Punto - Muzika - LAIK !

Punto - Muzika - LAIK !

Eh ovako raja , trebao bi mi vas savjet , posto sam ja laik u vezi muzike,ozvucenja itd itd :D dobro, znam spojit 2 zvucnika i to je to :D

Eh ovako , prvi problem je sto u puntu naprijed u tapacirunzima nemam prostore ostavljene za zvucnike :/ . Kupio sam mrezice , misleci da mogu se zamjeniti sa onim plastikama al' jok,pa sam trenutno u potrazi za prednjim tapacirunzima sa mjestima za zvucnike. Prvo pitanje koja velicina zvucnika ide u punta u vrata i koje zvucnike bi ste mi vi preporucili. Ne bih nesto ekskluzivno , niti previse skupo , vec nesto solidno.

Nazad u tabli mi je jedan crkao , a drugi sam iskljucio i ubacio neke sony-eve dvosistemce cisto da imam muziku u autu bilo kakvu , ali to cim se malo pojaca krci a i bass udara i ne cuju se vokali, pa bih trebao i preporuku za to :)

Dalje , HU je Sony i nema izlaze za pojacalo , a i nije nesto specijalno , pa bih uzeo neki solidan , da nije previse skup ali da ima izlaze za pojacalo :)

Takodjer bih uzeo neki Woofer-cic da mi ne zauzima previse mjesta u gepeku , ali da ima fin dublji bass. Pa ako moze preporuka i za to :)

Posto je punto s 2 vrata , nazad na tapacirunzima nema otvora za zvucnike , pa sam mislio iskruziti prostor, ubaciti neke dvosistemce i zastiti ih mrezicom , nesto kao kod golfa 4 , da li je to moguce ? :)

I ako moze neka preporuka za pojacalo da gura sve to :)

Znaci ne zelim nista ekskluzivno , samo da imam neku finu muzikicu u autu. Student sam pa i na to imajte obzira.

Nadam se da nisam previse peglao sa dugackim tekstom , ali sta cu kad se stvarno ne razumijem ali ne zelim zajebati nesto , zelim da to sve bude po PS-u .
 
Član
Kolko para si mislio izdvojiti za muziku :icon_question:

Player imas nov alpine sa usb dodje 160 KM polovnih do 100 KM ima solidnih
Naprijed prstenove napravit od medijapana i stavit po mogucnosti komponent zvucnike od 16.5 cm

Zadnje tapacirunge ne bih ja busio i stavljao tu zvucnike! ako nemas sad para za sve to uzmi onda neke 6x9 elipse pa ugradi na policu imat ces nesto basa i cisci zvuk ;) e sad te prednje i zadnje bi bilo dobro spojiti na neko pojacalo :D 4 kanalaca ima u oglasima za nekih 80 KM solidnih

Ako ces odmah i woofer uzimat onda pozadi ne moras ni stavljat zvucnike uzmi woofer i za njega neko pojacalo i prednje zvucnike kako treba i to je to :) Mozes opet neko 4 kanalno pojacalo 2 izlaza iskotistit za prednji sistem, a druga dva u bridz za neki woofer za tvoje potrebe bit ce dovoljan i sony xplod, pioneer 306 i slicno

Ima i kod mene nekih stvari ak budes uzimo javi pa vidi odgovaral ti
Za prednja vrata, ak uzmes jos nesto moze za 100 KM
http://www.pik.ba/artikal/2859423/zvucnici-jbl-gt5-650c-2-sistemski-komponentni-17cm/
Jbl woofer i ufabrickoj kutij ili pioneer 306 il 257 imam i njih
Set kablova ti je 30 KM
Player imam neki sony mp3 je ima izlaze za pojacalo i on je oko 100 KM
6x9 elipse imam neke LG i Pioneer i oni su oko 40-50 KM
Pojacala slabo sta da sad imam al da se naci ;)
 
Vozdra raja evo da ne otvaram novu temu , zanima me kako da provucem kablove do vrata , trebao bih u ovih par dana praviti panele za prednja vrata , pa me zanima kako od playera do vrata provuci kabal ?
 
Član
Ne znam kako je u puntu rijeseno, al od playera, provuces ispod table. Da bi u vrata uvukao imas one gumene buzire kad otvoris vrata vidi se, skines tu gumu i provuces kablove, pa vratis gumu.
 
kavaz je napisao(la):
Ne znam kako je u puntu rijeseno, al od playera, provuces ispod table. Da bi u vrata uvukao imas one gumene buzire kad otvoris vrata vidi se, skines tu gumu i provuces kablove, pa vratis gumu.

moram li skidati konzolu onu srednju :D
 
Član
zavisi kolike su ti ruke :lol:

pitaj nenada za to, on ce ti reci 100% tacne informacije
 
N

nenad

Ja sam kod sebe provlacio upravo kroz ove konektore na vratima koje je Kavaz spomeno, ima dosta mjesta, ja sam provuko kablove 2x1.5.
 
nenad je napisao(la):
Ja sam kod sebe provlacio upravo kroz ove konektore na vratima koje je Kavaz spomeno, ima dosta mjesta, ja sam provuko kablove 2x1.5.

ma dobro to sam shvatio , al ne znam kako od playera do vrata provuci , kuda :D
 
Član
Ako mislis prave panele raditi tesko da ces moci sam ako nisi do sada ih radio a treba ti i para za materijal pofino :icon_rolleyes: Mozes napraviti samo prstenove od medijapana pa na njih montirati zvucnike!

A panele ak budes htio javi na PM pa ti kazem kod koga imaju za 100 KM a vise para od toga za materijal ti samo treba
 
adi187 je napisao(la):
Ako mislis prave panele raditi tesko da ces moci sam ako nisi do sada ih radio a treba ti i para za materijal pofino :icon_rolleyes: Mozes napraviti samo prstenove od medijapana pa na njih montirati zvucnike!

A panele ak budes htio javi na PM pa ti kazem kod koga imaju za 100 KM a vise para od toga za materijal ti samo treba

radicu samo prstenove , samo sto ce mi ispod prstenova trebati adapter , malo je to zajebano kod mene , al snaci cu se :D
 
Član
M a ne treba ti adapter samo prstenove napravis i njih pricvrstis na tapacirung i zvucnike na prstenove :D

nek ti nenad slika kako je kod njega ;)
 
adi187 je napisao(la):
M a ne treba ti adapter samo prstenove napravis i njih pricvrstis na tapacirung i zvucnike na prstenove :D

nek ti nenad slika kako je kod njega ;)

moram jer mi nema sarafa , ja bih najradje zasarafio direktno za vrata :D

ovako moram preslikati plastiku na adapter pa njega zasarafiti pa na njega prstenove :D
 
Član
kakva su ti vrata?? skini tapacirung i vidi da li je jedina rupa da bi došo u prostor gdje je staklo, rupa od zvučnika, znači da je zatvoren skroz prostor kada ubaciš zvučnik, ako je tako nemaš potrebe da praviš panele ;) haj uđi na oni fejs :p
 
Član
Opet zlaja strucnjak ne cita postove , :icon_rolleyes::D kaze covjek da nece ni praviti panele samo prstenove a prstenove mora raditi radi dubine, da ne bi magnet zvucnika smetao staklu :D
 
Top