Ram preopterecen?

Ram preopterecen?

Kako sam promijenio graficku (bila je 9800 GT - 512 mb, sad je 8800 GT 1 GB) ram mi je stalno opterecen. Znaci normalna upotreba, otvoren samo Crome, a kod mene ram zauzet od 35-55% (1 - 1,6 GB) , a prije je rijetko prelazio 20 % za iste operacije. Imam 4 GB rama (usable 2,94) zbog 32-bitnog sistema! Win 7 je u pitanju! Primjetio sam da mi je malo komp usporio...
Posto sam u task manager-u, vidio da mi puno Crome vuce ram-a, unistalirao sam ga, probam sa Mozillom, i isti djavo!
34sf993.jpg


Sumnjam da je do ovag svchost.exe jer vuce puno rama...Mogu li na neki nacin rasteretiti ram? Ima li kakve pomoci?
 
Član
Ocigledno da prijatelju radis sa dosta tabova u browserima, sto za sobom buce jako puno memorije, sto je i normalna pojava. i jos jedna stvar, ako nemas odgovarajuci sistem, sto je u neku ruku tvoj slucaj, komp ce biti dosta sporiji jer je preopterecen. Graficka kartica nema veze sa ram memorijom. Mozes pomoci sam sebi sa kupovinom odgovarajuceg RAM-a sa dovoljnom kolicinom i brzinom, mada 4 gb je sasvim dovoljno... na kojoj frekvenciji radi? koji ti je procesor ?
 
Procesor je core 2 2,33 a frekvencija ram-a je 800 Mhz! Ovo mi se pocelo desavati kako sam promijenio grafiku. E sad, ne znam...update-ovo sam i bios, da me on sta ne zeza?
A tabove i kad zatvorim, opet isti djavo, minimum je 35% sto zauzima ram!
 
Član
Ma instariraj sistem ponovo, i preporucio bi ti 64bit, jer tek tad ces u potpunosti moci iskoristiti tih 4 gb rama ;)
 
Član
Evo imamo donekle slicnu konfig, u mene je isto 4g rama, frekvencija mu je isto 800mhz, i pri otvorenom samo firefoxu zauzetost rama mi je 1,7 GB, jer ima programa koje on goni u pozadini...

Skini sebi ccleaner, meni je to dosta dobar programcic, nekad mi ocisti po gigu ipo tih nekih gluposti pravo ga ocepi, ;) a neznam jel gasiš pc, jer kod mene je problem sto se pc ne gasi, i ne restartuje se nikad, znaci radi 24h, i onda se toga nakupi i nemoze disati, nadam se da sam ti pomogo :) LP
 
Imam ja ccleaner, i koristim ga svaki dan!A sad gledam, pa uvijek mi pokrenuto 15 (svchost.exe)...mislim da mi to vuce puno ram-a!A kako to rijesiti...? Razmisljao sam o 64 bitnoj sedmici, ali nije mi kompaktibilna sa dosta programa sto koristim!
 
Član
od te 4 gb rama koje 32 bitni sistem podrzava odbija se memorija graficke
prije si ima graficku sa 512 rama a sada sa 1gb tako da ti sistemski ram je za 512 manji nego kod stare grafiske
 
Član
GaRGa je napisao(la):
od te 4 gb rama koje 32 bitni sistem podrzava odbija se memorija graficke
prije si ima graficku sa 512 rama a sada sa 1gb tako da ti sistemski ram je za 512 manji nego kod stare grafiske
Valjda graficka ima svoj ram, osim ako se ne radi o integrisanoj grafickoj :icon_rolleyes:
 
Član
jusuf je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
od te 4 gb rama koje 32 bitni sistem podrzava odbija se memorija graficke
prije si ima graficku sa 512 rama a sada sa 1gb tako da ti sistemski ram je za 512 manji nego kod stare grafiske
Valjda graficka ima svoj ram, osim ako se ne radi o integrisanoj grafickoj :icon_rolleyes:

operativni sistem ej ogranicen na 4 gb rama ako imas graficku sa 1 gb rama sistem za sebe moze samo 3 gb koristiti
nema veze gdje se ram i graficka fizicki nalazi...
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Kako sam promijenio graficku (bila je 9800 GT - 512 mb, sad je 8800 GT 1 GB) ram mi je stalno opterecen. Znaci normalna upotreba, otvoren samo Crome, a kod mene ram zauzet od 35-55% (1 - 1,6 GB) , a prije je rijetko prelazio 20 % za iste operacije. Imam 4 GB rama (usable 2,94) zbog 32-bitnog sistema! Win 7 je u pitanju! Primjetio sam da mi je malo komp usporio...
Posto sam u task manager-u, vidio da mi puno Crome vuce ram-a, unistalirao sam ga, probam sa Mozillom, i isti djavo!
34sf993.jpg


Sumnjam da je do ovag svchost.exe jer vuce puno rama...Mogu li na neki nacin rasteretiti ram? Ima li kakve pomoci?

Obrati paznju sljedeci put sta ti je otvoreno u internet browseru ima li flasha, jave, youtubea, facebook igrica ...
djelimicno rjesenje ti je povremeno gasenje browsera, ciscenje cache ...
 
Top