Radna temperatura varira u toku voznje

Radna temperatura varira u toku voznje

Član
koji da kupim? taj od 20 km je u motorexu ne znam koja marka
ma furaju neki francuski mene ubjedjivali poslje treceg puta u 5 dana kao mora da je nesto drugo uglavnom vernet je govno koje su meni prodali 90% su i tebi zavalili vernet (iso sam u garazu da vidim kako se zvao cuvam ga za uspomenu da se ne zeznem). poslje sam stavio wahler njemacki je. i on je bio okej proslo je tri godine od tada . Motorexovim prodavacima ne treba vjerovati nista vecina pojma nema googlaj izaberi brend i uzivaj. ako nista odi kupi u ovlastenom nije toliko papreno 2 ili 3 puta skuplje zamjeni sam ili nek neko ti zamjeni ;)
 
Iskreno mislim da je termostat.......mozes provjeriti i senzor temperature rashladne tekucine........
A da je uredu sto neki kazu heh........ne znam bas, ne bi se to trebalo desavati.......
 
Član
Koristim vernet koji je u autu 2 godine. Nikakav problem nemam.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Kod mene bilo -20 ili +30, napolju, temperarura poslije 6-7km se popne na 90 stepeni i tako stoji tokom voznje.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk
 
Član
Ima li nacin da preko dijagnostike provjerim radi li termostat? Jucer sam pratio temp. na dijagnostici i kazaljci, bila je razlika u 10*C, dakle ako je na kazaljci 80, na dijagnostici je 70. Nisam upratio kada temp pada na dijagnostici jer je bilo toplo vani tj nisam palio grijanje.
 
Član
Jednostavno termostat propušta tj. on radi normalno ali na gumici propušta , a to ti se počelo dešavati zato što je stavljena nova vodena pumpa koja ima bolji protok u odnosu na staru , tako da se ovo primjeti.
Generalno bi kod VW-a kad je sve ispravno kazaljka uvijek trebala stajati na 90 stepeni pri svim uslovima.
 
Član
Jednostavno termostat propušta tj. on radi normalno ali na gumici propušta , a to ti se počelo dešavati zato što je stavljena nova vodena pumpa koja ima bolji protok u odnosu na staru , tako da se ovo primjeti.
Generalno bi kod VW-a kad je sve ispravno kazaljka uvijek trebala stajati na 90 stepeni pri svim uslovima.

Mislim da si ti do sada najpreciznije rekao! Ok zamjenim termostat pa javim kako ce biti.
 
Član
Upravu ste, bio je termostat! Sada je temperatura zakucana na 90*C a na dijagnostici bude 87-89*C uz maximalno grijanje i male obrtaje. Ono sto sam primjetio da kad auto stoji u mjestu, onda pocinje malo padati uz max. grijanj. Ne mogu reci da li mi se to i prije desavalo jer stvarno nisam nikada obracao paznju na temperturu kad auto stoji.
 
Član
To je ok ako ti je termostat na 90*c imas ih koji otvaraju na 70 kupis u motorexu

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
 
Član
Može bit i kućište termostata... ja sam nakon 4-5 bosanskih termostata i ventila uljnog hladnjaka, pa i originalnih iz njemačke odusto da dalje ganjam šta je... Ovi iz motorexa i slično, nigdje veze, kao i svi ostali zamnjenski termostati, prečnik samo termostata nije isti, manji je od gumice, i to slučajno pročitah na nekom engleskom forumu... kad sam vidio, nisam mogo vjerovat, i što onda ne radi, pa kraj njega šiklja voda, ne može nikad zatvorit kad je manji lol a ovi ventili za uljni hladnjak, konstantno otvoreneni, nikad ne zatvara, kupim ventil nov u njemačkoj, testiram svoj originalni termostat, radi kako treba, promjenim kućište termostata i ništa, malo bolje.
 
Top