Pusta ulje oko filtera golf 3 gti 16v

Pusta ulje oko filtera golf 3 gti 16v

Član
U zadnje vrijeme sam primjetio da mi bali ulje dole kod filtera i to bgm pofino,danas kad sam upalio auto primjetio sam malo ulja ispod auta ali i cudan zvuk motora neznam kako bih to opisao slicno kao kad se cuje spaner.Pomagajte u cemu je problem
 
Provjeri kućište filtera u svakom slučaju, može biti da sam filter ne valja, kao ni gumica na filteru, a u krajnjoj instanci čitavo kućište mislim da se može odvojiti od bloka, 3 šerafa čini mi se da ga drže, pa je to dobra stvar u tome.
 
Član
prije bih rekao da je problem oko kucista jer kolko se moze vidjeti sad filter nije od ulja ali zato jeste blok motora tacno ispod kucista ja sumljam da je otiso dihtug ili gumica izmedju kucista i bloka motora
 
To nije problem rastaviti .. kuciste uljnog filtera drze 4 sarafa .. kad kuciste odvojis od bloka, ispod se nalazi dihtung i gumica...

Kataloski broj dihtunga: 048 103 771
Kataloska oznaka gumice: N 90467301 sa dimenzijama: 34,2 X 3

Slika dihtunga:


Slika gumice - N 90467301:


Pustanje ulja ispod kucista ulja ti uzrokuju dotrajali dihtunzi osim u slucaju mehanickog ostecenja kucista filtera ulja.. ;)

Sretna nova godina ...
 
Član
To je onaj kao mali hladnjak ulja iznad filtera ulja što dođe koliko sma ja razumio hajde ako neko ima diy toga da vidim kako se skida kod mene bali tu ulje odavno da i to zamjenim taj dihtung???pozz
 
Da se ispravim u prethodnom postu .. ovako, nosac filtera ulja je isti ABF,ACX,ADY, AEK,ADZ,AEP, AFT,AGG i diesel: 1Z,AAZ,AFN, AHU

Sto znaci da je i na ABF-u i na AAZ isti nosac filtera .. na nosacu filtera se nalazi i hladnjak ulja kojeg hladi voda .. izmedju nosaca i hladnjaka se nalazi gumica dimenzija 72,2 X 3,2 i kataloski broj: 028 117 021 E a izmedju nosaca filtera ulja i bloka se nalazi dihtung sa kataloskim brojem: 028 115 441 C ... to u ovlastenom ne bi trebalo biti skupo, par eura... sumnjam da imaju u autodijelovima ;)

EDIT: To se jednostavno skida, odvrnes hladnjak isto kao i filter ulja ... stavis novu gumicu, malo uljem namazes gumicu kao i na filteru i stegnes ...
 
Član
Hvala ti znači treba to oboje zamjeniti i dihtung tamo i tu gumicu na hladnjaku ...i miran si....pozzzz
 
Hvala ti znači treba to oboje zamjeniti i dihtung tamo i tu gumicu na hladnjaku ...i miran si....pozzzz

Pa da, trece nema ... a sto se tice dimenzija gumice izmedju hladnjaka i nosaca filtera, ista je kao i na uljnom filteru .. znaci, uzmes nov filter ulja, skines gumicu, stavis na hladnjak, zavrni i to je to .. jer dosta raje eliminise hladnjak pa samo filter zavrne, isto ti je to sve... a za dihtung se raspitaj u autodijelovima i ovlastenom ...
 
Član
dihtung tesko da ces igdje naci jer sam je pokusavao ali uzalud gumica se ima uzet ali dihtung tesko,takodje rijetko je da ode taj dihtung najbolje vapom fino oprat i ustanovit gdje tacno pusta sto cu ja i uradit tokom ove sedmice jer svakako moram mjenjat ulje.Ako bude pustao na bloku a dihtung nemogu nigdje naci ja cu to rijesiti dihtmasom a na hladnjaku gumicu promjenit i problem rijesen trece nema ;)
 
Svaki dihtung ode prije ili kasnije .. nista nije vjecno .. s tim u vezi, svaki dihtung ima za kupiti, pogotovo VW gdje je velika vecina dihtunga ista ... samo sto kod nas toga nema za ova starija auta ... kladicu se u bilo sta da bi to u Njemackoj nasao iz prve ... ali et, drug mozes ti to namazati i diht masom, sta se moze ...
 
Član
Zovem ja sutra Asu d apitam, da vidim imal ovaj dihtung veliki a za gumicu ću se snaći......pozzzz
 
Top