje da ubaciš 2 po 1GB i radiće sigurno.Prije toga probaj sa tim od 1GB oba slota da bi bio siguran da oba rade.Pod uslovom da si sve dobro ubo jer ima ploča koje kad se nakašlješ pored kućišta prave problem.
 
Član
Ma nije sav svoj ovaj komp, udaris jace nogom u pod on se resetuje :icon_eek:, rade oba slota samo moras naci odgovarajuci ugao u drugom :lol:
 
Član
Ev da javim sta je bilo,juce iz dosade uzmem da pregledam drugi utor i imas sta vidjeti fale dvije iglice.Zovnem jarana elektricara da probamo odlemiti i staviti nove, bezuspjesno.Na kraju smo inprovizovali :lol::lol: i sad radi kako treba :D

Kod:
http://speedy.sh/WjaQ6/2013-07-29-11.54.20.jpg




Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Moje misljenje je da ti drugi slot za ram ne radi. Ili pokusaj tu plocicu od 1gb staviti u taj slot koji ti neče ocitati dr. plocicu,pa ces vidjeti kakvo je stanje. Ako i dalje bude pistalo onda je do slota za ram, nema dovoljno snage da pokrene tu plocicu. Kao sto saam kazes kad je malo pomakneš proradi, to znaci da je oštečen slot..


Pozz
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol: pa citaj, vidis da sam namjestio eto ti post iznad ;).Ostecen slot bio, dvije iglice napukle po pola i nisu mogle kontakt s plocicom ostvariti, nakon improvizacije radi sve super :icon_smile:
 
Top