RADAR - Varanje policije

RADAR - Varanje policije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

pa jesam li ja lud ili???
Sad ti gore napisah citav tekst desavanja u Sarajevu
[/quote]

Drug nisi lud :icon_biggrin:, ali kad ti mjeri brzinu iz vozila u pokretu ONDA MJERI SVOJU BRZINU (po pravilu bi trebala biti konstantno ista razdaljina izmedju vas). A kada stoji onda mjeri brzinu auta koje mu dolazi u susret ili prolazi pored njega (isto kao i radar na stalku, sto su ih prije koristili)

A sto se tice toga da se mi pravimo pametni u raspravi sa njima, ne vrijedi, samo sebi gore napravimo i kao sto ti rece umijesto 1 prekrsaja dodaju jos koji, znam iz licnog iskustva!
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

znaci moram opet veceras gasati, ali ovaj put nakon zapisivanja da sjednem sa njima u peticu pa ga gledam "u pokretu" :) dok nekoga snimaju
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

edo_16v je napisao(la):
znaci moram opet veceras gasati, ali ovaj put nakon zapisivanja da sjednem sa njima u peticu pa ga gledam "u pokretu" :) dok nekoga snimaju

Pa se opet raspravljaj i eto jos koji prekrsaj, jos ako te potrefe isti nema te nigdje :D
 
RE: RADAR -  Varanje policije

Pa nije baš da mjeri svoju brzinu. Hrvati koriste travimo uredjaj koji ništa ne emituje, nego prateći te, indirektno , sa dvije kamere naprijed i nazad (znači optika) praktično mjeri tvoju brzinu upoređivanjem. Može i u stajanju. Naši imaju jednu vrstu multanove naprijed i on uistinu mjeri precizno tvoju brzinu ali istina računa je kao razliku od svoje brzine tako da je istina na pola puta. Zbog toga ni jedan antiradar ne hvata travimo-hrvatski, a naše da.
 
RE: RADAR -  Varanje policije

Add. Svi uredjaji koji mjere brzinu u pokretu, je mjere kao zbir relativne brzine drugog auta + ili -( tu koriste bilo travimo, multanovu ili sl.) i brzine samog policijskog auta, što u tom slučaju daje apsolutnu brzinu drugog auta. Ukupna je greška tad zbir grešaka pri ova dva mjerenja. Kad je policijski auto parkiran to je tvoja relativna brzina u odnosu na njegovu, koja je tad nula, ujedno i tvoja apsolutna.
 

JD.

Član
RE: RADAR -  Varanje policije

legionar je napisao(la):
Kao sto Ajdin rece sva policijska auta mjere svoju brzinu, tj. brzinu kojom se oni krecu.To ti je 100% provjerena informacija!

da ali to nije nikakva olaksavajuca cinjenica... nit se mozes na to nesto vaditi. takav je sistem napravljen i efikasan je

oni idu za tobom i ti ako ides 120 oni ako te prate ne mogu ici 150 jer bi se zabili u tebe, tako da je logicno ako te prate da i ti ides tom istom brzinom... zato i moraju imati snimak odredjenog trajanja da bi imali dokaz da si stvarno isao tom brzinom odredjeni vremenski razmak... zato prate auta i snimaju po 500-600 metara i vise pa tek onda zaustavljaju...

za ove ostale radare sto ne prikazuju sliku auta sa tom brzinom se mozete vaditi, za ove kamere nema pomoci, jednostavno kad se ganjate pratite auta u retrovizoru... nije ih tesko skuziti


@edo ima i crvena petica 898-M table istu kameru ima... a vidio sam i Golf 4 ali obiljezeni sa istom stvari, ali tog sam samo jednom vidio i to davno...
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

Ima ih k'o govana ... Jesu mi postali odvratni, uopšte ne rade svoj posao, samo maltretiraju raju u saobraćaju . A ovi što se ubijaju i pucaju po gradu, te bacaju bombe to je u redu. U redu je biti kriminalac i lopov, dok se već kao pošten građanin ne isplati živjeti ni' auto voziti... Oderaše svijet...
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

ma nema od nase policije nista, gledaju samo da zarade za rucak (1 kg pecenja) i da popiju sta, a nije bitno od koga ce uzet, pa cak i za folije na staklima kazne naplacuju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top