Radnje autodijelova

Radnje autodijelova

Poz ekipa, koje je po vama najbolje mjesto za kupovinu autodijelova u BIH, da li ima onih koji prodaju falš dijelove i one koje treba izbjegavati ?
Do sada sam samo kupovao u Motorexu neki sitnice, malo su veće cijene ali ok su.
 
Član
Ja sam kupio u Sarajevu u radnji Euromotorio Textar set diskovi + pločice, nakon 1000 km počeli škripati.
2 majstora mi već kažu da ta radnja uvozi dosta dijelova iz Srbije prepakovane dijelove, pa sad ne znam šta da mislim.
 
Super Moderator
Euromotorio je vjerovatno kako te zapadne
Ja sam zbog njihovog seta kvacila (valeo) moro ponovo skidati mjenjac jer je spado druk lezaj. Jednom spao pa ga uklopili bez skidanja mjenjaca, drugi put spao odma drugi dan pa mi sjebalo i cilindar. Kad sam im vratio set kvacila nisu mi dali novi nego vratili pare. 3 puta sam placo majstora, izaslo me bruku para
 
Euromotorio je vjerovatno kako te zapadne
Ja sam zbog njihovog seta kvacila (valeo) moro ponovo skidati mjenjac jer je spado druk lezaj. Jednom spao pa ga uklopili bez skidanja mjenjaca, drugi put spao odma drugi dan pa mi sjebalo i cilindar. Kad sam im vratio set kvacila nisu mi dali novi nego vratili pare. 3 puta sam placo majstora, izaslo me bruku para
Zbog takvih stvari nekad ovlašteni servis bude "najjeftiniji" :hurting:
 
Član
Ne zna covjek vise gdje sta uzimati, Motorex je u nekim stvari 2 puta skuplji a kvalitet los
Stari prosle godine mijenjao set kvacila i kad je skidao onu malu plasticnnu polugicu sa biraca brzina primjeti da je ostecena i u motorexu uzme drugu 8 KM, nakon 15 dana ta nova polugica iz Motorexa pukne u gradu u sred guzve auto ostalo u 4 brzini, zvao biham nece da slepaju i tako stari morao cc kilometar preci u 4 brzini. nakon sto smo ga doslepali kuci morali skinuti mjenjac staviti novi SACH set kvacila i kupiti plastiku za birac brzina. Ovaj put sam ja je kupio u Avantiju jer je spojnica iz Motorexa bila od gume pa se razjela a iz Avantija je bila od tvrde plastike.
Kad je stari otisao da reklamira tu plastiku kazu da to nije njihov problem.
Diskove i disk plocice sam uzeo u Avantiju ne sjecam se marke ali evo nakon godinu dana ne skripe
Kugle i krajnice sam uzeo sa diskovima zamijenio ih nakon 3 mjeseca prolupale obje kugle
 
Član
Ja sam kupio u Sarajevu u radnji Euromotorio Textar set diskovi + pločice, nakon 1000 km počeli škripati.
2 majstora mi već kažu da ta radnja uvozi dosta dijelova iz Srbije prepakovane dijelove, pa sad ne znam šta da mislim.
Neka ti majstor ocisti klizace celjusti, i klizace disk plocica. Staviti keramicku mast na iste dijelove.
 
Član
Motorex ima samo "dobre" cijene. Inace iste takve dijelove kao u motorexu i cak bolje moze se naci za manje novca. Ima dosta manjih trgovina autodijelovima koje imaju dobre dijelove u sto sam se uvjerio sam.
 
Super Moderator
i ja sam sa skoljicem jako zadovoljan,momci su korektni,cak preko njih mozes naruciti original dijelove ako hoces.do sada sto sam kupovao kod ac skoljica nisam imao nikakvih problema,npr na set kvacila daju garanciju itd itd

Daju garanciju, i onda kad odneses set kvacila ako si imo problem eto znas mora se ovaj dio poslati na ispitivanje to traje ne znam kolko dana pa ako se ispostavi da je do njega dobicete novo kvacilo. A gdje da ja drzim auto sa skinutim mjenjacem? Na dizalici kod majstora 15 dana?
 
Član
Daju garanciju, i onda kad odneses set kvacila ako si imo problem eto znas mora se ovaj dio poslati na ispitivanje to traje ne znam kolko dana pa ako se ispostavi da je do njega dobicete novo kvacilo. A gdje da ja drzim auto sa skinutim mjenjacem? Na dizalici kod majstora 15 dana?
brate ne znam za to al znam slijedece ja kad sam mjenjao na g5 set kvacila,vozio sam 6 mj i pocela lamela da klize otisao zajedno s majstorom kazu nije problem vrati,da vidimo sta je uzrok,medjutim kad smo krenuli da skidamo bila je pukla racva vode,pa se slijevao g12 na lamelu i zamastio je i zbog toga je klizala,ja samo kupio racvu novu i to je to,ev ima setu 2 god mislim nikad nikakvih problema.u kojoj radnji si ti kupio?
 
Top