purge kit system

purge kit system

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
obecao sam da imam negdje nacrt purge kit systema. nisam uspjeo naci orginal nacrt pa ev uspjeo sam nacrtati pa kome nesto nije jasno nek pita. ovo je na obicni zrak iz rezevnog tocka a moze se koristiti co2 no2 i t.d.:icon_smile:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
kvalitetnija i bolje varijanta je CO2 Purge kit koji je dosta jednostavniji za odraditi ali znatno skuplji
 
ovo se moze jednostavnije odraditi,npr ja sam nesto napravio ali nisam nikada instalirao..
-kupite crijevo za zrak(ima se uzeti u opremi za akvarium,mislim da je 1KM/m,izdrze provjereno 2,5bar-a)
-kupite na istom mjestu dvije racve(moraju biti racve po 90stepeni)
-uzmete dvije dizne za brisace
-jedan magnetni ventil(ima se naci u peglama na paru a i moze se naci po prodavnicama za elektroniku)
-izvor pritiske(moze biti kompresor na 12v ili jednostavno mala boca sa co2)
-jedna posuda za vodu(stara posuda od vode brisaca)

to su komponente,ali nemama skice koja pokazuje kako se spaja...
PS: da bi skontali na kojem principu mijesa vodu i zrak i zasto sam stavio tamo da one racve idu striktno po 90stepeni morate znati princip rada pistolja za krecenje ili farbanje gustim bojama...eto tako ;)

Sretno u razmisljanju :lol:
 
Početnik
nermin suljagic je napisao(la):
ovo se moze jednostavnije odraditi,npr ja sam nesto napravio ali nisam nikada instalirao..
-kupite crijevo za zrak(ima se uzeti u opremi za akvarium,mislim da je 1KM/m,izdrze provjereno 2,5bar-a)
-kupite na istom mjestu dvije racve(moraju biti racve po 90stepeni)
-uzmete dvije dizne za brisace
-jedan magnetni ventil(ima se naci u peglama na paru a i moze se naci po prodavnicama za elektroniku)
-izvor pritiske(moze biti kompresor na 12v ili jednostavno mala boca sa co2)
-jedna posuda za vodu(stara posuda od vode brisaca)

to su komponente,ali nemama skice koja pokazuje kako se spaja...
PS: da bi skontali na kojem principu mijesa vodu i zrak i zasto sam stavio tamo da one racve idu striktno po 90stepeni morate znati princip rada pistolja za krecenje ili farbanje gustim bojama...eto tako ;)

Sretno u razmisljanju :lol:

Ja znam sta ces sad :D
 
Član
spojnice to rade i ide na u slovo zrak potiskuje vodu a vodu pupa od brisaca . ovakav je orginalan crtez nema nikakvi mjesalica i slicno. stavi vodu spricu za farbanje pa ce izlaziti u obliku pare a ne na spricu od brisaca.
 
anes golf je napisao(la):
spojnice to rade i ide na u slovo zrak potiskuje vodu a vodu pupa od brisaca . ovakav je orginalan crtez nema nikakvi mjesalica i slicno. stavi vodu spricu za farbanje pa ce izlaziti u obliku pare a ne na spricu od brisaca.

ona sprica radi sa 0,5 bara maksimalno a ovo treba da radi na 2,5 bara,fazon je u tome da kada manju kolicinu(malom diznom) vode ispucas u atmosru onda nemoze da ide u visinu nego se samo rasprasi kao parfem,dok veca kolicina(veca dizna) pomijesana sa zrakom pravi gejzir od 1m i vise ;)
 
evo skica ali ovi T-komadi su tzv. mjesaci koje kod nas nema mozda uzeti a i skuplji su nego ona varianta koju sam ja naveo i koristio..

 
Član
VW Diego je napisao(la):
a cemu ovo sluzi?!:icon_confused: ja sam neupucen, bolje pitat nego skitat :icon_smile:
ask google :cool:
0902or_17_z+nitrous_oxide_system+purge_kit.jpg

Purge.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top