RADAR - Varanje policije

RADAR - Varanje policije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Prenosim sto se desilo jednom momku sa foruma u HR.

Dugo sam razmisljao hocu li ovo staviti na net ali posto sam u dva tjedna dvaput vec ovo dozivio smatram da trebam podijeliti ove informacije sa svima

Naime nedavno sam imao bliski susret sa plavcem jednim koji je tvrdio da me upucao sa laserom na 93 kmh, a ja isao u drugoj cca 65 i znao sam da laze

sa 5 metara pokaze pistolj i gore svijetli 93 stvarno.. ja kazem to nije moja brzina a on krene sa spikom jel ti to tvrdis da ja lazem i sl...

malo se navlacili i ja trazim da vidim brzinu a ono pistolj ugasen vec. ja reko i sta sad, i kaze on cekajte da upalim zadnju izmjerenu i da da vidim i ono pise 93 kmh, svijetli lampica LIMIT i dolje pise LIMIT ADJ.

sve to meni sumnjivo , ali posto je bilo u gradu trazim ja manju kaznu i kao posto sam posten spusta mi na 300, i posto nisam imao para odem na bankomat i u medjuvremenu nazovem javora iz gzone (banner koji se vrti gore) koji mi objasni sto znaci ovo limit na pistolju...

dakle pistolj kada vam policajac izmjeri brzinu mora ovako izgledati



dakle gore brzina, dolje udaljenost na kojoj vas je upucao, a na aparatu mora goriti gornja lampica, zelena pored opcije MEAS(URE)

dosao ja natrag do policajca i pokazao mu da znam i ja nastelovati da pise sto god zelim pa je pocela prica da je on procjenio od oka moju brzinu i nastelovao pistolj jer nije stigao upucati me i sl

za dva tjedna u osijeku me upuca motoris kao sa 71 kmh a ja isao 55 max...

i pogledam pistolj ono isto namjesteno, i kad sam mu rekao da znam sto je napravio naglo okrece temu i kao mogu ici

ajmo sada pojasniti

dakle ova druga opcija na pistolju, LIMIT, sluzi za to da npr policajac nastima limit na 65 i onda dok nekoga gadja pistoljem ukoliko je brzina iznad 65 pisti pistolj a ako je ispod ne reagira , dakle da zna bez da gleda u ekran tko ide preko odredjene brzine

na slici oznaceno sa brojem 1.

lampica pored natpisa svijetli crveno a ova gore opcija MEAS onda ne svijetli.



pod brojem 2 je ekran na kojem mora pisati udaljenost u metrima, a ako je u limit modu onda pise limit adj. (limit adjusment).

broj 3 oznacava plus i minus gumbice sa kojima se podesava zeljena brzina u limit modu.
u slucaju da primjetite da vam podvaljuju brzinu nazovite internu kontrolu na 01 6122 982 i prijavite sve...


Nadam se da nije uzalud tema jer ja licno jesam cuo za ovo, ali nikad detaljno niko nikad nije ispricao.
 

MyX

Član
RE: RADAR -  Varanje policije

extra tema, mozda bude od pomoci...

A jeste li znali da se mjerenje radara moze ponistiti, tj. na sudu uz dobrog advokata mozete proci nekaznjeno, samo se drzite one poznate ''nisam ja vozio preko 50 radar ti laze'', tj advokat to malo preformulise i eto ga...
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

bogami koristan savjet..isto mene tako zaustavio drot ja iso 80 na satu...kaze isli se 100 km\h cccc kaze idi pogledaj i ja fakat tamo kad 100 tacno...a nisam obraco paznju na ove lampice..ispod..i tu me oderase kasnije...
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

super savjet... nisam bas najbolje skonto al sad cu josh koji put procitat :D:D:D ...

edit : skonto tnx... ovo je fakat jedan od korisnijih savjeta... i kad prekoracim uvjek napakuje bar 15 tak vishe:S
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

Korisno ali sam ovo vec procitao na forumu fiatisti.hr i crofiat.hr ali ipak vrijedi opet procitati
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

Ne vjerujem da se bavi ovim policija u SA..

P.S Mene su neki bili napalili da drotovska crna petica mjeri svoju brzinu kada snima a ne moju...
 
RE: RADAR -  Varanje policije

OVO KORISTI NASA SAOBRACAJNA POLICIJA I TO VEOMA CESTO

U BITI, SAD AKO SE GLEDA ONO STVARNO PRAVNO, SUD TE MOZE OSUDITI ZA PREKORACENJE BRZINE SAMO UZ SLIKU ILI VIDEO SNIMAK TVOG AUTA I VOZACA NARAVNO
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

Daki sine ovo ti je jedna od pametnijih tema na forumu :) lijepo je ovo znat. Al znas da ja i nemam tih problema posto nikad i ne stajem policiji kad me zaustavlja :D
 
Član
Dobra tema Daki pravo.Ima tu jos sitnica.Svaki radar mora biti bazdaren i po zakonu ja kao lice koje je zaustavljeno imam pravo traziti atest radara kad je bazdaren.Zbog toga sto nasi rijetko ili nikad nebazdare radare na sudu se moze oboriti rezultat radara ako je u granici nekih 30ak km/h.Ako je prekrsaj veci tesko.Edo 16v dobro su ti rekli za mjerenje brzine vozila u pokretu.Sva vozila nase policije opremljena radarima mjere svoju brzinu a ne tvoju.Imao sam prilike vidjeti tu opremu instaliranu u golfa 4 kod nas u zenici.To se kod nas tek uhodava ali nasa oprema je za evropske uslove iz kamenog doba.
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

ajdin_z je napisao(la):
Edo 16v dobro su ti rekli za mjerenje brzine vozila u pokretu.Sva vozila nase policije opremljena radarima mjere svoju brzinu a ne tvoju.Imao sam prilike vidjeti tu opremu instaliranu u golfa 4 kod nas u zenici.To se kod nas tek uhodava ali nasa oprema je za evropske uslove iz kamenog doba.

i tako ja jedno vece ganjam se sa jednom brzom TDI masinom (Golf 4 sivi) i nakon 5-6 semafora ja usporim kod RTV da me gdje radan ne nafata jer inace budu na tom dijelu, medjutim sustize me Golf 5 crni i masu onim svjetlecim lizalom da se zaustavim..
I naravno ja napaljen pa oni mjere svoju brzinu kad snimaju odmah se pravim lud, odbijam da potpisem nalog itd. Pokaze mi covjek atest za kameru i na moju molbu upali kameru dok smo stajali na prosirenju i mjeri brzinu auta koja prolaze pored nas 55-60km/h i moze optiku pa pomjera u tri tacke (lijevo, pravo, desno) i ja naravno tu ostanem kao popisan a oni izrevoltirani napisu 3-4 prekrsaja (prestrojavanje iz ulivne trake, prestrojavanje bez zmigavaca, prekoracenje brzine...)
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

edo_16v je napisao(la):
Ne vjerujem da se bavi ovim policija u SA..

P.S Mene su neki bili napalili da drotovska crna petica mjeri svoju brzinu  kada snima a ne moju...

Kao sto Ajdin rece sva policijska auta mjere svoju brzinu, tj. brzinu kojom se oni krecu.To ti je 100% provjerena informacija!
 
Član
RE: RADAR -  Varanje policije

daki je napisao(la):
Ebgaaa edo :( sta bi nakaraju od toga, sud ??

doce poziv za sud sigurno

legionar je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Ne vjerujem da se bavi ovim policija u SA..

P.S Mene su neki bili napalili da drotovska crna petica mjeri svoju brzinu  kada snima a ne moju...

Kao sto Ajdin rece sva policijska auta mjere svoju brzinu, tj. brzinu kojom se oni krecu.To ti je 100% provjerena informacija!

pa jesam li ja lud ili???
Sad ti gore napisah citav tekst desavanja u Sarajevu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top