Räikkönen svjetski prvak, Hamilton i Alonso tragičari

Räikkönen svjetski prvak, Hamilton i Alonso tragičari

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
f1-brazil-kimi.jpg


Kimi Räikkönen potpuno je iznenađujuće, ali sasvim zasluženo, osvojio prvi naslov svjetskog prvaka u karijeri. Iako je na posljednju utrku sezone došao sa 7 bodova zaostatka za Lewisom Hamiltonom i 3 boda za Fernandom Alonsom, 28-godišnji Finac je slavio na VN Brazila, a za ostalo su se potrudili njegovi najveći konkurenti. Hamilton je prvo pogriješio na startu, kada je u žestokoj borbi s Alonsom pao na 8. poziciju, a trenutak odluke dogodio se u 7. krugu kada je nakratko ostao bez brzine. Mladi Britanac uspio je nekako oživjeti svoj McLaren-Mercedes, ali više od 7. mjesta nije mogao ostvariti. Njegov momčadski kolega, pak, Fernando Alonso odvozio je vrlo sterilnu utrku, te završio na 3. poziciji. Konačni poredak je na koncu pokazao da Räikkönen ima bod više od Hamiltona i Alonsa (110-109). Zasluženo!

REZULTATI VN BRAZILA:
1. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1;28:15.270
2. Felipe Massa (Ferrari) +1.493
3. Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) +57.019
4. Nico Rosberg (Williams-Toyota) +1:02.848
5. Robert Kubica (BMW) +1:10.957
6. Nick Heidfeld (BMW) +1:11.317
7. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) -1 krug
8. Jarno Trulli (Toyota) -1 krug
9. David Coulthard (Red Bull-Renault) -1 krug
10. Kazuki Nakajima (Williams-Toyota) -1 krug
11. Ralf Schumacher (Toyota) -1 krug
12. Takuma Sato (Super Aguri-Honda) -2 kruga
13. Vitantonio Liuzzi (STR-Ferrari) -2 kruga
14. Anthony Davidson (Super Aguri-Honda) -3 kruga
Adrian Sutil (Spyker-Ferrari) - odustao
Rubens Barrichello (Honda) – odustao
Heikki Kovalainen (Renault) - odustao
Sebastian Vettel (STR-Ferrari) - odustao
Jenson Button (Honda) – odustao
Mark Webber (Red Bull-Renault) - odustao
Sakon Yamamoto (Spyker-Ferrari) - odustao
Giancarlo Fisichella (Renault) - odustao

KONAČNI POREDAK VOZAČA F1 2007:
1. Kimi Räikkönen 110 bodova
2. Lewis Hamilton 109 bodova
3. Fernando Alonso 109 bodova
4. Felipe Massa 94 boda
5. Nick Heidfeld 61 bod
6. Robert Kubica 39 bodova
7. Heikki Kovalainen 30 bodova
8. Giancarlo Fisichella 21 bod
9. Nico Rosberg 20 bodova
10. David Coulthard 14 bodova
11. Alexander Wurz 13 bodova
12. Mark Webber 10 bodova
13. Jarno Trulli 8 bodova
14. Sebastian Vettel 6 bodova
15. Jenson Button 6 bodova
16. Ralf Schumacher 5 bodova
17. Takuma Sato 4 boda
18. Vitantonio Liuzzi 3 boda
19. Adrian Sutil 1 bod
20. Rubens Barrichello 0 bodova
20. Scott Speed 0 bodova
20. Anthony Davidson 0 bodova
20. Sakon Yamamoto 0 bodova
20. Christijan Albers 0 bodova
20. Markus Winkelhock 0 bodova

KONAČNI POREDAK MOMČADI F1 2007:
1. Ferrari 204 boda
2. BMW 101 boda
3. Renault 51 bod
4. Williams-Toyota 33 boda
5. Red Bull-Renault 24 boda
6. Toyota 13 bodova
7. STR-Ferrari 8 bodova
8. Honda 6 bodova
9. Super Aguri-Honda 4 boda
10. Spyker-Ferrari 1 bod
11. McLaren-Mercedes 0 bodova
 
Član
Cestitke Raikkonenu za osvojenu titulu prvaka.Zasluzio je nakon mnogih pehova dok je vozio za McLaren i on je ostvario najveci broj pobjeda u ovoj sezoni.Zasluzeno nema sta.
 
Član
Hhahahah kako mi je dragoooooo :D

Bio sam zadovoljan sa konstruktorskom titulom, ali su mclarenovci i ostali anti ferarijevci srali kako mozemo samo pobjedit na sudu, e pa mozemo i na asfaltu! :D
 
Član
Svaka cast za Raikonena ali mi zao Hamiltona jer je stvarno bilo sumnjivo nesta sa njegovim bolidom!
 
Član
heheheh koja bruka za mercedes...kaze novi bolid,nabrijani motor ovo ono....a ferari ode kao da stoje.....jedino mi zao Hamiltona mogao je doci do titule ali eto....nikad vise mu se nece ukazati ovakva prilika....
Go Kimi Go
 

JD.

Član
svaka cast ono je bilo odradjeno perfektno

Hamilton je pokazao da je jako neiskusan koliko god ga hvalili, ono izlijetanje mu nije trebalo, ali eto tek je dosao ima vremena da uci
 
Član
pa vi mislite da je ovo stvarno sve posteno?
pa ono da se Hamiltonu desi, stane mjenjac, i kad su ga svi prestigli, sve odjednom proradi i tako do kraja utrke...pa naravno da je sumnjivo...ja ipak mislim da je to namjesteno...
onda i alonso da 50 sec. kasni za Massom, pa dajte dje je tu realnost, a citavu sezonu, il je bio ispred njih, il je kasnio malo...ja mislim da je ferrari pobijedio, da bi se malo smirila ona afera ferrari-mclaren...
nemojte me pogresno shvatit, nemam nista ni protiv jednog tima, i navijam za BMW, al ovdje ba nije sve bas kako treba bilo...
 
Član
Koje savrsenstvo Ferrarijevih bolida, kako odvozena utrka, ma svaka cast
Go Kimi Go.

A za onog supka Alonsa dabogda ti ukinuli F1 licencu.

Forza Ferrari
 
Član
Gdje je onaj moj post kada sam rekao da ce Ferrari osvojiti dvostruku pobjedu za veliku nagradu Brazila... hehe... sta reci neg´ prebrzi su! :D
 

JD.

Član
Faya_M5 je napisao(la):
pa vi mislite da je ovo stvarno sve posteno?
pa ono da se Hamiltonu desi, stane mjenjac, i kad su ga svi prestigli, sve odjednom proradi i tako do kraja utrke...pa naravno da je sumnjivo...ja ipak mislim da je to namjesteno...
onda i alonso da 50 sec. kasni za Massom, pa dajte dje je tu realnost, a citavu sezonu, il je bio ispred njih, il je kasnio malo...ja mislim da je ferrari pobijedio, da bi se malo smirila ona afera ferrari-mclaren...
nemojte me pogresno shvatit, nemam nista ni protiv jednog tima, i navijam za BMW, al ovdje ba nije sve bas kako treba bilo...

Hamiltona je pukla trema zato je i izletio odmah jer je na silu pokusao preci Alonsa

problemi sa bolidom su bili kasnije, pa se onda i zajebo sa 3 odlaska u boks

Alonso je vozio sa motorom koji je vec presao jednu utrku tako da je Ferrari bio u prednosti jer su obojica vozila sa novim motorima

a krenuli su od starta brzo i malo po malo stvarali prednost

tako da tu nema nikakvih teorija zavjere, vanzemaljaca i ostalog, samo umijece i taktika od pocetka do kraja

ko je gledao trku vidio je to
 
Član
Pa nije F1 saban liga pa da se namjestaju rezultati kako ti se cefne.... to sto se desilo hamiltonu...to je samo neiskustvo...da je bio pametan pa odvozio do kraja rutinski ko sto je uradio alonso bio bi prvak ....ali u brazilu Ferrari je bio neprikosnoven....a tako je vec nekoliko trka...
 
Član
hamilton nije ima razloga da se boji ili slicno imao je pobjedu zagaranovanu da je vozio normalno, zelio je samo nesta bolje sto mu od ruke nije krenulo.
Nije on vozio presporo pa se sjebao negdje, nego jurisao ka boljem mjestu.
3 odlaska u Box nisu njegova krivica nego ljudi iz Box-a

na zadnjoj utrci je pokazao da je najbolji vozac ove sezone i tacka nema price.

kvar na "mjenjacu" je bog zna samo sta ili netko tko dobro suti i drzi jezik za zubima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top