Punto neče upaliti nakon mijenjanja auto radija

Punto neče upaliti nakon mijenjanja auto radija

Pozdrav
Danas ujutro mi je auto upalio savim uredu, i danas popodne mijenjam auto radio, i auto radio mi se nije htio upaliti.
Dam kontakt i počnu mi kazaljke titrat.
Ne mogu dići prozore, kad mi je auto na kontaktu upalim kratka svijetla i ona blicaju-pale se i gase.
Također ni žmigavci ne rade.

Provjerio sam mase instrumentom i svugdje imam masu.
Dao sam akumulator napuniti i dalje neče.

Radi se o Puntu Sportingu 1.2 16V - 2001. godina.

Please help.
 
Član
jesil probao izvaditi cd player??
sigurno negdje spoj pravi..jer mozda nisi dobro spoijo neke zice?
 
Član
nema veze sto je euro jack vec na autu, nije isti raspored zica za fabricki radio i aftermarket ISO standard, ima par zica koje sluze za dimming ekrana recimo i sl. koje su povezane s instr. tablom itd, moguce je da si nesto spalio....pocni od klasike, pregledaj osigurace za pocetak
 
Razumijem što želiš reći.
Mijenjao sam Sony auto radio za Sony i stari radio je svirao a od novog su iste boje žice i na istom mjestu.
Osigurače sam pregledao.
 
Član
Tako reci, znaci aftermarket za aftermarket....eventualno si mogao poremetiti mozda masu za interijer, jednu glavnu koja sluzi i za radio, podizace, instr. tablu i sl. , jedno glupo pitanje, al' jesul' ti kleme na accu dobre? probao drugi accu?
 
Provjerio sam kleme i čvrsto drže.
Sutra ću ga probati spojiti na kleme preko drugog auta, samo ne znam što ću ako neće opet upalit.
Daljni prijedlozi možda ?
 
Član
ne mora biti ali na mk2 je procesor najslabija karika tako da se nadaj da nije to a ako bude nek ti je bog na pomoci nema ih nigdje prije italije ali barem je tebi italija blizu.
 
Kad ištekam jedan veliki konektor gdje su osiurači u kabini dam kontakt i sve je normalno, kazaljke ne titraju sve znači ok, al naravno neče upaliti.
 
Član
Mozda je neki relej od elektronike zvekno pa sad ne kopca fino... otidji autoelektricaru da ti to pogleda ne igraj se sam...
 

IGY

Član
Bekir_SA je napisao(la):
Mozda je neki relej od elektronike zvekno pa sad ne kopca fino... otidji autoelektricaru da ti to pogleda ne igraj se sam...

da definitivno bi trebao kod elektricara, ne igraj se ovako da mi preko foruma nagadzamo sta bi moglo biti, jer niko od nas nije vidovit, pa da kaze tacno sta je....
Ti fino sutra majstoru i nek vidi sta je, mozda uopste nije nesto opasno a ti bi cackanjem mogao da pogorsas situaciju
 
Član
MA ti si tu spalio neke zice ili relej to tije garantovano.A i da je procesor nije nikakav problem, sve se nadje ovdje i to za pristojnu cijenu.Al nije valjda procesor.
Da li ti je sta smrdilo kad si to skopco??
Otegni te kleme na akumulatoru ne daj boze havarije da ih mozse skinuti.Poslusaj me to prvo uradi.
 
Top