Računar ne prepoznaje dvd rezač

Računar ne prepoznaje dvd rezač

Imao sam cd rezač i sada sam ubacio i dvd rezač, sve fino spojio, ali ga računar ne prepoznaje, a ne prepoznaje ni cd rezač. Tako sam radio prije i na drugom računaru i odmah mi je prepoznao. Šta da radim?
 
moras nastimati jumpere na uredjajima, jedan mora biti master a drugi slave, jer su na istom kablu, ili ako su na razlicitim kablovima oba na master,,,

master se prikljucuje na kraj kabla, a slave na srednji prikljucak kabla,,,
 
zen3dom je napisao(la):
moras nastimati jumpere na uredjajima, jedan mora biti master a drugi slave, jer su na istom kablu, ili ako su na razlicitim kablovima oba na master,,,

master se prikljucuje na kraj kabla, a slave na srednji prikljucak kabla,,,

Na istom su kablu. Gdje su jumperi?
 
Član
Streethunter28 je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
moras nastimati jumpere na uredjajima, jedan mora biti master a drugi slave, jer su na istom kablu, ili ako su na razlicitim kablovima oba na master,,,

master se prikljucuje na kraj kabla, a slave na srednji prikljucak kabla,,,

Na istom su kablu. Gdje su jumperi?

12-200-039-01.jpg


znaci to ovako ide, plavi ide u maticnu , a kraj ovog kabla u dvd , a srednji u cd
 
jumperi su te male kratkospojnice, kad gledas odzada uredjaj, lijevo pored data kabla odmah, polozaj, gledano odzada, prvi par uz data kabl je master, srednji par je slave, a skroz desni cable select, mozes oba staviti na cable select pa ce oni sami sebe skontati koji je master koji slave na osnovu na koji su kabl je prikljucen,,,,
 
Član
evo druze imas jumpere na slici

znaci pise ti jumper pins e sad samo nastimaj kako ti covjek rece
 

Prilozi

  • cd_beschriftung.jpg
    cd_beschriftung.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 6
Top