R.I.P.: In honor of Giorgi Tevzadze ( M5 e34 Georgian Street-Drifter )

R.I.P.: In honor of Giorgi Tevzadze ( M5 e34 Georgian Street-Drifter )

Ne može se uspoređivat organizirano natjecanje i ovo po gradu. Gr. B i općenito autosport je opasan ali ipak postoje nekakvi kontrolirani uvjeti, javni promet je javni promet.

Opet kažem, čovjek je bio genijalac, trebao je odmah to usmjeriti profesionalnom sportu.
 
Član
Ovaj je trebo davni dana u cuzi zavrsit....tako bi makar osto ziv....svaka njemu cast na voznji al ovo je isto da uzmes pistolj zavezes oci u pocnes pucat po gradu ...svaki metak je rulet , a tako isto i kod njega...svaki zavoj je bio rulet ocel nekog pokupit.....a tipa ovi komntari svi vi vozite po popisima bla bla....jedno je vozit 50-60 dje 40 ogranicenje a jedno je driftat i provlacit se kroz nemoguce na cesti punoj saobracaja ....
 
Član
Pored svega, pješaci su ugroženi, nije to autoput pa da rizikuješ najviše svoj život, i kamionske prikolice!!
 
  • Like
Reactions: Kec
Legend
Ne može se uspoređivat organizirano natjecanje i ovo po gradu. Gr. B i općenito autosport je opasan ali ipak postoje nekakvi kontrolirani uvjeti, javni promet je javni promet.

Opet kažem, čovjek je bio genijalac, trebao je odmah to usmjeriti profesionalnom sportu.
Kontrolirani uvjeti u rallye grupe b ? Sta je tu bilo kontrolirano (ja sad eksplicitno govorim o publici).. Mislim da tu nista nije bilo kontrolirano, pricamo o riziku kojeg je itekako bilo..

Pazite, nemojte me pogresno shvatit, ali ovog ima koliko hoces, u rusiji se trkaju izmedju auta na auto putu idu preko 300km/h mislim daj e to veci rizik nego ovo sto je on radio gdje pricamo o nekim brzinama do cca 100km/h (jest bocno, al Boze moj covjek je znao sta radi ocigledno)..

Sta je moja poenta, da se ne osudjuju ljudi koji su radili nesto sto su voljeli i ZNALI, bez obzira koliko je to bilo rizik, sve je rizik u zivotu..

Rahmetli zan je poginuo na slican nacin, trkao se godinama po Sarajevu od semafora do semafora, na kraju ga ubije drugi lik pri brzini od 60km/h sto je naravno iskoristeno da se iskali bijes na trkace a covjek u toj nesreci nije nista skrivio, sasvim normalno vozio..
To se moze svima desit, ako imas spusteno auto odmah si trkac.
Bar mi ne bi trebali da osudjujemo na osnovu toga.
toliko od mene sto se ove teme tice
 
Član
RIzikovali su i vozaci rallye grupe b , pa je opet narod isao, gledao, vodio djecu i bilo planetarno popularno..
Sve je rizik, daleko da odobravam ovo divljanje po cesti ali se zgrozavam na komentare pojedinaca tipa ja bih ga ubio, neka je poginuo i slicno.. preispitajte se
Nisi valjda uporedio ovo divljanje na cesti i rally ? Molim te izvini se svim rally vozacima , bar njima ! Druze sta ti rece stvarno ne mogu da vjerujem i ne zovi bar mene moralistom jer ja ih ne mogu organski. Lp
 
Član
Joj Noke. Kako možeš porediti publiku na reliju sa ljudima koji su se u datom trenutku slučajno našli u gradu, na cesti ili pločniku? Ne mogu da vjerujem šta si napisao! Sve je rizik u životu, pogotovo ako voziš M5-icu 200 kroz grad. Nisam svetac, vozim preko limita ali ovakva vožnja je za osudu svake iole normalne osobe. Bila ona "trkač" ili ne. Divljenje i podržavanje je apsolutna suprotnost i potpuni idiotizam za mene.
 
Član
Joj Noke. Kako možeš porediti publiku na reliju sa ljudima koji su se u datom trenutku slučajno našli u gradu, na cesti ili pločniku? Ne mogu da vjerujem šta si napisao! Sve je rizik u životu, pogotovo ako voziš M5-icu 200 kroz grad. Nisam svetac, vozim preko limita ali ovakva vožnja je za osudu svake iole normalne osobe. Bila ona "trkač" ili ne. Divljenje i podržavanje je apsolutna suprotnost i potpuni idiotizam za mene.
Potpis
 
Legend
Ajd procitaj jos jednom pa onda odgovori.. Niko ovdje ne uporedjuje vozace vec se prica o riziku.. Boli me q sta je ko ovdje fkt mi je mrsko ponavljat 10x iste stvari kad niko ne vidi dalje od nosa.. Svi bi se hebali da im ne udje.. Pljujte sto se mene tice po momku koliko hocete vasa stvar. Ja cu uvijek stati na stranu ljudi koji rade ono sto vole..
 
Član
Ja sam uvijek na strani ljudi koji rade ono što vole pod uvijetom da direktno ne ugrožavaju druge. Ljubav prema vožnji se može iskazati vožnjom po stazi, pisti, seoskim cestama a ne kurčenjem po gradu :)
 
Član
ne znam ne bih da te vrijeđam ali da li ti nas zezaš ili šta , cuj molim te lijepo ti podrzavas ljude koji rade ono sto vole , sjajan si momak . Ne bih da se zamjeramo ovde smo na forumu zbog auta a ne zbog moralisanja. Svaki j.... mjesec neko se utrkiva po cestama i svaki put neko gine i ti hoces nama da kazes da je to ok jer ljudi vole to.
Dzabe druze @ZELA GTI reci ce kako nemamo staze , znam kud ide ova tema
 
Legend
ne znam ne bih da te vrijeđam ali da li ti nas zezaš ili šta , cuj molim te lijepo ti podrzavas ljude koji rade ono sto vole , sjajan si momak . Ne bih da se zamjeramo ovde smo na forumu zbog auta a ne zbog moralisanja. Svaki j.... mjesec neko se utrkiva po cestama i svaki put neko gine i ti hoces nama da kazes da je to ok jer ljudi vole to.
Dzabe druze @ZELA GTI reci ce kako nemamo staze , znam kud ide ova tema
imas strasne sposobnosti zakljucivanja, mogu samo to da kazem
a naravno da se necemo vrijedjati svakako mi se ne svidja tvoj ton pogotovo ovo da sam sjajan momak al presutit cu, ne bih da se smaram sa nepotrebnim stvarima..
ne razumijes sta hocu da kazem ocigledno, tema je itekako otisla nekim cudnim tokom i ja sam ne mogu da vjerujem sta sve citam ovdje tako da je bolje da zaobidjem temu..
 
Član
Lik jeste legenda to je neosporivo,sto je on radio malo tko moze....95% rizika ali nikad nista lose da se desi...Ali uvijek ima ali....Svi smo imali situaciju kad se u zadnji trenutak pritisce kocnica da se ne lupi drugo auto ili da pjesak glumi Bolta da predje cestu...Na brzinama ispod 40 kmh....A kamoli uci u kruzni tok driftajuci i ocekivati da drugi vozaci strpljivo cekaju da ti zavrsis sto si zapoceo...Ili na najprometnijim cestama u Rusiji zaobilaziti vozila sa lijeve i desne strane,cak i autobuse koji su zaustavljeni da izidju ili udju putnici....Sve prometne nesrece koje gledate i smijete se na youtube su se dogodile u Rusiji....Mozda nije imao sredstava ili mogucnosti da se profesionalno bavi time cim se bavi kao ni mi ovdje ali boze moj sta je tu je....Sto se tice zakona jebo Japan kakva je Bosna....auta nemaju restrikcije,od kanta starih 30 godina koja se raspadaju do custom ljutih masina od 300 konja sa turbom nitrom i sta ja znam cime vise...90% ljudi gdje je naseljeno i ocrtano za skolu i ogranicenje 40 proleti po 70 kmh pogotovo u podrucjima gdje im je poznato ili gdje zive...Ne treba osudjivati niti treba braniti,to sto je on poginuo je nesretan slucaj sto se svima moze desiti...I to nema veze sa ovim driftanjem i ludorijama koje je on izvodio...na svu srecu bez nekih posljedica...Treba mu odati pocast i ovakvo nesto ni pod kojim uvjetima ne treba pokusavati niti se ovome previse diviti....
 
Član
Meni je stvarno zao sto ovakva "šoferčina" poginu. Svi smo mi pametni kad je drugom rjesavati problem i traziti manu. Često na you tube gledam njegova nazalost "nekadasnja" umjeca za volanom..
RIP kralju :(
 
Top