Rad motora

Rad motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jaran mi ima problem s autom , naime kad upali auto (auto pali normalno) i auto radi normalno ali cim upali grijanje ili svjetla ili bilo sta drugo od elektronike (potrošača) auto odjednom promijeni zvuk motora (broj obrtaja na obrtomjeru naglo padne) i krene kao da će se ugasiti i onda motor sam od sebe vrati broj obrtaja na nes manje od normalnog isto i dok vozi auto recimo ide 4 na nekih 4000 i upali svjetla broj obrtaja padne na nekih 3800 , kad pogasi sve zivo auto se vrati u normalu. Do čega moze bit , ja mislim da s alternatorom nes ne valja ili baterija otisla . Jel neko od raje ovdje imao vakih problema ?

P.S. Znal neko dobrog auto elektricara u Sarajevu ?
 
Član
koje je auto?
ja idem uvjek kod onog na skenderiji, tacnije izmedju vodovoda i osnovne skole
 
Član
Ev maloprije sam vozio auto ide sve normala dok se krece , al kad stanem na semaforu pritisnem kvacilo kazaljka obrtomjera zakuca dno ,(dok je kvacilo pusteno auto ide normala) auto pocne da se trese kao da se bori da se ne ugasi ,ja mu dodam malo gasa al cim pustim gas ona opet zakuca i sve tako dok ne krenem a kad krenem sve je ok. Upljena su bila samo kratka svjetla i nista vise.

P.S. Jednom sam stao , prtisnuo kvacilo , auto se pocelo trest al se nije ugasio vec je kazaljka prvo zakucala dno pa onda se malo poveco broj obrtaja pa opet opao i sve tako...

P.S.S. Auto je Toyota naka neam pojma koja
 
Član
Ma struja najvjerovatnije, alternator ne puni kako/koliko bi trebao, da se samo desava na leru bila bi druga stvar, a posto se desava u svim rezimima kad se poveca opterecenje strujom odg se sam namece :)
 
Član
trizex je napisao(la):
Ma struja najvjerovatnije, alternator ne puni kako/koliko bi trebao, da se samo desava na leru bila bi druga stvar, a posto se desava u svim rezimima kad se poveca opterecenje strujom odg se sam namece :)

Desava se samo na leru ,dok auto stoji i to samo jednom padnu obrtaji pa se vremenom vrati u normalu , dok vozi sve je ok dok ne stane npr. na semafor.
 
Član
Neznam mozda je glupost,ali vidi da ti nije otisao regler na altenatoru pa gubi kontakt pri malim obrtajim i tako napajanje...poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top